Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek abban a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szomorú menyasszony kérdése:

Mit tennétek abban a helyzetben, ha a leendő apósotok kijelentené, hogy fia esküvője "nem kívánatos esemény, ami miatt szégyenkezik"?

Figyelt kérdés
Vőlegényemmel 3 éve boldog pártkapcsolatban élünk. Az ősszel elérkezett a lánykérés pillanata, azóta a szülei megkeserítik az életünket. Fura, hogy eddig kedveltek, most pedig hirtelen megváltozott minden. Párom édesapja az egész családot ellenünk hergeli. Olyan kijelentéseket tesz, hogy az esküvőnk nem kívánatos esemény, ami miatt szégyenkezik és hogy eléri, hogy párom részéről egy rokon se vegyen részt rajta. Párom édesanyját választás elé állította, mondván, ha eljön az esküvőnkre, akkor többet ne menjen haza. Ugyanezt tette vőlegényem két fiatalabb, ámbár felnőtt testvérével is. Nem értem mért nem képesek kiállni magukért. Kommunikálni nem lehet vele, mert senkit sem hallgat meg és csak üvöltözik. Párom eljutott arra a szintre, hogy többé nem szeretné látni a szüleit, ami nekem fáj. Olyan ez a helyzet, mintha én tehetnék a kialakult helyzetről, holott semmi rosszat nem tettem.

2014. márc. 18. 14:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Vagy óriási kommunikációs problémák vannak nálatok, vagy apósod egy rosszindulatú őrült.

Valami nagyon nem stimmel, olyan nincs, hogy valaki nem ad magyarázatot arra, hogy miért utál, miért ellenez egy esküvőt. Járj jobban utána, idegenek ebben nem igazán tudnak tanácsot adni.

2014. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
És mégis mi miatt ilyen az apja?
2014. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
65%
Nem lehetne az Apukához kihívni egy családterapeutát akinek elmondja mi a baja valójában?
2014. márc. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

1. Egyéni szociális problémája,hogy mit gondol. (Persze hergelni a rokonságot elég nagy genyóság)

2. Ha javítani szeretnél a helyzeten-úgy látom szeretnél- akkor ültesd le apukát és interjúvold meg mi a problémája.

3. Ha ilyen marad, hagyd rá. Aki el akar menni, el is fog, akit meg lehet félemlíteni, az meg vessen magára.

2014. márc. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Apósom nálunk is előadta a nagy műsort, mikor bejelentettük, hogy esküvő lesz (mondjuk ő alapból nem normális szerintem). Semmi nem volt jó, közölte, hogy ő nem jön oda, ahol az esküvő lesz (nálunk, a lányos városban volt) és hogy egy héttel később ő külön esküvőt akar tartani a kertben. Na, mondtuk, hogy arról szó sem lehet. Ezek után kidobott minket, párszor próbálkoztunk még vele beszélni, de nem volt eredménye. Mit ért el vele? Azt, hogy nem volt ott a fia esküvőjén (anyósom sem, neki a férje szava szent) azt, hogy 4 éve nem beszél vele sem a fia sem a lánya és azt, hogy még sosem látta a majdnem 2 éves unokáját. Magának kereste, viselje a következményeket. Amúgy jól ráfázott az esküvői bojkottjára, mert a férjem összes más rokona ott volt az esküvőn, csak ők nem.

Hidd el, nem Te tehetsz a helyzetről, vannak összeférhetetlen emberek. Remélem nálatok jobb vége lesz a dolognak, de ha nem, akkor se hibáztasd magad.

2014. márc. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Bárki lehetne a menyasszony, ugyanezt csinálná, bizonyíték a másik 2 testvér.


Érdekes, ilyet anyósok szoktak csinálni, mert elveszítik a fiacskájukat.


Após nem szánt pénzes lányokat/fiúkat a gyerekeinek? Vagy más a vallásotok?

2014. márc. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%

Azt mondanám: "Hát akkor kedves apuka, legfeljebb otthon marad. Ezzel csak azt éri el hogy lemarad a fia esküvőjéről, aki pedig minket ismer és szeret az pedig el fog jönni az esküvőnkre. Remélem az unokáját majd meglátogatja."

Hogy éri el hogy a rokonok se menjenek el? Terjeszt is rólatok valamit? Hibbant az öreg vagy mi baja?

2014. márc. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
92%

Após pajtás igen furcsa ember lehet.


Mondjuk lehet neki nem az esküvövel van a baja hanem a menyasszonyal nem? vagy ez kizárt?

2014. márc. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 piroska és a farkas ***** válasza:
92%
Ezek szerint neki elég nagy hatalma van. Bár sok információt nem árultál el, azért elég gusztustalan így is, amit megtudtunk róla. Amennyiben eddig normálisan álltak hozzátok a rokonok, én nem is a ti helyetekben, hanem az ő helyükben - beleértve leendő anyósodat - tenném meg azt, hogy elmondanám a vőlegényed apjának : Márpedig mi MIND ott leszünk, és aki többé nem kívánatos ebben a családban, az te vagy.
2014. márc. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudom eldönteni,hogy mi miatt ilyen az apja.Soha nem bántottuk őket,de ő még azt is a fejébe vette,hogy többször megaláztuk az otthonában...az is rejtély számomra,hogy vajon hogyan,mikor havonta egyszer látogattuk meg őket(260 km-re élünk tőlük). Többször is próbáltam hatni az "eszére",de nem vált be.Elmondtam neki,hogy ezzel csak magának árt,mivel szépen ellöki magától a fiát,sőt.Már az unokakártyát is kijátszottam,az se használt.

Azzal fenyegetőzött,hogy azt fogja a családban terjeszteni,hogy a fia pénzére hajtok.Holott soha semmit nem kértem a fiától,mai napig azt se tudom mennyit keres,mert nem érdekel.

Volt már egy korábbi "fura"megnyilvánulása,szerintem abból már rájöttek a rokonaik,hogy mentálisan nem teljesen ép ez az ember.

2014. márc. 18. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!