Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nagyon "égő" a batyus lagzi?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon "égő" a batyus lagzi?

Figyelt kérdés

Úgy értem, ha valakinél nagy a család, vagy a család szeretne elmenni, de NINCS RÁVALÓ. A pár is a szíve mélyén szeretné, ha mindenki ott lehetne, de legalábbis a vér szerinti rokonok, meg persze a tanúk.

Nagyon nagy butaság, ha mindenki hoz magával valami kis sütit, főtt kaját, pezsgőt stb? (Ezt ők beszélnék meg, h pl 2-3 fogásból ki mit főz). És akár a kertben vagy egy olyan étteremben ahova nem bánják ha maguk viszik a ételt/italt ilyen módon megtartani? Persze így ilyen menyasszonypénzt meg egyebeket nem kér a pár, maga a kaja és a jelenlétül az ajándék...

Vagy hülyeség?



2014. jún. 10. 21:24
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
93%
Hasonlóban voltam már én is. Ott úgy szervezték, hogy levest ők főzettek, amihez alapanyagot ők állták, de a többit, tehát sültet, salátát, süteményeket a násznép vitt. Kb. 50-en voltunk. Teljesen korrekt kis lakodalom volt.
2014. jún. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
34%

"Hát elég érdekes...még nem hallott ilyenről de ha mindenkinek igy jó és elég akkor miért ne..mondjuk én személy szerint addig nem csinálnék lagzit mig nincs rá keret."


Hiába pontoztak le -megvan a szegénység romantikája, de- ez az igazság. Az emberek 99%-a nem házasodik amíg nincs pénz rá.

2014. jún. 11. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
83%
Nem házasodik mig nincs rá pénze:))Na ne.Nem kell ahoz nagy parádé és pénz sem.Csak tanús eskűvőn voltam.Aláírtuk az ifi párnak ittunk egy pohár pezsit és mindenki ment útjára.És nagyon megható volt még ha 4-is voltunk.Nem égő ez a batyus lagzi.Tuti nem übereli egy rongy rázós csili villis parádé sem.Különben is tiszteletre méltó nem csapják magukat adósságba,csak azért megmutassák a násznépnek egy nap kánaán.Aztán utána nyomor mire vissza nyögik
2014. jún. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%
Hamarosan én is megyek egy ilyen lagziba, nincs ezzel semmi gond, egy iskola aulájában lesz. :)
2014. jún. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
18%
Na de. Meghatározzák a minimumot és gyűjtenek rá, ha nincs annyi. És nem kell parádét, meg hitelt hozzáfantáziálnod csak azért hogy valahogy igazad legyen. Nem akarnak az emberek 4 fős összeiratkozást, csak ha rávannak kényszerítve anyagilag.
2014. jún. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
100%

"Nem akarnak az emberek 4 fős összeiratkozást, csak ha rávannak kényszerítve anyagilag"


Én pl baromira utálok középpontban lenni, és ha anyu nem lenne biztos 4 fős esküvőm lenne.

2014. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem égő, voltam ilyen lagzin, és nagyon jó volt! :)
2014. jún. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
100%

Nőveréméknek volt így a lagzi.

Anyám szokott vállalni lagzira sütést-főzést,tudta hogy miből mennyi kellhet,hatalmas telkünk van,béreltünk sátrat,padokat,volt aki csirkét adott,volt három család aki kisebb malacot hozott,úgyhogy volt kis disznóölés is előtte nap,volt,aki sütött,aki nem akart ilyeneket,az italt hozott (alkoholost,mentest,ki mit)

Szüleim háza hatalmas,kb 20 ember már előtte nap el lett szállásolva,fiúk reggel disznóvágás (persze ebédre kidőltek a pálinkától),bográcsokban főtt a kaja,ebédidőre megérkezett minden vendég,volt ebéd,majd át a szertartásra,fényképezkedés,aztán vissza a helyszinre,vacsi,másnap reggelig mulatozás.

Főzéshez volt felkérve két főzöasszony és 3 helybéli srác segédkezni,így nem nekünk kellett.

Ajándékot nem kértek (persze kaptak,de nem ez volt a lényeg.)

Pedig ők megtehették volna hogy flancos étterem,stb,de nekik ez volt az álomesküvő,két napig így ünnepelni.És mivel a házikoszt finomabb,evidens volt,hogy akkor a rokonság összehordja.

2014. jún. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
100%
Nem hülyeség, már miért is lenne az? Ha nektek jó, a vendégeknek is jó, akkor csináljátok meg!
2014. jún. 11. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi régi falusi lagzik is batyus lagzik voltak. Csak ott nem készen vitték a cuccot, hanem napokig együtt sütöttek-főztek az asszonyok.


Valaki itt nagyon húzza a száját, hogy márpedig ő nem csinálna ilyet (nem tudom hányas komment).

Neki üzenném, hogy magamnak én sem csinálnék batyusat. Ha nincs pénzem lagzira, akkora számomra méltóságteljesebb egy kisebb szertartás, szűkkörű vacsorával.


Viszont, ha egy batyusra lennék meghívva, akkor szívesen mennék, és nem rosszallanám. Szívük joga olyan lagzit rendezni amilyet szeretnének vagy tudnak.

2014. jún. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!