Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mindenki kérdezgeti mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki kérdezgeti mikor lesz már esküvőnk, hiszen 8 éve együtt vagyunk? Nektek ez nem tolakodó?

Figyelt kérdés

Nem a kérdéssel van bajom, hanem annak módjával, mert már inkább számonkérő...... A párom 28 éves, én 26. Mindketten szerény családból jöttünk, az első az volt, hogy megvegyük a saját lakásunkat. Ez sikerült, 2 éve megvettünk, szépen berendeztük. 8 éve együtt vagyunk, és sorozatban kapjuk a kérdéseket, de érdekes mód nem is családtól, hanem a barátoktól, ismerősöktől, munkatársaktól.

Mindenki tudja, hogy azért a lakás elég nagyon kiadás volt, és újra el kellett kezdenünk spórolni. Egyikünk családjának sincs pénze, ahogy a lakást is, az esküvőre valót is magunknak kell megteremteni. Ahogy számolgattuk, biztos összejön 150 fő, ami több mint 2 milliót jelent.


Néha már inkább tolakodásnak érzem a kérdést, mert úgy látom az emberek nem gondolnak bele, hogy mi van egy esküvő mögött.



2014. aug. 31. 18:18
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
89%

Ertem en, de akkor megis mi a gond?

"Mikor lesz az eskuvo?"

"Amikor osszegyujtottuk a penzt ra, mert nagy lagzit szeretnenk." VAGY "Semmi kozod hozza" Ennyi

2014. aug. 31. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
39%
Ha számonkérő a kérdés módja, nyugodtan lehet bunkón reagálni, pl. "majd ha ti kifizetitek helyettünk"...
2014. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt: senkinek semmi köze hozzá. A ti életetek, ti döntésetek. Van, aki egyáltalán nem házasodik meg, mégis boldogan él a párjával - na és?

Azt viszont tényleg nem értem, hogy ha az anyagiak gondot okoznak, akkor miért kell 150 fős esküvőben gondolkodni. Az oké, hogy mulatni akarsz, de ezt akkor is lehet, ha csak a közeli rokonok és a legjobb barátok vannak ott. Létezik átmenet a "csak két tanú" és a többszáz fő között! :)

2014. aug. 31. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
49%
7- es természetesen úgy értettem, hogy az ajándékpénzből visszajön egy része legalább...hogy szerettek itt kötekedni!?
2014. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
87%

nekem az a furcsa, hogy sporoltok, sporoltok, majd egyszer csak elköltötök egy napra és a nászutra 3 millio forintot.. akkor kell ennyit költeni, ha mellette még sokszor ennyi van és nem hiányzik ez a pénz. (én igy megyek nyaralni is, rászánok x összeget, ami nem oszt nem szoroz..de az, hogy sporolgatok és egyszer csak a seggére csapok a pénznek, ezt nem értem..bár sokkal jobb annál, mintha az ember hitelt venne fel)


én is megkérdeztem ismeröséket, hogy 9 év után miért nem házasodnak össze..de meg se fordult a fejemben, hogy azért nem, mert -nincs rá pénz. nekem az esküvö, lakodalom, nem jelent több millios kiadást, amire évekig sporolni kell. :-O

2014. aug. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
57%
Nem szantam kotekedesnek, egyszeruen erthetetlen volt, amit irtal.
2014. aug. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

26 éves vagyok, szerintem még nem vagyok ezzel elkésve. :)

A 8 év az nagyon gyorsan elröppent, hiszen mikor megismerkedtünk, akkor kezdtünk gyakorlatilag az egyetemet, 23 évesen, friss diplomával fontos volt, hogy megtaláljam a biztos, jó munkát. Azután fontos volt, hogy megtaláljuk álmaink lakását. Berendeztük az ízlésünknek megfelelően, és hip-hop már 26 is lettem. A lakásunk teljesen kész van, most érkezett el az időpont, hogy a következő fokozaton, az esküvőn gondolkodjunk.

Az érzelmeinkkel nincs gond, mert nagyon boldogok vagyok, a mai napig szerelmesek vagyunk.

Nem azzal van a gondom, hogy nem most akarom az esküvőt, mert 1-2 éven belül szeretnénk, csak inkább az embereket nem értem, hogy nem látják ennek az anyagi vonzatát.

Hamarosan kisbabát is szeretnénk, és természetesen egyszer egy kertes házat.

2014. aug. 31. 18:48
 18/35 anonim ***** válasza:
96%

Ha, így áll a helyzet, akkor nagyon egyszerű a válasz.

Nagy esküvőt szeretnénk és ha összejön rá, megtartjuk.

Ennyit simán el lehet mondani a kérdezősködőknek is.

2014. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 A kérdező kommentje:
Így fogunk tenni, köszönöm szépen a válaszokat!
2014. aug. 31. 18:54
 20/35 anonim ***** válasza:
84%
Én inkább összeházasodtam kis, de annál hangulatosabb esküvőn a férjemmel négy év után, mintsem éveket vártam volna arra, hogy legyen alkalmam elb*szni 2 milliót egy napra...
2014. aug. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!