Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha elhívnak egy esküvőre, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha elhívnak egy esküvőre, de nem megyek el illik odaadni azért a nászajándékot? Bővebben lent

Figyelt kérdés

A mi esküvőnkön ott voltak unokatesómék, adtak egy bizonyos pénzösszeget nászajándékként. Most ők "visszahívtak" az esküvőjükre, de különböző okok miatt nem biztos, hogy elmennénk. Szerintetek illik így is odaadni a nászajándékot függetlenül attól, hogy nem leszünk ott a viszonzás miatt? Ti mit tennétek?

Előre is köszi a válaszokat!


2010. febr. 10. 16:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
ILLIK, mert az egész ADOK-KAPOK játék.
2010. febr. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Nem muszáj, de nem illetlenség adni. Én lehet inkább adnék, mert elég ciki lehet, ha nem.
2010. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
az illem mindenképp azt kívánja, hogy add oda ha már nem is veszel részt az esküvőn. lagzi előtt 1-2 héttel elviszed az ajándékot, és közlöd, hogy miért nem mész el+sok boldogságot kívánsz, meg gratulálsz.. amúgy meg a jóisten se mosná le rólad, hogy nem a sóherság miatt nem mentél el.
2010. febr. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Igazából azt nem írtad, hogy miért nem tudtok elmenni. Mert ha pont azona a hétvégén más fontos helyre mentek, legyen az bármi, akkor én biztos adnék ajándékot, legalább olyan értékben amit tőlük is kaptatok. Viszont ha pl összevesztél az unokatesódékkal, és ők csak "kényszerből" visszahívtak, mert hát ti is meghívtátok őket, akkor megmondanám nekik, hogy nagyon sajnáljuk, de nem tudunk elmenni. És nem adnék semmit sem. De ez én vagyok :)
2010. febr. 10. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából már jeleztük feléjük, hogy szeretnénk menni, de nem biztos mégsem hogy ott leszünk. 7 hónapos terhes leszek (ki tudja hogy fogom viselni akkor), venni kéne nagy pocakra erre az egy alkalomra alkalmi ruhát, a nagy fiam még nem aludt külön tőlünk, ráadásul ha ezzel gond lesz akkor nem tudok hazarohanni, mert vidéken lesz az esküvő...

2010. febr. 10. 17:04
 6/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp illik ajándék. Én akkor is odaadnám, ha haragban vagyunk egyébként, s ők csak illemből hívtak meg. (Sőt, ha meg sem hívnak, akkor is elvinném az ajándékot, mert ők is hoztak és mert így illik.)


Nem szeretek tartozni.(az én falumban ezt nagyon komolyan követik, felírják meg minden, s én nem szeretek adós maradni.)

2010. febr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%

Hát én ezek miatt nem hagynám ki az eseményt.


A nagyobbiknak pont ideje lesz végre külön aludni. Mi lesz, ha szülsz? És ha előbb szülsz? Én 35. hetesen szültem, nem akkor kell kideríteni, tud-e nélkületek aludni. Szüléskor is meg kell majd oldani, hát most se leszel ott, hogy segíts a helyzeten. Ennyi.

2010. febr. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Nem tudom mekkora a nagyfiad és mennyire "flancos" a család, de szerintem a ruhakérdést meg lehet oldani és a gyerekek élvezni szokták az ilyen eseményeket, én megpróbálnám megoldani! Ha nincs túl közel az esküvő, akkor mondjuk a nagyfiú "próba-különalvása" egy lehetséges megoldás.
2010. febr. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gáz, ha azon gondolkozol, hogy az unokatesódéknak nem viszonzod az ajándékot...
2010. febr. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia mennyi idős a nagyfiad? én tavaj voltam párommal az ő unokatestvérének az eskűvőjén és a férjnek a keresztanyukájánnak igenn nagy pocakja volt és volt egy 5 éves kislánya is! Hát a férjecske táncikázott a nagyobbal amég az anyuka percenként járt pisilni és mindketten élvezték!
2010. febr. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!