Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a szokás nálatok, kit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szokás nálatok, kit kértek fel tanúnak?

Figyelt kérdés

Én a legjobb barátnőmre gondoltam, sok mindenben mellettem állt a múltban, igazi, (remélem(sírig tartó barátságunk van. Nem tinik vagyunk, hogy holnapra összevesszünk. :)


Beszélgettem anyukámmal, szóba került, mondtam neki, kit szeretnék, mire elképedt, hogy de hát az nem szokás- ilyenkor a keresztszülőt (közülük az egyiket)kell megkérni. Anyukám szerint keresztanyám nagyon meg lenne sértődve, ha nem őt kérem fel.


Én meg pislogtam, mint hal a szatyorban.

Nincs rossz kapcsolatom keresztanyámmal, sőt, de meglepett ez a szokás.

Ti hallottatok már róla? Nálatok hol volt?


2015. febr. 9. 21:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
8%

Anyukádnak igaza van. A keresztszülőket szokás felkérni násznagynak.

Csak újabban térnek el sokan a hagyományoktól.

2015. febr. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%

Igen a szokás az az hogy a kereszszülőt kérik fel. Nekem egyáltalán nincs közeli kapcsolatom a keresztszüleimmel, vagyis szoktunk találkozni, de az a tipikus "jót akarok neked és pletykálok rólad" fajták, tehát nem akartam őt választani. Úgy voltam vele hogy ez a mi nagy napunk, és nem foogm azért őt felkérni mert ezt várják el tőlem. A saját esküvőmet nem úgy akartam hogy másik elvárásainak feleljen meg...

Tehát nekem a bátyám lett a tanúm. és a páromnak is a testvére.

A bátyámnak pár évvel ezelőtt volt, ő viszont a keresztapját kérte meg, de nekik jó kapcsoltuk van egymással.

tehát szerintem ne másik elvárásainak akarj megfelelni, hanem tedd azt amit te szeretnél, elvégre ez a ti napotok, és a ti döntésetek

2015. febr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb barátnőmet kértem fel, mert érzelmileg ő állt hozzám a legközelebb. Szerintem kizárólag a hagyományok miatt ne kérd fel a keresztanyád, megbánnád.
2015. febr. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az öcsém volt, a férjemnek meg a bátyja.
2015. febr. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
77%

Keresztszülőt, vagy testvért szoktak


Ha több tesó, akkor vita elkerülésekor baratot is, de ez ritkább.

A barátok altalaban koszorúslanyok, vagy azok párjai szoktak lenni..


Nekem a tesóm volt, ha nem válllata volna, akkor a barátnőm, de a keresztszülőt szokták a hagyomány szerint.

Én nem akartam, szerencsére az volt az első kérdése, hogy ugye nem ra gondoltam, így sértődés sem volt.

2015. febr. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nem a keresztszülőt szokás tanúnak felkérni, pedig hívő család vagyunk és sok ismerősünk is az, de sehol sem a keresztszülő volt a tanú. Itt általában testvért szoktak, vagy közeli barátot. (Pest megye amúgy)

Nekem nincs tesóm, így egy kedves lánybarátom lesz a tanú.

2015. febr. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%
A tanum a legjobb barátnőm lesz, a násznagy és a templomi tanum a keresztszüleim :)
2015. febr. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
89%
De fura :) sose halottam ezt a keresztszulos dolgot. :) en mindig azt lattam a kornyezetemben, hogy testvereket szoktak felkerni :) mondjuk en a keresztszuleimet ugy 5 eves korom ota nem lattam, testverem meg nincs, igy nekem tenyleg a legjobb baratno marad, viszont ha a szokas ugy kivanja a csaladtokban, had legyen keresztanyud, baratnod meg lehetne koshoruslany pl. :)
2015. febr. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
87%
Legjobb barátnőm volt (igaz rokon is), de eszembe sem jutott a keresztszülőt. Nekem fura is szokott lenni, mikor valakinek szoros és fontos kapcsolata van valakivel, és akkor helyette mint tanú szerepel egy keresztszülő, akit jó esetben évente egyszer lát...
2015. febr. 10. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez szerintem olyan butaság, hogy "mert az a szokás". Nekem is a nővérem, és a férjemnek is a nővére volt a tanú. Ha nem a nővéremet kértem volna fel, akkor valószínű, hogy én is a legjobb barátnőmet. Unokaöcsémnek is az egyik haverja lesz a tanú. Azt kérd fel tanúnak, akit Te szeretnél! Sok boldogságot!
2015. febr. 10. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!