Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nektek mennyit kért el a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nektek mennyit kért el a fotós esküvőre, ha hivatásos volt nem barát/ismerős? Eléggé elakadtam.

Figyelt kérdés

Írtam jópár fotósnak és sajnos ha azt szeretném hogy a szertartások,kreatív illetve lagzin is fotózzon mindegyiktől megkaptam a minimum 120 ezres ajánlatot. Én meg hülye fejjel laikusként 80 körül számítottam de abba nincs benne a lagzi amiről kellenek fotók de őszintén nagyon nagyon soknak találom a 120 ezret. Nem akarok királykisasszony lagzit, 50-en leszünk egy szép étteremben hagyományokhoz illően,tehát nem egy kastélyszálló stb. Értem hogy a fotósnak rámegy a napja meg hát utána még retusálgathat de akkor is sokallom. Próbálkoztam hobby fotósokkal de mindegyik korrekt volt,mondták egyszer van a "nagy napom" és nekik meg nincs olyan felszerelésük mint egy hivatásosnak tehát rendesek voltak hogy előre szóltak.

Ha ennél olcsóbban nem lehet akkor beletörődök, de nekem furcsa hogy drágább lesz egy ember mint a ruhám.



2014. szept. 12. 11:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 anonim ***** válasza:
89%
12 órát fog velünk tölteni es 190.000ft . A keszulodestol kezdve a menyasszonytancig fog fotózni . Nem sajnálom ra egyáltalán , inkább lesz kevesebb virag, vagy deko, de ez lesz az egyetlen dolog ami az eskuvo utan is megmarad. Persze az emlekeken kívül . Jo lesz pár év múlva nézegetni , vagy a gyerekeknek mutogatni.
2014. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 szimpla ***** válasza:
42%
hát, mi múlt szombaton voltunk egy lagzin, ott fotós és videós egyben volt, így kértek 1200 eurót...nekem szépen fogalmazva az állam leszakadt. Kétszer kérdeztem vissza, azt hittem rosszul hallok
2014. szept. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
85%
1. Es vagyok, a videós külön személy ő 110.000 ker.
2014. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 anonim ***** válasza:
92%
Pedig sajnos tényleg ennyi, nekünk is 110.000 volt utómunkálatokkal együtt.
2014. szept. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/115 anonim ***** válasza:
94%

gondolj bele hány órát dolgozik, mennyi az utómunka

mennyibe került a felszerelése

mennyit tanult

egy nem profi nem fog olyan képeket csinálni

én erre biztos nem fogom sajnálni a pénzt, lehet olcsóbb dekor, olcsóbb ruha/cipő/csokor, de ez örökre megmarad

2014. szept. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 anonim ***** válasza:
94%

Azt azért tudd, hogy egy főállású esküvői fotósnak aki alkalmanként mást is fotózik, van kb. 3-4M Ft kezdeti befektetése(felszerelés,autó, amiből a kisebb rész az autó), amit aztán fent is kell tartani és javítani ha amortizálódik, fejleszteni, szinten tartani, adót fizetni, szoftvereket venni stb... így van kb. évi 1,5-2M Ft költsége, ami tisztán költség, kifizeti állambácsinak illetve a szerviznek, a benzinkutasnak és nem látja többet. Ha éves szinten 20-25 esküvőt fotózik, a kezdeti befektetéseket nem számolva is 70-80ezer forint a KÖLTSÉGE egy egész napos esküvői fotózáson. Ennek minimum a dupláját kell kérnie, hogy a dolog valamiféle szerény megélhetést biztosítson számára. Egy átlagos esküvői képanyagon kb. 80-120 óra utómunka van. Ha valaki ennél kevesebbet fordít rá, akkor az a végeredményen is látszani fog. Innentől kezdve pedig sajnos úgy áll a dolog, hogy aki 120-150 ezer forint alatt dolgozik (egész napos esküvőre vetítve) az vagy veszteséges, vagy valami nem stimmel vele (feketén dolgozik, nem költ eleget a felszerelésére stb...).


Ajánlom elolvasásra:

[link]


A főállású fotósok 150-600E Ft között kérnek egész napos esküvői fotózásért, attól függően, hogy mit tudnak nyújtani cserébe és ez egyáltalán nem elrugaszkodott ár a fentieket figyelembe véve.

2014. szept. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 anonim ***** válasza:
39%

100.000 volt délután 1-től kb. éjfél utánig (menyasszonytánc, átöltözés és utána még volt egy meglepi táncunk).

Gyönyörű képeket csinált, nagyon profi felszerelése volt.

Ja és kiszállási díja sem volt, pedig kb. 5-ször találkoztunk vele. Ő martonvásári, és mindig Pesten találkoztunk.

Ennyi pénzért kb. 1000 képet kaptunk dvd-n, 50-et retusálva, előhívatva.

2014. szept. 12. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/115 A kérdező kommentje:
Én is vállalkozó vagyok,kutyakozmetikus, nekem se 2 fillérbe kerül az üzlet, a felszerelések (csak egy szárító 80-tól kezdődik), folyton szervízeltetek, télen nekem is kevesebb a munka mint a fotósoknak, még se keresek egy nap 120 ezret,pedig keményebben dolgozok. De mindegy, ha ez a normális bele kell törődni,gyűjtögetek, csak azt nem értem ha nem tudnék akkor egy átlag pár mit csinál? Mi van ha valakinek nem tellne rá akkor ne házasodjon össze vagy ne legyenek szimplán fotói mert ő nem jómódú? Kicsit garasoskodok igen,mert ahány szervízszolgáltatás úgy próbálnak lehúzni ha meghallják esküvő..
2014. szept. 12. 11:52
 9/115 anonim ***** válasza:
93%

ha panaszkodsz, ha nem, ez vanennyibe kerül

ha vkinek nincs rá kesh, annak nem lesz, vagy a szomszéd csinálja és kész.

2014. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 anonim ***** válasza:
93%

Nem egy nap keres ennyit. Egy esküvői képanyagon, mire a nyers fájlokból kész válogatott és utómunkázott képek, ízléses DVD lemezek, fotókönyvek lesznek, legalább 100 óra utómunka van. Ha ezt elosztod 8-al (ennyit dolgozol ugye egy nap) akkor 12 napnyi munka jön ki. Ezért fizetsz ennyit, nem azért mert csúnya lehúzós a fotós.


Ezt korábban egyszer már itt levezettem:

- Jelenleg a KATA az az adózási forma ami a legkevesebb pénzt veszi ki a vállalkozó zsebéből (6M Ft éves bevételig). Ez havi 50.000 Ft, tehát 12x50.000 Ft egy évben, ami 600E HUF amire rájön még a helyi iparűzési adó ami még évi 50.000 Ft, tehát adók évi 650E HUF.

- Tegyük fel, hogy van két fullframe fényképezőgépvázad (igen, a redundancia miatt kettő KELL), ezeket átlag 600E Ft-ért vásároltad és két évente lecseréled (egy dolog, hogy kopik, amortizálódik, de fejleszted is, hogy Te magad is fejlődni tudj), tehát ez plusz évi 300E Ft. 950E Ft-nál járunk.

- A domainfenntartás és a weboldal tárhelyének (ami egyébként ugye minden esküvővel növekszik az ügyfélgalériák és a blogbejegyzésekbe feltöltött képek miatt) szintén pénzbe kerül, kb. évi 30E Ft. 980E Ft-nál tartunk.

- Esküvőnként elautózol kb. 15E Ft-nyi üzemanyagot (ha helyben van az esküvő és nem kell hozzá utazni és legyünk jóindulatúak ebben már benne van a parkolás is). Évi 20 esküvővel számolva ez 300E Ft. 1280E Ft-nál tartunk.

- Fenntartod az autót, szervizre hordod, nyári gumi, téli gumi, biztosítás, súlyadó. Ha nem számolsz durván akkor is kb.évi 100E Ft. 1380EFt

- A képeket tárolnod kell valahol, tehát évi két 2TB-os HDD-t nyugodtan számolhatsz, ha biztonságban akarod tudni az adataidat (redundancia) darabja 25E Ft, 1420 E Ft. Emellett a számítógép is amortizálódik, avul, az újabb fényképezőgépvázak által készített nagyobb méretű nyersfájlok és az újabb szoftverek miatt erre is elköltesz kétévente 100E Ft-ot, tehát 1470E Ft-nál járunk.

- A számítógép gyakorlatilag állandóan megy, a fogyasztása a többszöröse egy átlagos PC-ének ezt még sohasem forintosítottam de hidd el, hogy nem kevés.

- Van esküvőnként legalább egy fotókönyved, jó pár DVD lemezed, DVD borítód stb...esküvőnként 15E Ft ha olcsón kapod, még évi 300E Ft, 1770E Ft-nál járunk.

2014. szept. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!