Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ebay - ról koszorúslány ruha?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebay - ról koszorúslány ruha? Megmerjem rendelni? Csalódni fogok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 15:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%

Mi már rendeltünk ebay-ről cuccokat, tehát ilyen szinten megbízhatóak.

Ha a méret miatt aggódsz, akkor ebben nem tudok tanácsot adni, ugyanis ruhát még nem rendeltem onnan. De van 1-2 ismerősöm aki rendelt már, és nem feltétlenül volt gondja vele.


Ha a választott ruhára rámész, jobb esetben találsz mérettáblázatot ruhahosszról, vállhosszról, mellbőségről, stb.


Próbálj meg a mérettáblázat alapján ítélni.


Egyébként lehet, hogy érdemesebb szétnézted a saját városodban vagy a környékbeli városokban, mert ruhát rendelni mégsem olyan mint valami kis ékszert.

2014. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem olyan rég terjedt egy képsorozat az e-bay-ről rendelt alkalmi ruhákról, vagyis hogy milyen volt a hirdetett kép, és milyen érkezett. Szerintem a ruhák "boldog" tulajdonosai sírógörcsöt kaptak, mikor a csomagjukat kézhez kapták. Biztos ki lehet fogni jó dolgokat ruhákból is, de nem árt megnézni, honnan van. Ha itthon is beszerezhető, azért mégis az a tuti.
2014. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam, rendelek egy standard méretet és a lányokra igazittatom. Költséghatékonyabbnak tűnik ez a megoldás. Itt a környéken varratni 16000+anyag lenne. Ez szatén egyszerű hosszú ruha esetén kb 25000 lenne/db. Ebay én találtam 10000-ért. Még ha 5000-ért igazítják a csajokra, akkor is sokkal olcsóbb... csak félek, hogy elszabjak, vagy silány a minősége...
2014. okt. 29. 15:57
 4/15 A kérdező kommentje:
Közben az van a fejemben, mikor bementem a körúton egy m.ruha szalonba és a La Sposa ruha címkéjen az állt: made in china. Ennek a ruhának 140000 lett volna a kölcsönzése... Ezért gondoltam, hogy nem veszem meg boltban 2x annyiért a k.lany ruhákat, hanem megrendelem én a kínait.
2014. okt. 29. 16:03
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Én nagyon sok ruhát rendelek ebay-ról, és mind olyan, mint a képen.

Rendeltem már ruhákat, felsőket, leggingseket, sapkát, kardigánt. Cipőt nem merek, mert ott nagyon bonyolult a mérettáblázat, de a szívem belefacsarodik, mert gyönyörűek, és nem találok itthon olyat.

2014. okt. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
40%

Ha felszorzod a ruhák árát az importáfával, rögtön ott vagy, mintha itthon vennéd meg, és több ruhával jó esélyed van, hogy nem csúszik át a vámon.


Egyébként lutri. Sok ruhát rendeltem már. Volt, hogy sokkal jobb érkezett a vártnál, de volt kritikán aluli is.

2014. okt. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
89%
Én is onnan akarok. Amit kinéztem az 5000Ft, gondoltam rendelek egyet, és ha jó, akkor a többit is.
2014. okt. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

Az, hogy ki mennyire megbízható, nem az ebay-en múlik, hanem a konkrét személyen, akitől az ember vásárol.

Kínai, Hongkongi eladóktól pl. én csak úgy rendelek, ha valamit tényleg potom pénzért árulnak, és nem vág a földhöz, ha véletlenül valami bóvli sz*rt kapok. Vettem már onnan nagyon király fölsőt 1 fontért, és használhatatlan törölközőt (konkrétan egy rózsaszínű műanyag hálót kaptam) ugyanennyiért. Mindkét esetben belekalkuláltam, hogy talán az ablakon dobtam ki a pénzt. Ilyen összegnél nem is csinálok belőle gondot. De egy alkalmi ruhánál azért más a helyzet szerintem.

Na persze nem csak az ázsiai eladókkal kell vigyázni, azért őket említettem először, mert velük üzleteltem a legtöbbet. Náluk ugye azt is bele kell kalkulálni, hogy sokszor irgalmatlanul lassan érkezik meg a kifizetett termék, ráadásul a méretezés sem mindig stimmel. Vettem már úgy XL-es rucit (amúgy valahol az M-L határán van a normális méretem), hogy az XS-es ruhákat hordó barátnőm sem bírta felvenni, annyira szűk volt. Komolyabb ruhadarabot eleve szerintem nem szerencsés a neten venni, mivel nem tudod felpróbálni. Persze ha nem jó, visszaküldheted, de a postaköltséget neked kell állnod, így már sokszor nem is éri meg visszaküldeni, jobban jársz, ha inkább te magad is eladod.

Ugyanezek a problémák európai vagy amerikai eladónál is előfordulhatnak, de azt tapasztaltam, hogy ők egy kicsit rugalmasabbak szoktak lenni. Cipővásárláskor pl. már sikerült angol eladót megkérnem rá, hogy készítsen egy rendes fényképet a termékről, és küldje el, hogy ne csak a reklámfotót lássam, amit feltöltött.

Na meg persze alapszabály, hogy az eladó értékeléseit mindig meg kell nézni :)

Egy szó mint száz, szerintem elég rizikós az Ebay-ről koszorúslány ruhát rendelni, de persze simán megeshet az is, hogy elégedett leszel vele, és megéri.

2014. okt. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

" törölközőt (konkrétan egy rózsaszínű műanyag hálót kaptam)"


Véletlenül nem vmi ilyesmit rendeltél/kaptál?

[link]

Ez is "towel", de nálunk inkább mosdókendőként fut. Egyébként remek cucc.

2014. okt. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
38%

1. Arra számíts, hogy a minősége, szabása, kinézete távolról sem fog hasonlítani a képen lévőre.


2. Azzal is számolnod kell, hogy az esetek nagy százalékában az utánzatárút (mivel sajnos a kínai koszorúslány-és menyasszonyiruhák 99,9%-a az) nem engedik át a vámon, és ilyenkor busás kis büntetést kifizethetsz -igen, te, a megrendelő!- a hamisítvány megvásárlásáért. Ez sajnos nem vicc,.

2014. okt. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!