Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon "égő" a batyus lagzi?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon "égő" a batyus lagzi?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha valakinél nagy a család, vagy a család szeretne elmenni, de NINCS RÁVALÓ. A pár is a szíve mélyén szeretné, ha mindenki ott lehetne, de legalábbis a vér szerinti rokonok, meg persze a tanúk.

Nagyon nagy butaság, ha mindenki hoz magával valami kis sütit, főtt kaját, pezsgőt stb? (Ezt ők beszélnék meg, h pl 2-3 fogásból ki mit főz). És akár a kertben vagy egy olyan étteremben ahova nem bánják ha maguk viszik a ételt/italt ilyen módon megtartani? Persze így ilyen menyasszonypénzt meg egyebeket nem kér a pár, maga a kaja és a jelenlétül az ajándék...

Vagy hülyeség?



2014. jún. 10. 21:24
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
97%
Kicsit fura, de ha a rokonság nem bánja akkor hajrá! Én egy olyan esküvőn voltam, ahol mindenki magának fizette az ételt és az italt. Annyira akartak spórolni, hogy volt egy nagyon sz@r zenész egy még sz@rabb vőféllyel. Természetesen a mennyasszonyi táncot megtartották jó korán. (a lényeg, hogy a zenekar és a vőfély jó legyen-persze, ha lesz)
2014. jún. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
18%
Nekem ciki lenne, sajnálom. meg nem is igazán értem az okát, hisz, úgyis mindenki ad ajándékba pénzt, amiből bőven kijön a lagzi ára, főleg, ha nem túl nagy luxust akartok. Nekünk elég kevés endég volt(77) és a nagyrészük nem áll valami fényesen, nem 100 ezreket adtak, mégis kijött sézpen midnen. Pedig elég drága étteremben tartottuk, legdrágább curkászdából volt a torta, sütik, drága zenekar, dj, dekorosm fotósok, videós. Mégis minden kijött és még maradt is pénz. Szerintem a rokonság nagyrésze úgyis szégyelne eljönni, hogy ne adjon pénzt, de ha még visz kaját is, akkor csak nektek lesz ciki. Hogy ők hozzák a kaját és meg pénzt is adnak. Oké, hogy azt mondjátok, hogy ne hozzanak pénzt, de az meg nekik lenne ciki, én biztos nem mennék el egy lagzira csak egy tálca sütivel, érted. Szóval, igen, szerintem ciki lenne. Hidd el, bőven kijön a lagzi ára, ha nem flancoltok, megcsináljátok ti a dekort, sütiket, ismerős teszi a zenét, fényképez, stb. Így csak a kaját meg a piát kell fizetni, az meg nem olyan rengeteg.
2014. jún. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 anonim ***** válasza:
89%

Sokkal jobb, mint a hacacáré.

Sokkal emberibb, sokkal inkább a SZERETETRŐL és nem a pénzről szól, mint ahogy sokak túlzásba esnek már az esküvőkkel kapcsolatban.

2014. jún. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/62 anonim ***** válasza:
92%

Mint pl. a 12-es válaszoló, akinek nem biztos, hogy eljut a tudatáig, hogy vannak emberek, akik NEM TUDJÁK megelőlegezni a lagzi árát, még akkor sem, ha minden bizonnyal visszajön az ára.

Másrészt vannak, akik nem is akarják(!), mert abban az esetben legalább nem a pénzről szól az egész és ha már a kedves vendég végeredményben magának fizette a mulatását amúgy is, akkor hozza el, egyen , igyon saját belátása szerint.

2014. jún. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
90%
Kedves #12-es! Nem mindenkinek jön ám vissza az a pénz, amit beletesznek a lagziba. Az egyik kolléganőmnek tiszta "ráfizetés" volt, még a felét sem kapták vissza. De ők ezt tudták, hogy kevés pénze van mindenkinek, nem is számítottak rokoni "segítségre".
2014. jún. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 anonim ***** válasza:
98%

Én voltam batyus lagziban. Egy művelődési házban volt tartva. A menyasszony írt egy listát, hogy mennyi ital, üdítő, süti, hidegtál, stb. kell, és mindenki bevállalt valamit.


Akkora buli volt, hogy csak na! :)

2014. jún. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/62 anonim ***** válasza:
21%
12. vagyok. Úgy kell kiszámolni a dolgokat, hogy kijöjjön. Ha nincs semmi extra, csak kaja meg egy zenekar mondjuk, akkor biztos, hogy kijön. És szinte minden étteremben a lagzi után kell fizetni, szóval nem kell megelőlegezni sem.
2014. jún. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
89%
Mi házibulit szoktunk így tartani. Lányok egy tálca szendvicset és sütit hoznak, fiúk egy üveg rövidet vagy egy tálca sört. Jó változatos így, és mindenki olyat hoz amit szeret úgyhogy senki sem marad tutira éhen vagy szomjan:) Azt is el tudom képzelni, hogy bográcsos legyen a lagzi és ott is írtok listát hogy mi kell és mindenki felajánl egyet belőle, hogy hozzáad. Amúgy egyéb dolgokat is körbe lehet kérdezni a rokonságban, sógornőmön pl. az én cipőm és fátylam volt, senkinek nem tűnt fel és én úgyse használtam volna többet. Csokrot vagy tortát is lehet kérni ajándékba, ha igazán nincs keret:)
2014. jún. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
91%

Négyes, én NEM AKAROK százezreket lagzira költeni, tehát ne is menjek férjhez? :)



Miért ne mehetnél férjhez lagzi nélkül. A lagzi csak az esküvő utáni ünnepség, semmi jelentősége ilyen szempontból.

2014. jún. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 anonim ***** válasza:
98%

Én ismertem egy párocskát akik szintén nem kerestek fényesen, hiába raktak félre mindig jött valami ami elvitte a lagzipénzt. A lány már nagyon odavolt, hogy soha nem tudják megülni a lagzit, így a rokonok-barátok-szomszédok-ismerősök összefogtak és csináltak egy batyus lagzit.


Így az lett az eredmény, hogy egy vadászházban, bográcsozva, vaddisznópörköltet majszolva mulattak a népek.


A menyasszony egy sima fehér maxiruhába kelt egybe élete párjával, fejére mezei virágból fontak neki koszorút... és az anyakönyveztető is meghatódott, hogy milyen meghitt kis lakodalom ez, hisz ez tényleg az ünnepről szólt.


Életem legemlékezetesebb lakodalma volt!

2014. jún. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!