Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mindenki kérdezgeti mikor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mindenki kérdezgeti mikor lesz már esküvőnk, hiszen 8 éve együtt vagyunk? Nektek ez nem tolakodó?

Figyelt kérdés

Nem a kérdéssel van bajom, hanem annak módjával, mert már inkább számonkérő...... A párom 28 éves, én 26. Mindketten szerény családból jöttünk, az első az volt, hogy megvegyük a saját lakásunkat. Ez sikerült, 2 éve megvettünk, szépen berendeztük. 8 éve együtt vagyunk, és sorozatban kapjuk a kérdéseket, de érdekes mód nem is családtól, hanem a barátoktól, ismerősöktől, munkatársaktól.

Mindenki tudja, hogy azért a lakás elég nagyon kiadás volt, és újra el kellett kezdenünk spórolni. Egyikünk családjának sincs pénze, ahogy a lakást is, az esküvőre valót is magunknak kell megteremteni. Ahogy számolgattuk, biztos összejön 150 fő, ami több mint 2 milliót jelent.


Néha már inkább tolakodásnak érzem a kérdést, mert úgy látom az emberek nem gondolnak bele, hogy mi van egy esküvő mögött.



2014. aug. 31. 18:18
1 2 3 4
 21/35 Különlegescsajszi ***** válasza:
53%
Itt nánáson minden hétvégén esküvő van,pedig itt visít aztán ám a nyomor.!:D És mégis vidék ez is.. Remélem a mi esküvőnk is hamarosan elJön.!;-P
2014. aug. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

20/21


Én nem érzem úgy, hogy éveket kellett várnom, mert ha jó egy kapcsolat, akkor gyorsan telnek az évek. Nem érzem úgy, hogy az esküvőn múlik egy boldog párkapcsolat titka, de lehet nálatok ez másképp van........ :D

Én nem érzem herdálásnak az esküvő kifizetését, és a kérdésemben nem azt fejtegettem, hogy soknak ítélik-e a fórumozók a rászánt összeget.

2014. aug. 31. 19:22
 23/35 anonim ***** válasza:
63%

Csak azok találnak ki ilyen nevetséges kifogásokat és érzik tolakodónak a teljesen jogos kérdést, akik nem akarnak összeházasodni.

Egy fiatal szerelmespár életében a a legfontosabb dolgok:


1. esküvő

2. lakás

3. gyerek


Természetesen mindez felcserélődhet. Ha a fészket már megvettétek, ne csodálkozz ha érdeklődnek. És a gyerek?

2014. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
82%

Mi is megkaptuk ezeket a kérdéseket, de mi családtól. Az általános kérdések, amik minden párt bosszantanak: Mikor esküdtök? Mikor vesztek házat? Mikor jön az első? Mikor jön a második? És ha hármat vállalsz: Nem lesz ez túl sok?:D

(2-t terveztünk és 2 is lesz:D)

Majdnem 9 évre házasodtunk, de jóformán alig került valamibe. Mi nagyon kis igényűek vagyunk. Azért került alig valamibe, mert nem fogadtak szót párom részéről és hozták a borítékokat. Másnap meg abból fizettük ki a kaját:D De ha ti nagy esküvőt akartok, akkor persze spórolni kell. De ha már ilyen nagyot terveztek, akkor lesz bőven boríték. Párom családja nagyon szegény, mégis sok pénzt adtak, de nem akartuk megbántani őket, így csak megköszöntük, pedig más helyzetben nem lett volna pofám eltenni azt a pénzt.

Rendezzetek kis esküvőt, 30 főset és csak a legközelebbi rokonokat hívjátok meg. Nem a dínom-dánom a lényeg. És különben is, 30 fő is tud hajnalig akkora hangulatot csinálni...:D Legyen ott anyuka-apuka, testvérek, egy-két barát, tanuk és slusz passz. Ezen nem sértődhet meg senki. A többiekkel meg koccintotok egyet és kész. Meghívtok mindenkit az esküvőre, de a lagziba csak a legfontosabbakat...Ha nem jön vissza semmi pénz, én tuti nem vernék rá 2 milliót, hisz abból annyi mindent lehet csinálni. Sajnálnék annyit ráverni.

2014. aug. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen végeztél az egyetemen és rá 1 évre már tudtatok is egy lakást venni?


Akkor lehet úgy gondolják, hogy ha ilyen könnyen vettetek lakást, akkor az esküvő is jöhetne már és furcsa nekik miért vártok még mindig. Eljegyzés amúgy volt már?

2014. aug. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
38%

"Egy fiatal szerelmespár életében a a legfontosabb dolgok:


1. esküvő

2. lakás

3. gyerek


Természetesen mindez felcserélődhet. Ha a fészket már megvettétek, ne csodálkozz ha érdeklődnek. És a gyerek?"


Ez elég érdekes látásmód. Kicsit egyszerűnek mondanám.


És ez a rákérdezés... lehet, hogy csak parasztéknál szokás ez. Szerintem ez egy intim kérdés, ilyet nem kérdeznék egyik barátomtól sem, mert csak rá tartozik és a kedvesére.

2014. aug. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
35%
Ugyanebben a helyzetben vagyok. 5 éve együtt vagyunk, tervezzük az esküvőt, de majd pár év múlva. Mert nekünk így jó. Nekem már olyat is mondtak, hogy nem is szeretem a párom, ha ennyi idő után nem az esküvő a fő gondolatom. Én elhajtom őket melegebb éghajlatra. Hogy mikor akarjuk, vagy mikor nem, az csak kettőnkre tartozik. Az ő véleményük kicsit sem számít, mivel ha holnap esküdnénk, akkor sem lennének meghívva..
2014. aug. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 A kérdező kommentje:

Az egyetem mellett is dolgoztam, ahogy a párom is, aki nálam korábban végzett, korábban lett teljes állású munkája, így meg tudtuk venni a lakást.


Eljegyzés még nem volt, idén lesz vagy jövő év első felében.

2014. aug. 31. 20:22
 29/35 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jó látni, hogy mások is gondolkodnak hozzánk hasonlóan.
2014. aug. 31. 20:28
 30/35 anonim ***** válasza:
31%

Akik nagyon kérdezgetik, szerintem nem veszik komolyan a kapcsolatot... Mert 8 év után már a legtöbben javában házasok. Vagy annyira unalmas az életük, hogy másokéval kell foglalkozni:)


Amúgy ha ilyen típusúak az ismerőseitek, akkor itt nem fognak megállni a kérdezősködésben. Ha összeházasodtok, az jön majd minden évben, akár többször is, mikor lesz már gyerek, ha megvan mikor lesz a következő, stb...


Nálunk az esküvő után 2 héttel kérdezte meg egy tolakodó rokon, hogy mikor lesz már gyerek.... (amúgy nem vállalunk gyereket egyáltalán), de a miértekhez a távolabbi rokonságnak semmi köze.


Anyós és az én családom tudja miért, és érdekes módon nem kérdezgetik... Mivel elég megalázó, nem fogom mások orrára kötni. Főleg nem közvetlen családtagéra.


Hogy a kérdésedre válaszoljak, igen tolakodó. Ahogy a gyerek téma feszegetése is az. Egyszerűen mond meg, hogy magánügy és kész. Aztán meg háborogjanak:)

2014. aug. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!