Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jogosan sértődtünk meg?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan sértődtünk meg?

Figyelt kérdés

Márciusban lesz az esküvőnk. Eredetileg a szűk családot szerettük volna meghívni. Szóltunk is mindenkinek, hogy márciusra tervezzük az esküvőnket, bár konkrét dátum még nincs, de számítsanak rá, és persze szeretettel várjuk őket.

A párom volt feleségének is szóltunk, hogy azt szeretnénk, hogy a hétéves fiuk is ott legyen. Majd az anyuka közölte, hogy ő beszélt a gyerekkel, és azt mondta, nem akar eljönni. Ezután mi is megpróbáltuk "rábeszélni" a kisfiút, hogy jöjjön el, jó buli lesz, stb. eE ő csak azt hajtogatta, hogy nem akar jönni, mert az anyukája meg a nagyanyja (a párom édesanyja) azt mondták, nem szeretnek engem és szomorúak lesznek, ha a kisfiú ott lesz az esküvőnkön és "velünk ünnepel ezen a szomorú napon" (!).

Hát ez nagyon nem esett jól nekünk, ráadásul nem hiszem, hogy az exfeleség dolga lett volna megbeszélni a gyerekkel, hogy el akar-e jönni az esküvőre, nekünk kellett volna meghívnunk és mindent tisztázni vele. De erre az anyja nem hagyott nekünk lehetőséget.


Na, és ezek miatt a dolgok miatt náhány nappal ezelőtt, amikor időpontot kértünk az anyakönyvvezetőnél, végül a kéttanús esküvő mellett döntöttünk. Inkább ne legyen ott senki, ha nem képesek normálisan hozzáállni a dologhoz. Mindenkinek megírtuk levélben, hogy megvan az esküvő időpontja, de nem áruljuk el, mivel egyesek hozzáállása, meg inkorrekt viselkedése miatt inkább senkit sem kívánunk ott látni, nincs szükségünk az általuk keltett feszültségre. Reméljük hogy megértik, stb.


És a reakciók persze szörnyen negatívak voltak, most mi vagyunk a ro.hadék szemetek, amiért "kizárjuk a családot az eseményből". Szerintetek kinek van igaza?



2014. dec. 3. 10:02
1 2 3 4 5 6
 1/59 anonim ***** válasza:
37%
Szerintem nektek van igazatok. R..hadék az exfeleség meg a párod anyja is.
2014. dec. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/59 anonim ***** válasza:
64%
Egyrészt az exfeleség viselkedését nem kommentálnám. Exfeleség vagyok kisgyerekkel, de soha nem hergeltem apuka és az új barátnő ellen a gyerekem. Ennél gusztustalanabb dolog talán nincs is, amit egy anya tehet. Leendő anyósod vajon miért szállt be ebbe a dologba az ex menye mellé? Azt írod, hogy Ő is mondta, hogy ne akarjon ott lenni a kisfiú. Ha Nektek jó a kéttanús esküvő, akkor ne foglalkozzatok azzal ki mit gondol. Én ezért biztos nem csinálnék kéttanúsat, de a párod elbeszélgethetne az anyukájával. És a kisfiával is. 7 éves, nem olyan kicsi már, el lehet neki magyarázni hogy ez nem egy szomorú nap lesz.
2014. dec. 3. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/59 anonim ***** válasza:
94%

Nem értem, hogy az exfeleség kavarása miatt miért bűntettek mindenki mást is?

A te szüleidnek/testvéreidnek semmi köze ahhoz, hogy az exfeleség mit kavar. Ők szeretnének veletek ünnepelni, ami számomra teljesen érthető. Én sem örülnék, ha azért nem lehetnék ott a gyerekem esküvőjén, mert egy számomra ismeretlen liba kiverte a balhét.

2014. dec. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/59 anonim ***** válasza:
18%

Jó nagy bunkók vagytok már bocs.


,,nem hiszem, hogy az exfeleség dolga lett volna megbeszélni a gyerekkel, hogy el akar-e jönni az esküvőre"

Normális vagy? Pontosan a gyerek édesanyjának van joga megbeszélni a saját gyerekével, hogy az a gyerek hova akar menni, illetve hova mehet.


,,megpróbáltuk "rábeszélni" a kisfiút" Szítsad csak a feszültséget idióta. Mit képzelsz, egy hétéves gyerek lelkével szórakozol? Jó móka az anyja ellen fordítani, ugye? Hadd szenvedjen az a hétéves. Akár helyes akár nem amit az anyja érez-tesz, a gyerek akkor is vele fog együtt érezni, te egy senki vagy.


,, ezen a szomorú napon" Igen, képzeld egy gyermeknek szomorú az, amikor az édesapja nem az édesanyjával él. Mert ez egy szomorú dolog, tudod?


Az, hogy valami nem jött be és erre gyakorlatilag elzavartok mindenkit? Jézus, mekkora parasztság...

2014. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/59 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem.

Azért lesz két tanús, mert az ex telebeszélte a gyerek fejét, hogy ne menjen el?????

Ennek mi köze a család többi részéhez? Arról nem írtál, hogy bárki bármi rosszat mondott volna. Vagy az exet és az anyját is meghívtátok volna :D Gondolom, nem.

Annyiban igazatok van, hogy jogotok van két tanús esküvőt tartani.

Viszont a rokonok is érthetőek, hiszen nem értem én sem, hogy az ex miatt miért kellett az egész rokonságot kizárni, akik feltehetőleg normálisak voltak veletek.

2014. dec. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/59 A kérdező kommentje:
A leendő anyósom utál engem, már a legelső pillanattól. Azt mondta a fiának, hogy én nem vagyok hozzá való, mert "csúnyán beszéltem az édesanyámról" az ő (mármint anyós) házában. Ez a valóságban annyi volt, hogy beszélgettünk a családomról, és félig viccesen, félig komolyan megjegyeztem, hogy szerencsére nem hasonlítok anyukámra. Nem hiszem, hogy ezzel tiszteletlen lettem volna, de mindegy, anyósom ez óta az eset óta rühell engem. A párom exnejét is utálta, de miután engem megismert, ők ketten országos barátnők lettek és kórusban szidnak engem. :D Hát dióhéjban ezért ment bele anyós az exnej játszmájába.
2014. dec. 3. 10:13
 7/59 A kérdező kommentje:
Nem csak az ex miatt, hanem az ex és a leendő anyósom kavarása miatt. Az, hogy az exnej hülye, az egy dolog, na de hogy anyósom azt hajtogatja a saját unokájának, hogy nem akarja hogy ott legyen a mi esküvőnkön, mert "ez egy szomorú nap", na ez azért már túlzás. És ha anyós nem jön, akkor ne jöjjön senki, mert így "igazságos". Sokkal nagyobb parasztság lett volna csak anyóst nem meghívni. Ja, és persze mondanom se kell, hogy anyós hisztizik a legjobban, amiért nem jöhet. Érdekes módon az én anyukám maga ajánlotta fel, hogy legyen inkább kéttanús, ha így szemétkedik a rokonság, ő nem sértődik meg rajta a helyzet ismeretében.
2014. dec. 3. 10:17
 8/59 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon sajnállak a kialakult helyzet miatt. Én eleve két tanús esküvőt terveztem volna, nem szólva senkinek (szintén második feleség vagyok). Bár szerencsére én jóban vagyok anyósommal, aki az elődömet nem csípte valamiért, engem viszont elfogadott.
2014. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/59 anonim ***** válasza:
80%
a párod családja miatt a sajátodat büntetni??? nem kéne. Azt megértem, ha az anyóst ezek után nem akarod ott látni, na de a saját szüleiddel, rokonaiddal nem kéne ilyennek lenned.
2014. dec. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/59 A kérdező kommentje:

"Jó nagy bunkók vagytok már bocs.


,,nem hiszem, hogy az exfeleség dolga lett volna megbeszélni a gyerekkel, hogy el akar-e jönni az esküvőre"

Normális vagy? Pontosan a gyerek édesanyjának van joga megbeszélni a saját gyerekével, hogy az a gyerek hova akar menni, illetve hova mehet."


Igen, normális vagyok. Mi megkérdeztük az exet, hogy elengedi-e a gyereket. Erről joga volt dönteni. De ahhoz nem volt joga, hogy ő "hívja meg" helyettünk a gyereket az esküvőnkre, a mi dolgunk lett volna ezt megbeszélni a kisfiúval, nem pedig az anyjáé a hátunk mögött. Pláne nem olyan szöveggel, hogy "ők szomorúak lennének, ha a kisfiú eljönne".



",megpróbáltuk "rábeszélni" a kisfiút" Szítsad csak a feszültséget idióta. Mit képzelsz, egy hétéves gyerek lelkével szórakozol? Jó móka az anyja ellen fordítani, ugye? Hadd szenvedjen az a hétéves. Akár helyes akár nem amit az anyja érez-tesz, a gyerek akkor is vele fog együtt érezni, te egy senki vagy."


Nem én szítom a feszültséget, és nem én hangolom az anyja ellen a gyereket, te gyökér. Pont az anyja szemétkedik. És nem, nem vagyok egy senki a gyerek szemében, hanem az apukája barátnője vagyok, akit nagyonis kedvel.


",, ezen a szomorú napon" Igen, képzeld egy gyermeknek szomorú az, amikor az édesapja nem az édesanyjával él. Mert ez egy szomorú dolog, tudod?"


Mert szerinted eddig nem az apjával éltem? Eddig sem volt a gyerek egyetlen napja sem "szomorú" amiatt, mert az apukája talált magának valakit, akivel szeretik egymást. Minősíthetetlenül ostoba vagy, nem is értem, minek pocsékolom az időmet arra, hogy válaszoljak neked.

2014. dec. 3. 10:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!