Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ezek a tényezők elronthatják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezek a tényezők elronthatják az amúgy tökéletesre szervezett esküvőt?

Figyelt kérdés

Lehet hogy kicsit hosszú lesz, de így teljes a kép.


Zárkózott és magányos vagyok sokszor, mert nincsenek barátnőim akikkel elmehetnék ruhát próbálni vagy szervezkedni, így a lánybúcsú se tudom hogy történhetne meg. Vannak lány ismerőseim, de akit barátnőmnek nevezek, nem igazán van. Ez bánt, mert szeretném ha lenne valaki aki segít, de persze nem csak az esküvő miatt, hanem mert iszonyatosan hiányzik hogy legyenek barátnőim, nem teljes így az életem.

Az anyósék hol szeretnek, hol nem. Most pl éppen szeretnek, mert meghívtuk őket ebédre, de két hete még utáltak, mert olyan pletykát hallottak rólam, hogy borzalom.

A közös barátaink még mind gyerekek, párjuk sincsen, nemhogy önálló életük, mindenki a szülőknél lakik még, és egyáltalán nem tartják jó ötletnek hogy mi már most szeretnénk házasodni.

Az én szüleim vallásosak, a nővérem esküvőjén még egy pezsgő sem lehetett, a párom szülei és családja meg imádnak inni (nem alkeszok, csak szeretnek inni).


Úgy érzem, hogy amíg ezek nekem problémát jelentenek, addig nem lesz boldog az a nap, s talán az utána következő évek sem. A párom már nagyon szeretne eljegyezni, de annyira tele van az agyam azzal hogy nem fogadnak el engem az emberek, hogy csak arra tudok gondolni hogy rossz ember vagyok, hogy ő nálam sokkal jobbat érdemel, mert őt mindenki szereti, mert egy csodálatos ember, engem meg senki, mert annyira félek megmutatni hogy milyen vagyok valójában, hogy visszájára sül, és képtelen vagyok kifelé a jót mutatni.

Szeretnék a felesége lenni, alig várom hogy gyereket szüljek neki, alig várom hogy házat vegyünk, hogy megkérje a kezem, alig várom hogy örök hűséget fogadhassak neki, de senki sem díjazza hogy engem választott.


Biztos sokan arra gondoltok, hogy akkor tartsunk egy kis esküvőt meg egy kis vacsorát 20 fővel. Na azt meg egész életemben visszasírnám, hogy én szerettem volna ha ez a nap csodás lesz. Sok ember, szép szertartás, jó kaja, mulatozás, vidámság. Egy szürke hétköznapi polgári házasságkötés meg egy éttermi vacsora nekünk kevés, párom is nagy lagzit szeretne. De ha nincs rá közönség, akkor minek?


Szerintetek lehet így is szép az esküvőnk, vagy várjunk még vele pár évet, amíg rendeződnek a kapcsolataink?



2014. júl. 14. 13:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Hát... Anyósékkal most elvileg szent a béke, remélem végre örökre. Addigra mire esküvő lenne, megpróbálom összeszedni magam és nyitni az emberek felé, mert amíg így be vagyok zárkózva, a páromnak se teszek jót ezzel a magányos farkas hozzáállással :(
2014. júl. 29. 15:28
 12/15 anonim válasza:

Nem tudom mennyire szereted a filmet de ezt a reszletet erdemes megnezni:

[link]


Remelem ad egy kis erot

2014. júl. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 mi a fene ***** válasza:
Nekem nem volt lánybúcsúm és sok barátnőm, most sincs, nemsokára 38 éves házasok leszünk.ÉN nem vagyok vallásos, a férjem az és csodálatos vele az élet. A vallásos emberek is tudnak ám mulatni !
2014. aug. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az a véleményem, hogy nincs itt nagy gond, csak rosszul kezeled az embereket. Az önértékeléseddel sincs nagy gond, csak nem azokat a visszajelzéseket kapod a környezetedből, amit magadról gondolsz.

Lehet, hogy tényleg rosszul reagáltál néhány helyzetben és mondjuk arrogáns p**csaként viselkedtél, bárkivel előfordul (velem is), nehéz innen javítani, de nem lehetetlen. Tapasztalatból mondom. Megpróbálhatod helyrehozni, de a házasságod nem ettől lesz jó. :) A házasságod lehet ettől függetlenül teljesen tökéletes.

Akiről úgy gondolod, hogy kevésbé bír, mert nem ismer: most itt a tökéletes alkalom, hogy akár nagyobb társaságban elhívd őket tortát kóstolni, virágost/dekorost nézni, ..., ... aminek a vége egy sangiaiszogatás, vagy fröccsözés is lehet. Mutasd ki, hogy ezzel jófejek és hálás vagy a segítségükért. (Az általatok legjobbnak ítélt tortákból viszel haza is kóstolót a vőlegényednek, így még csak nem is Neked kell döntened ott őket lehurrogva, ha nem értetek egyet.) Kedvesen. Nem túl nagy dolgokat rájuk aggatva.

Az após-anyós dolgot és az otthonról elköltözést is pontosan átérzem, nekem akkor javult meg a kapcsolatom a szüleimmel, amikor egyetemi kollégiumba mentem.


Az egyik előttem hozzászóló írta, hogy egy "jó bulira" mindenki vevő, ez így van, az esküvői előkészületek mindig nagyon jók (én szeretem őket), tele vannak pozitív érzelmekkel, én is voltam már olyan csajszi szervezésében részes, akivel félévente sem beszélünk. Akkor is jó volt. Nem történik semmi, ha valaki nemet mond, mert nem ér rá, vagy nem akar ráérni.

2014. aug. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Hát köszi, egyelőre úgyse lesz semmi. Le kell nyugodjak, nagyon zaklatott lélek vagyok. Nem szeretnék így beleugrani még az eljegyzésbe sem.
2014. aug. 29. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!