Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem sokára lesz az esküvőm és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem sokára lesz az esküvőm és nem tudom el dönteni, hogy mekkora legyen az a bizonyos nagy nap?

Figyelt kérdés

2 dolgon is vacillálok,hogy egy szűk családi esküvő legyen ahol csak a ténylegesen a legközelebbi rokonok lesznek és az kb. 20-30-fős vagy legyen inkább egy olyan ahol a 75-fős a vendég sereg ahol nem csak a szűk család van.

Nem tudom el dönteni. Kérlek segítsetek nekem,hogy könnyebben eltudjam dönteni. Ha valakinek szűk családi volt akkor az milyen volt és az is lehet hangulatos??



2014. febr. 14. 15:17
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Én meg nem tudom, hogy miért kell nekiesni a kérdezőknek. Igen egyes szám első személyben fogalmazott. És? Az én férjemnek se ideje, se kedve nem volt ezzel foglalkozni, én csináltam mindent, és szerintem sok nő van ezzel így. Ez nem azt jelenti, hogy nem akart összeházasodni velem, hanem azt, hogy a férfiak nem feltétlen szeretnek asztaldíszeket válogatni.
2014. febr. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Az én férjemnek 4 tagú a komplett családja, így neki is édes mindegy volt, amúgy rögtön azután kötöttek a kérdezőbe, hogy kiderült, fizetik a szülők. Gondolom másba belekötni nem tudtak, de savanyú a szőlő.


Kérdező, mi 65-en voltunk és isteni jó buli volt! Én nagyon sajnálnám, ha kimaradt volna az életünkből, vagy csak egy kis szolid vacsora lett volna. De amúgy a családban mi "gyerekek" kb. egy idősek vagyunk, és mostanság 6-an vagyunk túl az esküvőn és mind ezt mondjuk, hogy nem lett volna szabad kihagyni.


Ekkora hülyeséget, hogy a nagy esküvőn nem boldog a pár, még nem is hallottam. Én akkor nem lettem volna boldog, ha a rokonság kimarad és nincs ilyen jó buli reggel hatig. Ha valakinek meg szar családja van, akkor minek tart nagyot?

2014. febr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%
12 szerintem ezt gondold át mégegyszer. Világosan le voltak írva az okok, mi is nagyon jót buliztunk a barátainkkal, de nekem nem lett volna jó a kb. 200 fős rokonsággal együtt mulatni, akiknek egy részét évek óta nem láttam. És tudod, ha egyet elhívok, megsértődik a többi, a szűk családnak pedig teljesen jó volt az esküvői ebéd, nem ragaszkodtak a lagzihoz, remélem így már te is érted. Ja és nem is ilyen módon akartam pénzt szerezni, menyasszony tánc, stb., valahogy nekem ezek nem jönnek be, márpedig az én családom vidéki és ott alap, hogy tömnek pénzzel ha lagzi van.
2014. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
azért beszélek egyes számba mert a csak az én szüleim fizetik az egészet a vőlegényem szülei nem akarnak fizetni egy fillért se ezt már az elején mondták! Ez amiért így beszélek.
2014. febr. 16. 09:03
 15/20 anonim ***** válasza:
35%
Attól még ketten vagytok, akik házasodni fogtok. Nem neked fizetik a szüleid, hanem nektek. Nem a te esküvőd, hanem a tiétek. Nem te kapod, hanem ti. Amíg ezt nem így látod, kár házasodni. Főleg, hogy nem is a saját pénzedből (ha már annyira a te esküvőd...) fizeted.
2014. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%
Bocs kérdező, de szerintem is gáz, hogy ennyire anyagi alapon nézed ezt, attól már a te esküvőd, mert a szüleid fizetik? Ezt a pároddal is megbeszélted? Mert nekem nem nagyon lenne kedvem házasodni így, inkább várnék a férjed helyében addig, amíg lesz pénze erre. Egyébként a mi esküvőnket is az én családom állta, de nem zártam ki a férjemet emiatt a saját esküvőjéről. Azt nem tartottam gáznak, hogy egyes számban beszélsz, azt gondoltam, hogy te szervezed, de ez a magyarázat, amit adtál érdekes képet ad rólad.
2014. febr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
25%
Nekünk 10 fős esküvőnk volt, azóta is hálásak vagyunk magunknak azért a döntésért. Minden olyan laza és kényelmes volt, de amit akartunk, azt megvalósítottuk (szép ruha, hangulatos kápolna, profi fotós, vacsi egy jó étterem kerthelyiségében). Élveztük az esküvőnk minden percét, és semmi stressz nem volt, nem volt illedelmes bájcsevej, nem volt elvárás.
2014. febr. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A férfiaknak általában amúgy is mindegy, de ha a menyasszony családja fizeti, akkor egy férfi még annyira sem fog beleszólni, hogy legyen inkább a nagy. Szerintem teljesen normális, hogy ráhagyja a menyasszonyra, akinek nyilván fontosabb az egész, meg azokra, akik fizetik, hogy akkor mekkora legyen.


Amúgy meg nem tudom mit kell ezen ennyire lovagolni, hogy várjanak, míg míg maguknak tudják fizetni. Minek? Honnan tudod, hogy nincs pénzük? Van ahol még manapság is szokás, hogy a szülők előre félre tesznek a gyerek esküvőjére, és szívesen fizetik, akkor is, ha a gyerek 30 éves. Sok helyen ez a nászajándék. A mi családunkban a szülők szeme kisülne, ha megtehetnék, de nem fizetnék ki...

2014. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

"Szerintem teljesen normális, hogy ráhagyja a menyasszonyra, akinek nyilván fontosabb az egész, meg azokra, akik fizetik, hogy akkor mekkora legyen."


Igen, ez normális, ettől még biztos nem úgy nyilatkozik, hogy "június 5-én lesz a menyasszonyom esküvője". Vagy ha igen, nagyobb gondok vannak, mint hittük.

2014. febr. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem, de lehet úgy nyilatkozik, hogy július 5-én lesz az esküvőm. Most mit kell itt ilyeneken pörögni, szar a kapcsolatod és próbálod elérni, hogy szomszéd tehene is dögöljön meg?
2014. febr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!