Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyire elterjedt Magyarorszá...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elterjedt Magyarországon ez az esküvöi elsö tánc?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch? V=8BChorsTZ0c(nézd végig a videot)

nekem nagyon bejön.


2010. jan. 16. 07:43
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

08:15-ös vagyok. Nekem már volt lagzim, és nagyon jól sikerült (nem csak szerintem, még hónapokkal utána is emlegették a vendégek). Mégpedig pont azért, mert foglalkoztam a meghívottakkal. Végig táncoltam az éjszakát (hajnalt) mindenkivel, mindenkivel váltottam néhány szót. Az ember nem azért hív vendégeket, hogy magával legyen elfoglalva (attól függetlenül mégis én voltam a középpontban: látták rajtam a fehér ruhát, miattunk jöttek, és a tortát is én vágtam fel). Akkor nem kell vendégeket hívni, és akkor egymásnak rázhatják magukat. Onnantól kezdve, hogy meghívsz valakit, már nem te vagy a legfontosabb. Ugyanis, ha vendégek nem érzik jól magukat, az egy elcseszett lagzi lesz.

Írtam, hogy én már voltam ilyenen. Szinte forgatókönyv alapján ment az egész este: kastély, filmecske, első tánc, két kamerás..., hamar vége is lett. Hiába ez az ifjú pár napja volt, senki sem emlegeti, mert olyan rossz volt. Ja, és szerintem ők sem érezték jól magukat a nagy erőltetettségben. Érdekes módon 3 év óta nem láttuk a videót (valamit nagyon szégyellnek rajta, pedig ott voltunk)...Szerintem az ilyen embereknek kisebbség érzésük van, el voltak nyomva és ilyenkor akarják magukat megmutatni.

És nem egy ilyenben voltam, hanem többen is, ott mindegyikben haldoklott a buli. Meg olyanban is voltam, ami nem volt erőltetett, ott pedig már világosodott, mikor a vendégek elmentek.

Ezt most nem arra az egy táncra értettem, hanem az előttem írónak a középpontban lévő, csak én számítok válaszára.

2010. jan. 16. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erőltetett, sokszor az érzi kellemetlenül magát, aki nézi. Nem egyszer lehet olyat látni, hogy a párnak semmi köze a tánchoz vagy akár a ritmushoz, mégis majmolják ezt az ostoba szokást. Minek? A tánc egy esztétikai múfaj,(hogyha előadjuk) de ez rohadtul nem esztétikus.

Nekem nyáron lesz az esküvőm, de ilyen "muszáj-tánc" tuti nem lesz.

25/N

2010. jan. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

Ismét 08:15-ös és 08:46-os vagyok.

Bocsi kérdező, a lényegre nem válszoltam.

Szerintem eléggé kezd elterjedni. Mostanában elég sok lagziban voltam (abban a korban vagyok, hogy körülöttem mindenki házasodik). Kb. az 40-50%-a megjátszott volt, de mint írtam ezek nem is sikerültek. Volt amelyikben a menyasszonytáncot alig bírta kivárni a násznép. Sokan már a menyecskeruhát sem látták, mert alig várták, hogy hazamehessenek.

Jó ettől az egy tánctól (ha tetszik) nem lesz elronva az egész, akár szép és ünnepélyes is lehet, csak aztán a folytatás ne legyen mesterkélt!

Jó lagzi titka: egy szuper zenekar, finom vacsora, mosolygó, folyton táncoló menyasszony. Ugyanis olyanban is voltam, ahol a menyasszony őfelsége csak ült az asztal mögött, mondhatom nagyon "jól" sikerült az este.

És igenis kell foglalkozni a vendégekkel, mert ha nem érzik jól magukat csak ülnek unott pofával az asztalnál, és csukódik le a szemük, akkor hiába az a menyasszony és vőlegény legszebb napja, nem hinném, hogy szép emlékeik maradnának róla.

2010. jan. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

"Hát ez elég szomorú lenne, az esküvönek egy boldog házasság kezdetének kellene lenni, ha EZ a legboldogabb napjuk, akkor nem is érdemes tovább folytatni.

Az meg, hogy az ö napjuk - attól még nem kell ilyen izléstelenül viselkedni, a vendégeket meg semmibe venni."


Elég szomorú? Akkor kérlek te soha ne házasodj meg, ilyen emberből van elég, jobb ha egyedül maradsz. Meséld már el nekem, mi az ízléstelen egy táncban? Vagy te vigyázzba szeretnél állni egy esküvőn mint a katonák? Áruld már el nekem légyszíves, mert nagyon nem értem hogy mi neked a táncban az ízléstelen, vagy neked mit jelent az esküvő fogalma?! Betanított mozdulatokat csinálni? Vagy mit, komolyan nem értem.

2010. jan. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Előző, ezekszerint Te is úgy látod, ahogy mi, csak magad ellen beszélsz. Az esküvő nem betanult mozdulatokból kell, hogy álljon. Ezek a nyitó táncok pedig pont ilyen erőltetett, betanult mozdulatok.

Persze aki ügyesen csinálja, miért ne? DE sokan nagyon esetlenek.

2010. jan. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

"Vagy majd ha neked lesz esküvőd, te azt szeretnéd ha a vendég a vendéggel foglalkozna nem pedig veled?"

Miért ne foglalkozhatnának egymással, messze lakó rokonok csak ilyenkor, meg szomorúbb esetben temetéskor jönnek össze, beszélgetniük csak lehet.

Ha pedig te magaddal leszel elfoglalva a lagzidban, hogy sztárold magad minél jobban, pont azt fogod elérni, hogy veled nem fognak foglalkozni.

És akkor ilyen felfogással tényleg nem kell vendégeket hívni.

2010. jan. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Azt tartom izléstelennek, hogy ilyen magamutogatás akar a lakodalom csúcspontja lenni. Ha valaki vendégeket hiv, akkor foglalkoznia is kell velük és nem "önmegvalósitást" csinálni egy családi/társadalmi élményböl.

Ha egy parnak at a fontos, hogy ök legyenek az egyedül attrakció, akkor ott elég nagy baj van, ilyensok sokkal célszerübb lenne, ha nem is hivnának senkit, mert akkor tényleg csak róluk szólna az egész bohóckodás.


Egyébként már több mint 20 éve élek a férjemmel házasságban, annak ellenére, hogy nem tartottunk lakodalmat, csak esküvöt kettesben, meg a tanuk - nekünk nem a külsöségek álltak a középpontban, hanem a külcsönös szeretet, megbecsülés és tisztelet. Viszont nem is váltunk el, söt a mai napig nem tudjuk elképzelni, hogy ne együtt legyünk.

2010. jan. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
Ok, akkor nem kell esküvőre járkálni akinek az ilyen nem tetszik. Ennyi. Mocskolódni tud mindenki. De gondolom amikor zabálni kell az már azért nagyon jó, ugye?
2010. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Hát ha nem is ennyire "túljátszva", de a mi lagzinkon is miénk volt a kezdő tánc. Erre felé ez a szokás. A vendégek megvárják, hogy a pár a táncukkal megnyissa a lagzit. Utána pedig az apukámmal tancoltam.
2010. jan. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

ma 13:31-es: erre mondják, hogy mindenki magából indul ki!

Mint irtam, nem tartottunk ilyen felhajtást és - JÓL FIGYELJ - éppen ezért nem is megyünk semmilyne lakodalom és hasonlóba.

Ahhoz, hogy egyek, nem kell sehová mennem, zabálni meg soha nem szoktam, a potyázást meg eleve utálom.

2010. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!