Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A barátnőm sokkol az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm sokkol az esküvő részleteivel, hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

1 év múlva lesz az esküvőnk, de a barátnőm már teljesen lázban van. Magazinokat vesz, a neten keresgéli a képeket, mappákba rendezve lementi őket.

Örülök, hogy lelkes, csak láthatóan nem érti, hogy én ezt miért nem teszem. Kérdezte, hogy milyen színben képzelem el a dekorációt..... Sajnos én ebben nem igazán tudok gondolkodni, mert inkább legyen szép és kész. Inkább rá bízom, ő ehhez jobban ért. De ha ezt mondom, akkor meg megsértődik, hogy nekem nem is fontos az esküvőnk.

Pedig nekem nagyon fontos, mert még 8 éve ezt mondta, hogy soha az életben nem fogok megnősülni, de miután megismertem, tudtam, hogy őt biztos el fogom venni. 8 év elteltével is szerelmes vagyok, nem szeretnék jobban semmit sem a házasságunknál, csak én nem tudok szervezni.

Azzal is megbántottam őt, hogy amíg ő képeket gyűjt, addig én megkeresem az esküvőre valót....


Más férfinek is ilyen volt ez az esküvő szervezés, vagy csak én vagyok ennyire passzív?



#eskövű
2014. szept. 17. 11:59
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
mond meg neki hogy szűkítse le pl a dekor színt 3-4-re és akkor abból már tudsz dönteni, de így most nem látod a dolgokat magad előtt
2014. szept. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Egy nőnek ez az álmok álma és persze, hogy nagyon lelkes a témában hiszen élete egyik legnagyobb és legszebb napjára készül amit szeretne úgy megrendezni amilyennek már évek óta megálmodta. Tudom, hogy férfiként nektek ez általában nem megy és nem rosszindulatból mondjátok, hogy nem vesztek részt benne de persze, hogy rosszul esik neki. Kérd meg, hogy állítson össze egy-két variációt amire gondolt, hogy kicsit leszűkített lehetőségekből segíthess dönteni. Ha az esküvővel kapcsolatban beszél hallgasd meg, és ne pattintsd le. Így nem kell órákat eltöltened a dologgal de nem is fogja úgy érezni, hogy téged hidegen hagy a nagy nap. :-)29/N
2014. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
70%
Úgy, ahogy a 3-as mondja. A férjem sem foglalkozott nagyon a kérdéssel (a legtöbb férfi nem szokott), én megmutattam neki pár variációt és abból együtt választottunk, tökéletes volt így. Mondjuk az ilyen megjegyzéseket (megkeresem a rávalót, amíg te képeket gyűjtesz) hanyagolhatnád, mert elég sértő valóban.
2014. szept. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

A férjem mondta, hogy ezeket a dolgokat rám bízza, én megértettem ezt és kiéltem magam nélküle. Néha mutattam neki ezt-azt, pl. a ruhákról pár fotót, de ennyi. Szerintem a legtöbb férfi ilyen, és ilyen lesz babaváráskor is. Férjem elkísért pl. a vizsgálatokra, de nem érdekelte különösebben, hogy milyen babakocsit választok vagy milyen ruhákat... Pedig imádja a fiát, kiveszi a részét mindenből örömmel, ő fürdette először...

Beszélj erről a menyasszonyoddal, feleslegesen generálja köztetek a feszültséget. Muszáj tisztában lennie vele, hogy a férfi és a nő nem egyforma! Mindenkinek megvan a saját szerepe, identitása! Előzd meg már most, hogy később is mindenből ilyen feszültségek legyenek. Talán nem volt apaképe, nem volt előtte minta, hogy ez hogy működik, tehát biztos nem direkt bosszant téged, tanítsd ezt meg neki. Sok boldogságot!

2014. szept. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
36%
tán jövendőbeli asszonka nem dolgozik és a te kontódra szervezkedik? mert akkor változnak a dolgok
2014. szept. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Nem mondanálak passzívnak, inkább a menyasszonyod van bezsongva egy kicsit. Én feleség vagyok, de ha nekem szegezték a kérdést dekorilag nem tudtam mit mondani. Látni kell.

Mondjuk lehetne sok mindent konkretizálni, és te is ki tudod venni a részed a szervezésből.

Mi sok mindenben együtt döntöttük (időpont, helyszínek, menü). Az időpontot együtt kitaláltuk, meg a nagyjából a vendég létszámot, és én a szóba jöhető helyszíneknek küldtem egy menüsort, hogy árazzák be. Akik elfogadható árat írtak, oda elmentünk együtt személyesen is. Aztán együtt eldöntöttük, hogy melyik helyszín legyen. A helyszínhez kell a dekornak passzolnia, így azon kár előre agyalni.

Minden szolgáltatónál hasonlóan csináltuk. Én leszűkítettem a kört 2-3-ra, és együtt eldöntöttük melyik zenekar, fotós-videós legyen.

A férjem a meghívók, ültetőkártyák, köszönőajándékok megalkotásában élte inkább ki magát (ezeket mi csináltuk). Ő sem egy szervező típus, de kivette a részét a döntésekből. A 6. esküvő magazinnal ő se tudott mit kezdeni.


Szóval nyugodtan mondd meg a menyasszonyodnak, hogy neked is fontos az esküvő, csak akkora a kínálat mindenből, hogy elveszel benne. Ahogy írták előttem, kérd meg, hogy a szóba jöhető helyszíneket, fotóst, zenekart, dekort, stb. szűkítse le 2-3-ra, és szívesen segítesz a döntésben, elmész személyesen megnézni.

2014. szept. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
33%

1 év múlva lesz, de már ennyire be van zsongva? Ez azért nem normális.

Állítsd le, hogy ha nem hajlandó normálisan hozzáállni az esküvőhöz, akkor lefújod.

2014. szept. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nőként is megértem. Anno azért is lett kicsi esküvő, mert akart a tököm ilyen részletekkel bajlódni. Nekem már a szabóhoz járás is fárasztó volt (nadrágkosztüm), semmi kedvem nem volt ilyenekkel bíbelődni.
2014. szept. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
79%

Hát, lehet én vagyok a fura, de nekünk is jövőre lesz az esküvő, én vagyok a lány, de még semmi sincs és nem is lesz egy darabig megszervezve. :D


Hát a diszitest megcsinálja a kibérelt helyen a személyzet, nem? Szerintem kicsit túlzásba viszi a dolgot a menyasszonyod, engem nőként is teljesen hidegen hagynak a dekorszínek.

2014. szept. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
43%

"Azzal is megbántottam őt, hogy amíg ő képeket gyűjt, addig én megkeresem az esküvőre valót.... "


Az igazság fáj neki, mi? :D Jézus, a barátnőd egy rémálom. Tőlem ez annyira messze áll. Férjem hülyét is kapott volna, ha ilyennek traktáltam volna.

2014. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!