Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek abban a helyzetbe...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szomorú menyasszony kérdése:

Mit tennétek abban a helyzetben, ha a leendő apósotok kijelentené, hogy fia esküvője "nem kívánatos esemény, ami miatt szégyenkezik"?

Figyelt kérdés
Vőlegényemmel 3 éve boldog pártkapcsolatban élünk. Az ősszel elérkezett a lánykérés pillanata, azóta a szülei megkeserítik az életünket. Fura, hogy eddig kedveltek, most pedig hirtelen megváltozott minden. Párom édesapja az egész családot ellenünk hergeli. Olyan kijelentéseket tesz, hogy az esküvőnk nem kívánatos esemény, ami miatt szégyenkezik és hogy eléri, hogy párom részéről egy rokon se vegyen részt rajta. Párom édesanyját választás elé állította, mondván, ha eljön az esküvőnkre, akkor többet ne menjen haza. Ugyanezt tette vőlegényem két fiatalabb, ámbár felnőtt testvérével is. Nem értem mért nem képesek kiállni magukért. Kommunikálni nem lehet vele, mert senkit sem hallgat meg és csak üvöltözik. Párom eljutott arra a szintre, hogy többé nem szeretné látni a szüleit, ami nekem fáj. Olyan ez a helyzet, mintha én tehetnék a kialakult helyzetről, holott semmi rosszat nem tettem.

2014. márc. 18. 14:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudod mennyit keres? Külön kasszán vagytok?
2014. márc. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%
Nekem ez az egész dolog tök fura.
2014. márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
88%
Mi a fura? Egyébként aki nem ismer ilyen embert nehezen tudja elképzelni, hogy hogyan is működnek, de sajnos vannak ilyenek.
2014. márc. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%

Hát pl. az fura, h nem tudja, mennyit keres a vőlegénye.

Bocs, de nekem ez fura.

2014. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 piroska és a farkas ***** válasza:
88%
Hát az, hogy nem tudja mennyit keres a vőlegénye, az is csak azt támasztja alá, hogy az após állítása távolról sem fedi a valóságot. Ha a kérdezőt valóban a pénz motiválná, akkor fillérre pontosan tudná, hogy hogy állnak a dolgok, az meg, hogy ők a saját-külön-együtt kasszát most, illetve a későbbiekben amikor már család lesznek hogyan képzelik, egyedül a kettejük dolga, és a kérdéshez sem tartozik. ha a rokonok is érzik, hogy valami nincs rendben, akkor elég nagy gyávaság a részükről, ha nem állnak ki a kérdező és a vőlegénye mellett. Esetleg ha az após még egyszer felveti, hogy a fiának csak a pénze kell, meg lehet mondani, hogy nem a jelenlegi vagyon érdekel, hanem az örökség....
2014. márc. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
77%

Nem kell többet találkozni, látogatóba menni és kész. Ha a család érdeklődik, beszéltek velük telfonon, vagy menjenek ők. De én biztos nem mennék após közelébe többet, illetve meghívót se kapna az esküvőre, hisz úgyse akar jönni, minek költsek rá pénzt.


Ui.: nem fura, hogy nem tudja, mennyit keres a vőlegénye. Mi már házasok vagyunk több éve, és külön kasszán vagyunk. Bár mi tudjuk egymás fizuját úgy kb., de forintra pontosan sosem számoltunk el vele egymásnak, nem láttuk egymás bankszámla kivonatait, mert nem érdekel.

2014. márc. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
92%

Azt mondanám, hogy az apósom az esküvőmön nemkívános személy - ezt egy nagyképű, okoskodó após arcába latinul is bele lehet vágni: persona non grata (ejtsd: perszona non gráta) -, és szégyenkezzen csak nyugodtan.


A párodnak KELL melléd állni és téged választani, ha tényleg szeret. Mert a szülei már nagyon szépen megmutatták, miféle szülők. Kivált az apja.


Az én apám hasonló cirkuszt rendezett mindne olyan eseményen, amely véleteénül rólam szólt volna, és nem róla. Éppen ezért az esküvőmön nem volt ott. Mert én szégyenkeztem volna miatta.


Ha a rokonaid közül bárkit is maga mellé képes állítani, és azok nem mennek el, akkor azokkal a rokonokkal nem szabad többé foglalkozni, sem semmiféle szoros kapcsolatot tartani.


Nem, nem te tehetsz az egészről, drága lányka. A párod apja egy infantilis szerencsétlenslég, aki nem hajlandó ztudomásul venni azt, hogy a fia felnőtt és már nem kisfiú, önálló életre vágyik és saját háziboldogságra.

(Érdekes...ilyen hisztit a nők szoktak csapni a fiuk körül, ha erősen birtoklóak.)


Vagy megbékél, vagy úgym,arad, nem számít. Az számít, hogy ti szeressétek egymást és egymást válasszátok.


Ps: nekem apám-anyám és az anyósom miatt 5 fős esküvőm volt. 10 éve boldogan élek a férjemmel. :)

2014. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Házasodjatok össze, a szerelem mindent legyőz! Hát ne az após vágyait tartsátok már szem előtt ilyen helyzetben, ha szeretitek egymást, passzoltok, kit érdekel, hogy ő mit gondol?:D Nem kell mindig mások akaratának megfelelni:)
2014. márc. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Ha a testvéreivel is ezt csinálja, akkor én nem hiszem, hogy ez a viselkedés kifejezetten nektek szól. Csinálni nem tudtok vele semmit, nem tudjátok megváltoztatni a gondolkodását. Ti elmondhatjátok neki, hogy nem akartok rosszban lenni vele, de ha ő ezt az utat választja, akkor majd szóljon nektek, ha abbahagyta.
2014. márc. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!