Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok, ha ott voltam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, ha ott voltam néhány távoli rokon esküvőjén anno, akkor "kötelező" meghívni őket?

Figyelt kérdés

A múltkor beszélgettem a családdal néhány távoli rokonról, és amikor közöltem, hogy az én esküvőmre biztosan nem hívnám meg őket, azonnal letámadtak, hogy mégis hogyan képzelem...?


Az anyám unokatestvéreiről, keresztszüleiről van szó egyébként, akik az országnak kb. a másik végében laknak, és egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor láttam őket életemben. Ők még beszélnek is néha telefonon, és 3-4 évente lejönnek a városba (az én közeli rokonságom mind itt él), de én tényleg maximum 4-5 alkalommal láttam őket, szerintem már fel sem ismernének, ha elmennék melettük az utcán.

Annyi, hogy mindkét unokatestvér esküvőjén ott voltam vagy 10 évvel ezelőtt, mert ők hívták a szüleimet ugye, mi pedig nyilván mentünk velük a gyerekeikként. De körülbelül ennyiben kimerül az ismertségünk.


Én úgy gondolom, semmi értelme olyan embereket hívni, akikkel egyébként semmilyen kapcsolatom sincs, szinte nem is ismerem őket, csak látásból...


Mi a véleményetek?


2013. dec. 7. 13:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Ha te és a párod fizetitek, azt hívtok meg akit akartok, ha szülők is beleadnak, akkor beleszólhatnak!
2013. dec. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
illik meghívni azokat, akiknek már voltál a lagzijukban...ennyi
2013. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
64%

Dehogyis kötelező,ez akkora hülyeség.

Engem már egész picibabaként is cipeltek olyan emberek esküvőjére,akik nekem ma vadidegenek,érdekes lenne meghivni őket.

Mi csak olyanokt hivtunk meg,akikkel évente találkozunk legalább.

2013. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
57%

Nem. Nem kötelezhető mindenki nagy esküvőre. Lehet, hogy valaki csak kéttanúsat akar.


És vannak olyanok, akik azért hívnak meg, mert az az egyetlen nap, amikor jól össze vannak rakva, és minél több ember figyelmét akarják.


Ez a "visszameghívósdi" nagyon gyerekes.

2013. dec. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
60%
A te és szerelmed esküvője lesz, és azt hívtok meg, akit akartok. A ti napotok, és nem másé.
2013. dec. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem, természetesen mi fogjuk fizetni, én inkább azon lepődtem meg, miért tartja az egész család olyan alap dolognak, hogy tulajdonképpen számomra ismeretlen embereket hívjak meg a saját esküvőmre? A volt iskolatársaimmal szorosabb kapcsolatban vagyok, mint velük...


Ráadásul így is agy esküvő lesz, mert mindkettőnknek sok közeli rokona van, plusz a barátok - azért pénzben sem mindegy, meghívok-e még plusz tíz ember vagy sem.

2013. dec. 7. 13:31
 7/21 anonim ***** válasza:
75%

Én se hívnám meg ilyen helyzetben őket. Attól, mert "rokon", nem lesz több egy idegen ismerősnél. Ennyi erővel az összes volt iskolai osztálytársadat is meghívhatnád, hisz évekig egy iskolába jártatok, láttad őket naponta. Hát nem???

Na jó, viccen kívül. A te esküvőd, a te döntésed. Ha amúgy se találkozol velük, mit érdekel a véleményük?

2013. dec. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem kötelező, nálunk sem volt mindenki meghívva, akinek mi voltunk az esküvőjén, mi szűkebb családi, baráti körben tartottuk, nekik meg nagyobb lagzijuk volt, ennyi.
2013. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
31%

"számomra ismeretlen embereket hívjak meg a saját esküvőmre?"


Akkor miért nem voltak "ismeretlenek" a számodra,

amikor ti mentetek mulatni, az ő költségükre??!!

2013. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Például azért, mert kb. 10 éves voltam, és senki nem kérdezte meg, hogy szeretnék-e menni?
2013. dec. 7. 14:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!