Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A család kifogással élhet-e,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A család kifogással élhet-e, ha a leendő férj - természetesen a menyasszony beleegyezésével - fel akarja venni annak vezetéknevét?

Figyelt kérdés

A férj-jelölt sajnos kétes egzisztenciájú személy, aki menyasszonyának nyíltan bevallotta, hogy azért akarja felvenni az ő nevét, hogy megszabaduljon a saját rossz hírű nevétől. - Egyébként önmagában ez a tervezett házasság is felháborítja a rokonságot, de azt senkinek nincs joga megakadályozni.

Kedves Válaszolók! Lehetőleg kerüljétek a kritikát, mert a mi kritikai érzékünk is rendkívül fejlett. A lehető legtöbb információt szeretném összegyűjteni a témában segítségetekkel. A helyzetet nehezíti számunkra, hogy családnevünk elég ritka és nem szívesen kölcsönöznénk olyannak, aki miatt a rokonság bármely tagja is kellemetlen helyzetbe kerülhetne.



2014. márc. 26. 17:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%

A család kifogással élhet, de ez nem jelenti azt, hogy nem veheti fel a feleség nevét.

De én a házasságot is meggondolnám, ha a vőlegény miatt bárki is kellemetlen helyzetbe kerülhetne.

2014. márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez most komoly? A családnak az ég világon semmi beleszólása ebbe!

Persze a család azt és úgy kifogásol, ahogy akar, de ezt senki sem fogja komolyan venni.

2014. márc. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha nekem ilyen rosszindulatú és kotnyeles családom lenne, akkor nekem inkább a családommal kapcsolatban lennének kifogásaim.
2014. márc. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Az én barátom is az én nevemet szeretné felvenni minél előbb. De az én családomnak ez ellen nincs kifogása, mert tudják, h így hamarabb fog normális munkahelyet találni. Na meg, ha nyafogna is a család érte, engem tuti nem érdekelne. Már külőűön család vagyunk.
2014. márc. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
31%
A Dajcs Für Tomi is hogy járt a Fürséggel!
2014. márc. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

a kritikai érzékünk rendkívül fejlett...


És még nagyképű sem vagy, mi? Semmi közötök hozzá. Ha felveszi, felveszi.

2014. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

élhet kifogással...csak nem jogilag:D


ha a menyasszonyt nem zavarja, akkor felveheti, a többi családtagnak nincs beleszólása jogilag.

2014. márc. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Döntsd el, hogy mit akarsz, és vállald érte a felelősséget. Ezt jelenti a felnőtt-lét.
2014. márc. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

Nem mindennapos dolog, hogy a férj veszi fel a feleség nevét. Számomra ez fura.


Amúgy megoldás lehet a problémátokra, ha a leendő urad egyszerűen névváltoztatási kérelmet ad be. Így te (és a rokonságod sem) "kölcsönzi ki" a nevét és a párodnak is lesz egy "szép, új" neve.

[link]

2014. márc. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
20%

Miért fizetne ezért, ha házasság útján ingyen megoldhatja?

nekem úgy tűnik, hogy a Kérdezőt nem zavarja, hogy a családnak nem tetszik a dolog, csak arra kíváncsi, hogy megakadályozhatják-e

2014. márc. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!