Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezek a tényezők elronthatják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek a tényezők elronthatják az amúgy tökéletesre szervezett esküvőt?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit hosszú lesz, de így teljes a kép.


Zárkózott és magányos vagyok sokszor, mert nincsenek barátnőim akikkel elmehetnék ruhát próbálni vagy szervezkedni, így a lánybúcsú se tudom hogy történhetne meg. Vannak lány ismerőseim, de akit barátnőmnek nevezek, nem igazán van. Ez bánt, mert szeretném ha lenne valaki aki segít, de persze nem csak az esküvő miatt, hanem mert iszonyatosan hiányzik hogy legyenek barátnőim, nem teljes így az életem.

Az anyósék hol szeretnek, hol nem. Most pl éppen szeretnek, mert meghívtuk őket ebédre, de két hete még utáltak, mert olyan pletykát hallottak rólam, hogy borzalom.

A közös barátaink még mind gyerekek, párjuk sincsen, nemhogy önálló életük, mindenki a szülőknél lakik még, és egyáltalán nem tartják jó ötletnek hogy mi már most szeretnénk házasodni.

Az én szüleim vallásosak, a nővérem esküvőjén még egy pezsgő sem lehetett, a párom szülei és családja meg imádnak inni (nem alkeszok, csak szeretnek inni).


Úgy érzem, hogy amíg ezek nekem problémát jelentenek, addig nem lesz boldog az a nap, s talán az utána következő évek sem. A párom már nagyon szeretne eljegyezni, de annyira tele van az agyam azzal hogy nem fogadnak el engem az emberek, hogy csak arra tudok gondolni hogy rossz ember vagyok, hogy ő nálam sokkal jobbat érdemel, mert őt mindenki szereti, mert egy csodálatos ember, engem meg senki, mert annyira félek megmutatni hogy milyen vagyok valójában, hogy visszájára sül, és képtelen vagyok kifelé a jót mutatni.

Szeretnék a felesége lenni, alig várom hogy gyereket szüljek neki, alig várom hogy házat vegyünk, hogy megkérje a kezem, alig várom hogy örök hűséget fogadhassak neki, de senki sem díjazza hogy engem választott.


Biztos sokan arra gondoltok, hogy akkor tartsunk egy kis esküvőt meg egy kis vacsorát 20 fővel. Na azt meg egész életemben visszasírnám, hogy én szerettem volna ha ez a nap csodás lesz. Sok ember, szép szertartás, jó kaja, mulatozás, vidámság. Egy szürke hétköznapi polgári házasságkötés meg egy éttermi vacsora nekünk kevés, párom is nagy lagzit szeretne. De ha nincs rá közönség, akkor minek?


Szerintetek lehet így is szép az esküvőnk, vagy várjunk még vele pár évet, amíg rendeződnek a kapcsolataink?



2014. júl. 14. 13:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Hát... Nekünk 32 fős "lagzink" volt egy pincében... Megadtuk a módját, tip-top kis buli volt rendkívül jó ennivalóval és zenével. A barátaink ezóta is emlegetik, hogy életük legjobb lagzija volt. Tehát nem az a lényeg, hogy hányan vagytok. Ha a családok miatt aggódsz: talán éppen ez az alkalom teremt majd békét közöttetek. Egy jó tanács: sose érdekeljen, hogy mások mit gondolnak rólad. Először próbáld kitalálni, lehet-e rá okuk, hogy haragudjanak rád. És ha rájössz, hogy te nem adtál okot erre, akkor meg is nyugodhatsz. A ruhapróbához meg nem kellenek barátnők: miért nem hívod el édesanyádat? Még örülne is neki. Ne az amerikai filmekből indulj ki, ahol milliós (!) esküvőket szerveznek, és csajos bulik vezetik fel az egészet (leánybúcsú, ruhapróba). EZ A TE NAPOD lesz, szeresd a jövendőbelidet, más nem kell hozzá.
2014. júl. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha most nincs barátnőd, akkor kicsi a valószínűsége, hogy pár éven belül ez változni fog. Nem vagy egy barátnőzős fajta. Én sem. Barátaim vannak, mert világ életemben fiúkkal voltam körülvéve.


Ha úgy érzitek, hogy TI (nem a szomszédok és a család) készen álltok, hogy összekössétek az életeteket, akkor hajrá.


Mindenkinek nem tudsz megfelelni és nem is kell. Elég, ha a párodnak te vagy az igazi.Pont.


Ha ez a "csajos" szervezés az igényed, akkor hidd el, ilyenre minden nőci vevő, nem kell, hogy legjobb barátnők legyetek. Testvér, unokatesó, barátnők, barátok barátnői (na ők a leglelkesebb általában), anyuka, nagymama, anyós jelölt, mindenki ugrik, ha rucit kell nézni, dekort válogatni, vagy pusztán tanács kell.


A lánybúcsúnál az a kérdés, hogy széken pörgő nyuszi fiú az álmod, vagy egy kis könnyed városban bulizás, vagy egy lazító wellnesselés (most volt ilyen ismerős, aki ezt kérte). Ha úgy érzed, hogy magától nem szerveződik a lánybúcsú, akkor jelöljél ki két "főszervezőt", és megoldják (érdemes az irányvonalat megadni, különben érhetnek meglepetések).


A lagzinál, meg pikk-pakk összejön a násznép. Ha mindenki, aki nektek számít, csak 1 embert hoz, akkor már 50 meghívottnál is 100 fős a lagzi. Nem kell boldog-boldogtalant el hívni, de akikkel jó viszonyt ápoltok, ők biztos szívesen jönnek.


Amúgy az önértékelésedet picit tedd helyre és ne sajnáltasd magad, mert annyira nem lehet kaki a helyzet, ha egy állításod szerinti tuti hapsi veled képzeli el az életét.

2014. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, és köszi hogy nem oltogattatok le.

Az a helyzet hogy az anyámmal most jó kapcsolatban vagyok, de csak mert elköltöztem tőlük, és jót tett a távolság. A családom egyik tagját sem merném ilyesmire megkérni, szerintem nem is érdekelné őket. Lehet el se jönnének a lánybúcsúra. Vagy nem tudom...

Igen, nagy baj van az önértékelésemmel, de ezt csak így magamban, kifelé sajnos azt mutatom hogy nincs, és mindenki egy nagyképű, beképzelt baromnak tart. Nagyon fájdalmas ez nekem, és amíg ez nem változik, addig nem merek a páromnak igent mondani, hiszen tönkretehetem az életét.

2014. júl. 14. 14:12
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincsenek barátnőim. Kollégáim egytől-egyig pasik.

Ruhát nézni anyukámmal és a vőlegényemmel mentem, a végére befutott az öcsém is.


Igazi lánybúcsúm sem volt, helyette színházba mentünk anyummal. Nekem ez jobb volt mint egy vetkőzős pasi.


Ne borulj ki, a lényeg, hogy magadnak és a párodnak megfelelj, a többi emberre meg magasról tegyél.

2014. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ismerem az érzéseidet, néhány éve én is így éreztem. De bízz a Párodban! Valószínűleg azért választott Téged, mert Te is csodálatos ember vagy, csak a többiek nem ismernek. Engem sem ismertek. Az utóbbi időben kezdtem dolgozni magamon. Elkezdtem ismerkedni, olyan hobbijaim voltak, ahol több ember van, színjátszottam, táncoltam, zenéltem, kórusoztam, nyáron táboroztam, stb. Meg kell tanulni nem foglalkozni mások véleményével, az a legfontosabb, hogy kettőtök között minden rendben legyen, hogy Te és a Párod maradéktalanul partnerei tudjatok lenni egymásnak mindenben. Ehhez magas szintű őszinteségre van szükség. Légy türelmes magaddal, ha úgy érzed, még várnod kell, még várj, és fejleszd magad. Sok jó könyv van, ami segíthet a személyiségfejlődésben (legalábbis nekem sokat segítettek). Már az is egyébként nagy dolog, ha valaki felismeri, hogy fejlődésre van szüksége. :) De szerintem amúgy kis létszámmal is lehet csodálatos egy esküvő. :) Tegyétek rendbe, pontosítsátok, mit akartok, tűzzetek ki célokat, és azokat valósítátok meg együtt. Ha az egy cél, hogy fejleszteni akarod a személyiségedet, az nagyszerű, és biztos megtalálod hozzá a legjobb módot.
2014. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Én már annyira kivagyok az eddig kapott pofonok miatt, hogy egyáltalán nem merek emberek közé menni. Meg nincs is rá lehetőségem, itt nincs semmi, ahol ismerkedni lehetne. Azt se tudom hogy induljak neki.
2014. júl. 14. 14:36
 7/15 anonim ***** válasza:
A leánybúcsú ne chippendale-es legyen az a lényeg szeretlek!!!!!!
2014. júl. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem akarok chippendale fiúkat, de te se mehetsz sztriptízbárba! Én is szeretlek <3
2014. júl. 14. 15:48
 9/15 anonim ***** válasza:

1. A párodnak te kellesz nem más. Ezt soha, soha ne felejts del. Ő úgy szeret ahogy vagy. Ne legyél neki negatív, ne kezd el neki a "te jobbat érdemelsz" dumát SOHA. Te vagy számára a NŐ viselkedj is úgy. Légy vidám a társaságában, nevess, mosolyogj sokat.

2. Ha azt akarod,hogy összeházasodjatok és ő is ezt akarja akkor hajrá. Nem kell foglalkoznod sem a te családod véleményével sem a tiéddel.

3. Ha anyósodék azért haragszanak rád, mert pletykát hallottak rólad az őket minősíti nem téged. Magadnak kell megfelelned minden nap minden percben nem anyósodéknak.

4. Az ismerősökből lesznek a barátok. Hívd meg őket párszor hozzátok iszogatni, sütizni, kávézni és beszélgessetek. Ne legyél rámenős, kérdezgesd őket, figyelj rájuk és hallgasd meg őket. Így lesznek barátaid egy kettőre.

5. Nekünk 2 hónapja volt az esküvőnk. A párom szülei vallásosak, az enyémek nem és szeretnek is mulatni, inni. Elmondtuk őszintén párom szüleinek,hogy mivel a társaság nagy része iszogatós, táncolós így mulatós lagzira készüljenek. MEgkérdeztük,hogy jól fogják-e érezni így magukat. Azt mondták (és igazuk volt) hogy úgy csináljuk, ahogy mi akarjuk. Ahogy nekünk a legjobb.


Remélem tudtam segíteni ha van kedved beszélgethetünk még privátban.

2014. júl. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló tökéletesen leírta, amit én is írtam volna, de még hozzátenném: Lánybúcsú nélkül is össze lehet házasodni. A nagy lagzi sem előírás. Miből gondolod, hogy visszasírnád, ha csak kis esküvőd lenne? Az a Te napod lesz, a Ti napotok lesz. Ez számít, minden más csak utánatok jön.
2014. júl. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!