Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Hogy magyarázzam meg a szüleim...

Hogy magyarázzam meg a szüleimnek, hogy nem akarok vezetni?

Figyelt kérdés
Kb. fél éve szereztem meg a jogsit, már az órákon is eléggé döcögve ment, bár a végére belejöttem, mert elég könnyen kezelhető kocsival gyakoroltam, meg ott volt az oktató mellettem, és megnyugtatott a tudat, hogy ő "közbe tud lépni", ha szükséges. De amióta meglett a jogsim, azóta a szüleim állandóan vezettetnek, ráadásul a kocsit is nehezebb kezelni, meg félek úgy az egésztől, nagyon nagy felelősség, meg nem szeretem pl, ha valaki a piros lámpánál áll a hátamnál, és nem akarom, hogy arra várjon, míg én továbbmegyek, ezért még idegesebb leszek, akkor meg már kapkodok is, és a kocsit is sajnálom, de nem lehet a szüleimmel erről beszélni, mondjuk másról se, de áááá ... Nem akarok soha többet autót vezetni ... :(
2013. máj. 21. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Úgy látom, te a sofőrük vagy.

Állj eléjük egy ollóval, és a szemük láttára vágd ketté a jogsidat. Ebből csak megértik már.

2013. máj. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

van benned legbelül egy félelem, és emiatt nem szeretnél vezetni, meg kihasználnak téged hogy vezess te.

nekem lassan már két éves lesz a jogsim, ahova lehet én vezetek, csak néha vagyok utas az autónkban(pl. ha ittam).

De mond meg nekik hogy nem szeretnél vezetni, félsz az egésztől összetöröd az autót stb, meg ha fél éves jogsival is izgulsz mert vannak mögötted a pirosnál stb, akkor hagyd abba a saját és más testi és anyagi épségére vonatkozóan, mert előbb utóbb az lesz, hogy visszagurulsz valakire, és nem azzal van a gond, mert biztosító állja, de ki szeretne herce-hurcát, munkából akárhonnan elkésni, mert te félsz, van elég sok vezetni nem tudó az utakon, ha te azt mondod abbahagyod, az csak jó mert egyel kevesebb lesz.

2013. máj. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

másként kell megközelíteni..


...nem vagyunk egyformák, ebben nincs semmi...mond meg, hogy szívesen vezetnél bármikor, csak szeretnél egy automata kocsit...most nem részletezem, de egy pár emberrel már megszerettettem az autózást, mert odaadtam az én automatámat...


...mindegyik úgy szállt ki, hogy ég és föld...aztán lecserélték a meglévő kéziváltóst, vagy vettek egy automatát..


hogy miért?


mert az automatának megvan az az előnye, hogy csak a közlekedésre kell figyelni...a többit elvégzi az automata.


a családban is volt ilyen, aki irtózott a vezetéstől...aztán beült egy automatába...


a jogsidat ne vágd szét, ha szabad kérnem..


automata mindörökké!

2013. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem érdekel, nem szereted, akkor nem kell erőltetni. Ha meg majd kell, akkor megtanulod használni az autót (sebváltót is) és akkor használod a jogsid. Amúgy aki tényleg megtanult vezetni, annak nem kell a sebességváltással törődni, mert rutinból megy. Mint a biciklin az egyensúlyozás. Az automata sebváltó a biciklin a mankókerék kb... Ha a váltásra kell figyelned, akkor még gyakorolnod kell.
2013. máj. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nem is igazán a váltással van a gond, csak tényleg, amin eddig vezettem, amikor gyakorolni jártam, már hozzászoktam, meg megnyugtatott az, hogy van valaki mellettem, aki közbe tudna lépni, ha szükséges lenne ... De ez a kocsi, ami nekünk van ... Meg beülök, és az van bennem, hogy ez mekkora felelősség, és nemcsak saját magam, és az autót veszélyeztetem, hanem sok más embert is, és onnantól kezdve az egészet megette a fene :/
2013. máj. 22. 05:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Kicsit túlgondolod ezt azegészet:) Lazulj egy picit:) Ennyi erővel seni se üljön autóba, mert mi van, ha balesetet okoz, stb. Nem? Nyilván mindenki úgy ül be az autóba, hogy igyekezni fog a lehető legkörültekintőbben közlekedni. Ha tehát te éppen valamire nem figyeltél, remélhetőleg figyel rád a "másik". Egyszer fent, egyszer lent. Volt, hogy én mentettem meg más kocsijának épségét a saját figyelmetlensége miatt, máskor meg én nem figyeltem, és miattam kellett bűvészkedni.

De nem csináltam problémát, még akkor sem ha a másik fél ugatott. Mosolyogva intettem vagy megköszöntem szóban.


Szóval nyugodj meg! Gyakorolgass, ne rögtön reggeli belvárosi csúcsban vezess. Menj el egyedül mindenfelé, Gyakorold az elindulást. Azért még egy kezdő jogsison se fogjon már ki, hogy piros lámpánál el kell indulni:)

2013. máj. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miről beszéltek ti itt? Kihasználják? Sóförjük? Ne nevettessetek már! Egyszerűen arról van szó, hogy látják a szülei, nem megy még a vezetés, ezért ösztönzik a gyakorlásra.


Ha nem akarsz vezetni, ne vezess. Senki sem kényszeríthet rá... Persze irreális a félelmed mértéke, aminek egyetlen megoldása a vezetés lenne, de ha egyszer ez neked nem hiányzik, akkor nem kell erőltetni.

2013. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Döntsd el, hogy akarsz-e valaha az életedben vezetni. Ha nem, akkor hagyd abba a vezetést és mondd meg a szüleidnek, hogy ennyi volt, többet nem vezetsz.

Ha viszont csak most nincs kedved hozzá, de úgy látod, később szükség lesz rá (márpedig szükség lesz, mert szinte létszükséglet sok élethelyzetben), akkor gyakorolj minél többet. A jogosítvány megszerzése senkinek nem azt jelenti, hogy tud vezetni és nem fél, hanem azt, hogy onnantól már egyedül is gyakorolhat. Hidd el, előbb-utóbb menni fog a vezetés és a félelmed is elmúlik.

2013. máj. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

El kell döntened akarsz - e egyáltalán vezetni. Érdekel - e ez az egész. Azt azért tudni kell, ma már szinte elképzelhetetlen jogsi nélkül boldogulni, élni, sok állásnál is követelmény.


Viszont ha szeretnél és jó szeretnél vezetni, eddig rossz úton jártál te és a szüleid. Ugyanis vezetni igazán éppen egyedül lehet megtanulni. Amikor csak magadra számíthatsz, az az igazi tanulás. Ha nagy a baj, úgysem tud közbelépni a melletted ülő, nem lesz rá idő. Szokj hozzá, ha te ülsz a volán mögött minden a te döntésed és felelősséged. Törekedj minél több önálló vezetésre, találd meg az alkalmat hosszabb útra is, vidéki rokonokhoz, bárhova. Hatalmas sikerélmény lesz, ha sikerrel teljesíted. Minél többet - lehetőség szerint - egyedül, és minél több kilométert tegyél meg, akkor menni fog.

2013. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Én soha nem szeretnék jogsit.

26 éves vagyok,de nem is akarok.Sajnálom a pénzt is rá.Tök felesleges dolognak tartom.

Én túl stresszes is vagyok ehhez,túlzottan magamra veszem mások érzéseit.Nem nekem való.

Ráadásul a fenntartás is elég költséges.

Az álmom egy belvárosi lakás,ahonnan semmi nincs olyan messze.De ha messze is,inkább utazom tömegközlekedéssel.

Ezzel lecsökkentem az esélyét,hogy balesetet okozzak,ami miatt mások vagy én megsérülnek/megsérülök.

Van elég környezetszennyező a Földön,amúgy is zöld párti vagyok.

2014. júl. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!