Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A barátnőm sokkol az esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A barátnőm sokkol az esküvő részleteivel, hogy mondjam meg neki?

Figyelt kérdés

1 év múlva lesz az esküvőnk, de a barátnőm már teljesen lázban van. Magazinokat vesz, a neten keresgéli a képeket, mappákba rendezve lementi őket.

Örülök, hogy lelkes, csak láthatóan nem érti, hogy én ezt miért nem teszem. Kérdezte, hogy milyen színben képzelem el a dekorációt..... Sajnos én ebben nem igazán tudok gondolkodni, mert inkább legyen szép és kész. Inkább rá bízom, ő ehhez jobban ért. De ha ezt mondom, akkor meg megsértődik, hogy nekem nem is fontos az esküvőnk.

Pedig nekem nagyon fontos, mert még 8 éve ezt mondta, hogy soha az életben nem fogok megnősülni, de miután megismertem, tudtam, hogy őt biztos el fogom venni. 8 év elteltével is szerelmes vagyok, nem szeretnék jobban semmit sem a házasságunknál, csak én nem tudok szervezni.

Azzal is megbántottam őt, hogy amíg ő képeket gyűjt, addig én megkeresem az esküvőre valót....


Más férfinek is ilyen volt ez az esküvő szervezés, vagy csak én vagyok ennyire passzív?



#eskövű
2014. szept. 17. 11:59
1 2 3
 21/30 gabriell88 ***** válasza:
54%
kedves utolsó! Majd ha neked is lesz esküvőd, megtudod, hogy igenis számít minden apróság.
2014. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
64%

Nem vagyok hercegnő, SEMMIT se tudsz rólam, de már véleményed van. Gratulálok, leülhetsz, egyes!

Én csak annyit mondtam, hogy igenis figyeljen oda, aktívan vegyen részt a szervezésben, mert az esküvő közös, magától nem szerveződik meg.


Megjegyzés: 40 fős családi esküvőnk lesz, se habos ruha, se a dekorációhoz passzoló koszorúslány. Ugyanis nem ezt írtam. Hanem hogy érdekelje, ne szólja le a nőjét, és foglalkozzon a témával, mert rá is tartozik.


Kösz a lepontozást, p.csa.

2014. szept. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 gabriell88 ***** válasza:
59%

Nem vagyok pontozó harcos, sosem szoktam senkit pontozni, mert szerintem hülyeség.Attól, hogy másnak más a véleménye még nem rossz ezért nem is kell lepontotzni vagy éppen fel.Én nem sértegettelek, csak anyit írtam, ha lesz megtudod.Az, hogy valakivel így beszélsz mert nem osztja a véleményed-nos erre inkább nem is írok semmit,mert minősíthetetlennek tartom.Most írtad neked is lesz esküvőd, hát nekem is.Eleinte 20 fő, semmi cicoma, majd jöttek szépen a családtagok, hogy hát az nem úgy van és sértődések.No a végére belementem.Most 70 főnél járok,ilyen "nagy" násznépnél pedig már odfa kell figyelni a díszitésre is.Bérelnünk kellett egy termet, mert falun lakunk és a közelben nincs étterem.Azt bíz fel kell díszíteni, de hogy nézne ki ha pl narancssárga a dísz az asztalterítő meg mondjuk kék.Én teljes mértékig bevontam minden kérdésnél a páromat, mert ez nem csak az én illetve a mi esküvőnk lesz, hanem a családjaink is egyesülnek általunk.


Kérdező! én szanáltam, csak azokat tettem az orra elé amiben tényleg nem tudtam dönteni.Pl fehér-barack szín legyen a díszítés vagy lila-barack,ugyanígy volt a meghívóknál és a többinél is.Bár ő az elején kijelnette, hogy a házépítéssel szeretne foglalkozni, viszont látta hogy egyedül nem bírom , így segített.Bár néha jobban kiakad dolgokon ,mint én.de mindg azt mondtam neki, Ez a mi esküvőnk lesz, nem az enyém.Ülj le a menyaszonyoddal és mond el, hogy szeretnél részt venni a szervezésben, de ha túl sok mintát rak eléd, nem tudsz válaasztani.Válasszon ki kettőt vagy hármat,azokból ami tetszik neki és abból már segítesz eldönteni melyik legyem.

2014. szept. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos, amit írtál, az én férjem is így volt vele kezdetben. :) Nem érdekli, mit és mennyit veszek, csak adjam oda a csekket, és kifizeti, ez a dolga. Természetesen a valóságban ez nem így működött, egy kemény évig spóroltunk rá mindketten (együtt), de gyönyörű, minőségi és emlékezetes esküvőnk volt.

Végül a következő vált be, szerintem ez nálatok is működőképes lenne: válassza ki, rendszerezze mappákba a dolgokat. (zenekar, virágok, torták, ruhák, cipők, koszorúslányok ruhái, textilek, vázák stb. stb.), és redukálja le őket arra az 5-10-re, ami a legjobban tetszik neki. Aztán esténként üljetek le együtt, és minden este mutassa meg neked azt a kiszelektált 5-10 félét, ami neki tetszik. Ilyenkor vedd komolyan a választást, vegyél részt benne értékes partnerként, hogy érezze, ez neked is fontos! Bökj rá kettőre, ami tetszik, és dicsérd meg, milyen jó dolgokat talált. Szánd rá azt a fél órát, ha ez ilyen fontos neki! Így megmarad a béke, és megúszod a "Neked ez nem is fontos!" mondatokat. Kitartás!


Egy exmenyaszörny :)

2014. szept. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
62%

gabriell


Nem neked írtam, hanem az előtted lévőnek, de ne zavarjon... Mikor írtad te, hogy királylánynak hiszi magát sok nő? Most olvasd el újra a válaszom, úgy értelmezve, hogy az előtted lévőnek szól.

Nem is értem a sértődésed, egyértelmű, hogy nem neked írtam.

2014. szept. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 gabriell88 ***** válasza:
52%
Én nem sértődtem meg.:) Bocsánat ha nem nekem címezted.
2014. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
53%

Ugyan, ez igazából az oldal hibája :D ilyenek miatt van félreértés.

Bocs, ha nyers voltam, tényleg nem neked szólt. A 69%-nak, aki azt hiszi, hogy ő a különleges nő, mert nem úgy viselkedik (vagyis úgy tesz mintha nem úgy viselkedne), és pontosan ezzel viselkedik úgy mint egy tipikus nő. "jjajj én nőként utálom a nőkben", " én is nő vagyok, de a nők blablabla..." A legrosszabb fajta. Azt hiszi különleges, úgy állítja be magát, mint egy férfit, hogy kivívja a férfiak tiszteletét. Szánalmas. Az ilyenek szoktak azzal dicsekedni, hogy: ők focit néznek, söröznek, jó a humoruk, sose hárpiák, nekik nincsenek menstruációs görcseik, őket a hormonjaik nem befolyásolják stb.

ÉS EZZEL NEM AZT MONDOM, HOGY EGY NŐ NEM KEDVELHETI A FOCIT, vagy a többi felsoroltat. Csak nem szeretem, hogy magukat férfiasítják, ezzel próbálva lenézni a nőket, mintha ők nem tartoznának, a mi sajnálni való világunkba. Mert ők különlegesek, nem tipikus nők. Aham... nem tudom érthető volt-e.

Bocs az offért.

2014. szept. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
5%

Látom, kiborítottam a bilit a válaszommal.. :)) De azért megpróbálok válaszolni.


"kedves utolsó! Majd ha neked is lesz esküvőd, megtudod, hogy igenis számít minden apróság."

Erre csak azt írom, hogy nem vagyunk egyformák. Te minden részletében pontos esküvőt szeretnél, én nem, mert nem ragaszkodom úgy az apróságokhoz.


"Nem vagyok hercegnő, SEMMIT se tudsz rólam, de már véleményed van. Gratulálok, leülhetsz, egyes!"

Cicabogár, nem is neked írtam, gratulálok leülhetsz, egyes...


Kedves utolsó!

Ráhibáztál: nézek focit, szeretem a sört, viszont tudom, hogy sokszor én is hárpiává válok és veszettül tudok havonta görcsölni, szóval nem vagyok különb semmivel sem másnál. Nem mindenki egyforma. Nekem más a fontos, mint neked. Az általánosításról viszont jobb lenne leszokni végre. Nem felvágásból írtam, amit írtam, felőlem aztán mindenki úgy készül az esküvőjére, ahogy akar. Csak sok olyan nőt ismerek, aki attól a gondolattól, hogy házasodik, egyszerűen megbolondul és elveszti az egész a lényeget. Ugyanolyan ez is, mint a karácsony: vesszük halomszám az ajándékot, csak a lényeg hiányzik. Ebbe a hibába nem kéne beleesni.

Ami meg a férfiakat illeti, szerencsére van egy, aki így szeret engem, a többi meg nem izgat, minek kéne felvágnom mások előtt? Valóban több a férfi barátom, mint a nő, de velük könnyebben megtalálom a közös hangot. Erre is csak annyit mondok, hogy nem vagyunk egyformák.

2014. szept. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
91%

Nem ismerem a barátnődet, de szerintem a meghallgatáson túl a véleményedre is kíváncsi. Végül is a kettőtök esküvője lesz. Annyit legalább mondj, ha mást nem is, hogy álljon elő ötletekkel, azokra már csak tudsz mondani valamit, hogy tetszik-e vagy sem. Csak figyeljen arra, hogy ne legyen túl sok variáció, mert ő bezsong, te meg megunod.

Ha ő is pénzt keres, ne sértsd meg ilyenekkel, hogy te keresed a rávalót, amikor nyilvánvaló, hogy ez nem igaz, csak azt fejezed ki vele, hogy amit ő csinál, az buta, gyerekes "játék", míg te vagy a komoly, felnőtt ember.

Ha meg még mindig túl sok az energiája, akkor küldd át hozzánk, nálunk egyikőnknek sem akaródzik kézbe venni a dolgokat.

2014. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
55%

OFF

# 27: Nevük is van, azt hiszem különleges hópehely vagy valami ilyesmi.


ON.

2014. szept. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!