Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit gondoltok, ha ott voltam...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit gondoltok, ha ott voltam néhány távoli rokon esküvőjén anno, akkor "kötelező" meghívni őket?

Figyelt kérdés

A múltkor beszélgettem a családdal néhány távoli rokonról, és amikor közöltem, hogy az én esküvőmre biztosan nem hívnám meg őket, azonnal letámadtak, hogy mégis hogyan képzelem...?


Az anyám unokatestvéreiről, keresztszüleiről van szó egyébként, akik az országnak kb. a másik végében laknak, és egy kezemen meg tudnám számolni, hányszor láttam őket életemben. Ők még beszélnek is néha telefonon, és 3-4 évente lejönnek a városba (az én közeli rokonságom mind itt él), de én tényleg maximum 4-5 alkalommal láttam őket, szerintem már fel sem ismernének, ha elmennék melettük az utcán.

Annyi, hogy mindkét unokatestvér esküvőjén ott voltam vagy 10 évvel ezelőtt, mert ők hívták a szüleimet ugye, mi pedig nyilván mentünk velük a gyerekeikként. De körülbelül ennyiben kimerül az ismertségünk.


Én úgy gondolom, semmi értelme olyan embereket hívni, akikkel egyébként semmilyen kapcsolatom sincs, szinte nem is ismerem őket, csak látásból...


Mi a véleményetek?


2013. dec. 7. 13:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Én sem hívok meg ilyeneket, se anyukám unokatestvéreit, se a nagynénjét pl. Mi ott voltunk az ő esküvőjükön (anyu unokatesójáén, de nagyon kicsi voltam), de mivel kb soha nem látom őket, nem lenne értelme meghívni őket. Nem hívom, és kész.
2013. dec. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
52%
Mivel jellemzően veszteséges szokott lenni egy vendég meghívása (szolidan is 15e Ft-ba kerül, és jellemzően átlagban nem adnak 15e Ft-ot fejenként) ezért tényleg csak akkor érdemes távolabbi rokonokat meghívni, ha szülők fizetik az esküvőt. Ez esetben ugyebár a bejövő pénz a tietek, úgyhogy nagyon ne tiltakozzatok, csak ha a tervezett létszámba már nem férnek be.
2013. dec. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
65%
Közben olvastam, hogy nálatok nem szülők fizetik az esküvőt, ez esetben elég ha a szülők véleményét udvariasan meghallgatjátok.
2013. dec. 7. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
27%
Az a véleményem, hogy ha nem hívod meg őket, akkor szegény anyukádnak lesz nagyon kellemetlen égő arccal magyarázkodni a rokonainak, hogy a lánya miért nem hívta meg őket az esküvőre, pláne úgy, hogy ők anno jó szívvel láttak titeket. Ha neked nem számít, hogy anyukád szégyenkezni fog emiattt, akkor ne hívd meg őket.
2013. dec. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
61%
Anyuka arca inkább amiatt égjen, hogy a fiataloknak kell fizetniük az esküvőt. Ahol ilyen előfordul, ott simán kinézem, hogy anyuka rokona is nehezményezné, ha esküvőre hívnák, mondván hogy nem akar erre pénzt kiadni.
2013. dec. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva annyira nem érdekelne, ha anyukámnak kellene "szégyenkeznie" emiatt, főleg mert én semmi szégyenteljeset nem látok abban, ha kb. ismeretlen embereket hívok meg az esküvőmre.


Mármint, továbbra sem látom semmi értelmét...

2013. dec. 7. 18:57
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Tegyük fel, hogy egy volt osztálytársam meghív az esküvőjére. Nem barát, csak osztálytárs. Meghívja az egész osztályt, hetedhét országra szóló lakodalom van. Ez esetben feltételezném, hogy azért hív meg, mert azt akarja, hogy ott legyek. Ha nem is FONTOS neki, hogy ott legyek, SZÁMÍT rá, és nem lesz gond, ha elmegyek.


Nekem elég pici családom van, van egy anyukám és egy tesóm. Normális dolog lenne, ha a kicsi esküvőmön ott lenne anyukám, a tesóm, és egy régi osztálytárs, mint a vendégeim?


Mindenki azt hívja meg, akit akar, és ne azért, hogy visszahívják. És felejtsük el az ILLIK dolgokat, mert hányingerkeltőek.

2013. dec. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
78%
Én ezzel úgy voltam, hogy akinek voltam az esküvőjén az kapott nászajándékot (boríték) ami nagyjából fedezte a költségek rám eső részét. Innentől nem áll az, hogy a költségükön dorbézoltam. Az meg, hogy kit hívtok meg, az a ti döntésetek. Olyat, akit 1000 éve nem láttál, szerintem nem kell meghívni.
2013. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kikicsoda ***** válasza:

Szerintem nem. Na, ezért is sz dolog a nagy esküvő.


egyébként, ha én összeszámolnám hány esküvőn voltam, /pl a szüleimmel is/, talán a Hortágyon kellene tartani.


Szóval : Nem!

2013. dec. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
0%

"ha anyukámnak kellene "szégyenkeznie" emiatt, főleg mert én semmi szégyenteljeset nem látok abban"


Kérdező, ne csúsztass! Az előtted szóló azt nevezte szégyenletesnek, hogy nektek kell fizetneket az esküvőm, nem anyukáéknak, teljes joggal. A régi szokás szerit a menyasszony apja fizette az esküvőt. Zusammen. És nem csak nálunk, az angoloknál is.


A kérdésedre válasz:


Nem, nem kötelező, nincs kőbe vésett szabály. Auzt hívsz meg, akit akarsz, és akit elbír a pénztárcád. Viszont ILLIK, mert rokonról van szó, bárhányszor is láttad életedben.

2013. dec. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!