Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a szokás nálatok, kit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a szokás nálatok, kit kértek fel tanúnak?

Figyelt kérdés

Én a legjobb barátnőmre gondoltam, sok mindenben mellettem állt a múltban, igazi, (remélem(sírig tartó barátságunk van. Nem tinik vagyunk, hogy holnapra összevesszünk. :)


Beszélgettem anyukámmal, szóba került, mondtam neki, kit szeretnék, mire elképedt, hogy de hát az nem szokás- ilyenkor a keresztszülőt (közülük az egyiket)kell megkérni. Anyukám szerint keresztanyám nagyon meg lenne sértődve, ha nem őt kérem fel.


Én meg pislogtam, mint hal a szatyorban.

Nincs rossz kapcsolatom keresztanyámmal, sőt, de meglepett ez a szokás.

Ti hallottatok már róla? Nálatok hol volt?


2015. febr. 9. 21:46
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
21%

Nekem az a fura, hogy itt az olvasom, hogy a keresztszülőt évente??


Minimum minden szüli névnapon találkoztunk, de inkább sűrűbben, gyerekként mindenhéten többször is...pedig nekem sem volt a szívem csücske, mert nem voltunk már gyerekkent sem egy hipullámhosszon, de a szüleimmel igen

2015. febr. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Tényleg jó kapcsolatom van vele, egymás mellett laktunk (amikor még otthon éltem), kivette a részét az életemből, a két fia (az unokatesóim) olyanok, mintha a testvéreim lennének. Saját tesóm nincs, így én eleve unokatesók-barátnő vonalon gondolkodtam, aztán arra jutottam, hogy a két fiú közül nem tudnék választani, illetve nem akarom megbántani egyiket sem, így marad a barátnőm. Keresztanyu eszembe se jutott. Nem mintha baj lenne, csak egyszerűen meg se fordult a fejemben, nem hallottam még ezt a szokást. :) Köszönöm a válaszokat, mindenkit felpontoztam. Még pörgetem magamban a dolgot, majd meglátom. :)
2015. febr. 10. 15:00
 13/24 anonim ***** válasza:
84%
11# hát nekem meg az a fura, hogy ha valaki nem a szíved csücske és nem jössz ki vele, akkor miért találkozol vele annyit. Ja a szüleid miatt? Hát tudod mire a házasságra kerül a sor, addigra ki szokták (vagy legalábbis ki kéne) nőni azt, hogy mert anyám azt mondta, mert anyám mit gondol stb. Egyre ritkább az, hogy összejár a nagy család, az emberek keresztbe-kasul költöznek az országban stb. Egy csomó embernek ráadásul nem is családtagot választanak keresztszülőnek, azok a kapcsolatok meg még inkább hajlamosak a leépülésre lehet, hogy az illető menyasszony/vőlegény akár 5-10 éve nem is látta a keresztszülőt.
2015. febr. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%

13.. mint írtam gyerekkoromban nem volt a szívem csücske, mégis sokat találkoztunk


utána pedig önmagamtól..mégsem őt választottam mint előbbi válaszomban írtam, pont azért, mert nem voltunk egy hullámhosszon ( más nézeteink vannak dolgokról..stb) mégis ismerem, és okkal gondoltam, hogy más legyen

2015. febr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
55%

jah és nem középkorúan házasodtam, hanem 26 évesen, és annak ellenére, hogy másutt lakunk összetart a család..

5 éve élek külön a szüleimtől, abból 1,5 éve házas vagyok

2015. febr. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
52%
Nem tudom ki írta, hogy középkorúan házasodtál. 26 éves korodra is ki kell nőni dolgokat szóval tök mindegy.
2015. febr. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

mégis mire gondolsz? szerinted mi az amit ki kell nőnöm?


nem értem

vannak családi szokások/ amit én egyébként borítottam, egyedül a családban/

A rokonait az ember nem feltétlenül válogathatja meg, akiket utál nem is kell, hogy tartsa a kapcsolatot, én nem utálom, csak nem a szívem csücske, ami azt jelenti, hogy nem annyira állunk közel egymáshoz, hogy ő legyen, aki mellettem ül egész este és a tanúm legyen.


ami nekem furcsa, hogy valakinek a szülei olyan keresztszülőt választanak, akivel nem tartják a kapcsolatot. nálunk a keresztszülő egy fontos szerep, nem csak egy névleges kapcsolat..


(ha valaki 10 éve nem lakik otthon és nem találkozik a rokonaival az középkorú nálam (30 éves)

2015. febr. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Most jol meglepődtem ezen a keresztszülős dolgon. Az enyémek -imádom-, de 85 évesek, kerimama még csak csak poroszkál,de papa járókerettel is éphogy. Ráadásul 220km-re laknak, es ha két tanús esküvönk lesz csak...na macerás.


Én már az elejétől fogva a Hugomra osztottam a posztot.....ő még sokáigtudja igazolni,hogy tényleg igent mondtam annak a majomnak! :D

2015. febr. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Én a bátyám tanúja leszek, nekem meg ő lesz a tanúm.

Egyébként valóban szokás a keresztszülőt felkérni

2015. febr. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nem holmi szokások alapján választottam tanút. Először a tíz+ éve barátnőmet akartam, fel is kértem 1 évvel az esküvő előtt, ő 1 hónappal az esküvő előtt lemondta mondván dolgozik. 1 héttel később vendégként meghívatta magát. Addigra már a testvéremet választottam. Végül a "barátnő" el sem jött az esküvőre, és fel sem hívott. Az esküvő után este, mikor felnéztem közösségi oldalra, amíg emésztettük a kaját, akkor találtam ott egy üzenetet, hogy nem jön mert nincs pénze. (Nem mintha bárki pénzt kért volna bármire.) Azóta se találkoztam vele.

Amúgy nekem nincsenek és soha nem is voltak kereszt szüleim. Szóval szokás nem szokás, akkor se tudtam volna őket megkérni ha akarom:)


A férjemnek a legjobb haverja volt a tanúja.

2015. febr. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!