Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit kell spórolnom az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit kell spórolnom az esküvőnkre/lagzinkra?

Figyelt kérdés
Össze szeretnénk házasodni a párommal, nem most rögtön, de maximum két éven belül. A párom családja eléggé régi módi, tehát, hogy a szülő feladata az esküvőt/lagzit fizetni,így ragaszkodni fognak ahhoz, hogy a párom részét Ők fizessék (mind a ketten dolgozunk, de akkor is). Na már most, az én szüleim egy fillért sem fognak adni ezt már mondták (bele sem gondolok, hogy ebből mekkora balhé lesz, de ez nem is tartozik ide). Nem akarom, hogy később égjen az arcom, így az lenne a kérdésem, hogy egy nagyjából 50 fős, nem luxusos, hanem átlagos ilyen esemény mennyibe kerül? Mennyit kellene összespórolnom?

2014. márc. 23. 16:11
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
82%
Nekünk ekkora lagzink volt.Semmi extra nem volt benne,nem hívtunk fotóst,nem étteremben tartottuk,és így is cirka 900-ba került.Tavaly márciusban volt.
2014. márc. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
96%

Nekünk összesen kb. 700-750 lesz.

Azért kb. mert 300 e a kaja erre jön a pia amit még nem tudunk. 45 e a menyasszonyi és menyecske ruha kölcsönözve , 24 e maga a szertartás( csak polgári lesz) ebben benne van a szombati felár, a szülőköszöntő pezsgők, rózsák, stb. , 90ezer a fotós, 15 a haj meg a smink, 10 e a virágok, 30 a díszítés, 35 a zenész, 100 a 2 gyűrű. A tortát még nem tudom.


Nekünk is kifizetik az ő részüket párom szülei, de a másik fele nem érdekli őket. Amúgy is ha ragaszkodnak hozzá hogy kifizessék akkor nincs joguk magyarázni, hogy a másik felét ki fizeti, nem kötelezi semmi őket.

Előre ne stresszelj .

2014. márc. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
96%

Nem kell megmondani anyóséknak, hogy a szüleid nem tudnak vagy nem akarnak esetleg beszállni a lagziba.

Így elkerülhető a balhé.

Egyébként sok kalkulátor van fent a neten, pl itt egy:

[link]

2014. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
100%

1. Ragaszkodni semmihez nem lehet ilyen téren, ha nem engeditek. Ha engeditek, a magánügyetek, a ti döntésetek. Arra viszont számíthattok, hogy ilyenkor a szülők 90%-a feljogosítva érzi magát arra, hogy a saját barátnőit, 80db huszadrangú rokont meginvitáljon, ő döntse el a lagzi helyét, a zenekart és hasonlókat is. Ha mindenképp segíteni akarnak, a helyetekben inkább megkérném őket, hogy a nektek szánt összeget nászajándékként adják át. Így az ő kívánságuk is teljesül és ti sem kerültök kínos helyzetbe.


2. Nem igazán érzem jogosnak, hogy a vőlegényed úgy tekint az adott pénzre, mint az "ő fele", te pedig spórold össze a maradékot. Együtt éltek, közösek a kiadásaitok, együtt is kellene spórolnotok, ahogy az ajándékok is közösek.


3. A lagzi ára még így is nagyon változó igényektől függően, de:

- étel-ital 7-10.000 ft/ fő = 350-500.000 ft

- dekor 20-70.000

- zenekar ?

- fotós 100-150.000

- videós?

- torta 20-40.000 (díszítettségtől, íztől függően)

- ruha 30-200.000 (egyszerű vagy nagy habos-babos?)

- sminkes 10.000

- frizura 10-20.000

- vőlegény ruhája, cipője?

- saját cipőd?

- meghívók (kézzel készített vagy nyomott?)

- terembérlet?

- vőfély?

- templomi szertartás?


Szerintem minimum 6-7.000 ft lenne az egész legolcsóbban, de akkor mindennek a minőségén spóroltok és rengeteg dolgot a két kis kezetekkel csináltok.

2014. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%
Jah, és 40-en leszünk Vecsésen.
2014. márc. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
17%

régen az volt a szokás hogy a lányos ház fizeti a lagzit és még hozományt is ad. (ha már régimódi)


10.000ft / fő (kaja pia süti)

terembérlés ( ingyentől fél millióig is lehet)

zenészek/humoristák ( változó)



de ezt mindképp játsszátok meg óriási siker lesz: http://www.youtube.com/watch?v=8o9lOCh_XvI

2014. márc. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:

Párom nem tekint őfele meg ilyesmire, nyugi. Az anyukájával beszélgettem erről és enyhén kicsit megijedtem. Vele majd megbeszélem ezt négyszemközt, ha egyszer végre haza ér. Csak képbe szerettem volna lenni, hogy egy ilyen esemény mennyibe kerül.


Amit biztos, hogy ki lehet húzni a költséglistáról: haj, smink, köröm - barátnőm mind a háromhoz jól ért, így ő ingyen megcsinálja.

A másik tétel a ruha: varrógép, tudás adott, már csak az anyag kell:)

2014. márc. 23. 16:43
 8/39 anonim ***** válasza:
95%

"régen az volt a szokás hogy a lányos ház fizeti a lagzit és még hozományt is ad. (ha már régimódi) "


A férfi meg vitte a házat meg a birtokon mellé.

Mégis melyik család engedheti meg magának, hogy 3 fia van akkor 3 házat meg 3 telket adjon.


Anyósnak sem kötelező segíteni ha segít akkor meg elvárás nélkül tegye, és ha félsz a balhétól akkor én egy fillért nem fogadnék el tőlük.


Annyit kell spórolnotok amilyen nagyot szeretnétek. Egy sima lagzi nélküli esküvő még 0 Ft-ból is kihozató, szóval csak rajtatok múlik mit akartok.

2014. márc. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
80%

"de ezt mindképp játsszátok meg óriási siker lesz: http://www.youtube.com/watch?v=8o9lOCh_XvI"


Szerintem ezt meg már várják is az emberek. Olyan divat lett, hogy már unalmas szinte. Váratlan amire mindenki számít.

2014. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
50%

Esküvőkkel foglalkozom, úgy írom az alábbiakat. :)

Ha olyan esküvőt szeretnétek, amiben nem kell nagy minőségi alkukat kötni, de nem is szórjátok a pénzt, kb. 1-1,5 millióra számítsatok mindennel együtt. Ekkora keretbe már élővirágos díszítés és egy picit ünnepibb menü is belefér, nem csak a lufidísz és a csontleves - rántott hús - töltött káposzta hármasa.


A családi helyzetedet illetően én is azt a véleményt osztom, hogy az esküvőtökre takarékoskodjatok ketten, a szülőktől kapott támogatást pedig nászajándékként kezeljétek. Így ők sincsenek semmire kötelezve, ti is mindenből olyat és annyit rendeltek, amit szeretnétek, és neked sem kell rosszul érezned magad a szüleid miatt. A párod biztosan fog benne támogatni.

2014. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!