Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek ebben az esetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben az esetben? Illetve mennyit adnátok?

Figyelt kérdés

Két munkatársam összeházasodik nyáron. Meghívtak az esküvőre és a lagzira is több embert, főleg akikkel sokat dolgoznak együtt, köztünk engem is. Nincs megszabva, hogy egyedül vagy párosával menjünk, de hamarosan le kell adni a névsort az ültetőkártyák miatt.

Elég puccos esküvő lesz, 1 órányira, egy birtokon. Nászajándékba pénzt kértek. Mennyit illene adni? Nagyon régen voltam utoljára esküvőn, fogalmam sincs, mi a szokás. Állítólag a kaja fejenként 17ezer lesz (elég nehezen tudom elképzelni, hogy 1 ember meg tud enni egy vacsora alkalmával ennyit, és gondolom nem kaviár meg hasonló lesz a menü). Az egyik csaj aki jön azt mondta, hogy minimum 30ezernek kell lenni fejenként a borítékban, mert az fedezi a költségeket, és még ha adni is akarunk valamennyit akkor ennyi a reális. Amikor a páromnak említettem, az teljesen ki volt akadva, mert ez alapján ketten 60-70 ezret adnánk, és szerinte ennyi pénzt másra is tudunk költeni, esetleg elmenni kettesben valahova.

Aztán kiderült, hogy nem tudna velem jönni, mert dolgoznia kell. Azt mondta menjek nyugodtan el egyedül is ha akarok. Én mondtam, hogy nélküle nem érezném jól magam, ráadásul fordított esetben nekem sem esne jól, ha én nem tudnék menni és ő elmenne nélkülem. Ezért mondtam a menyasszonynak, hogy nem megyek, viszont a vőlegény azt mondta, hogy számomra ilyen opció nincs, mennem kell és kész. Ti elmennétek?


2015. márc. 18. 22:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem jól döntöttél.
2015. márc. 18. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
66%
Mi pont ilyen dilemmában voltunk tavaly májusban. Kaptunk kb 3 héttel egy lagzi meghívót párom egy olyan munkatársától, akinél ő sem tudta mire vélni a dolgot, mert sosem jártunk össze, ők is csak együtt kezdtek a cégnél, de nem nagyon dolgoznak együtt sem, hiszen más a szakterületük. Úgy jött haza, hogy ő nem akar erre kidobni több tízezer forintot, hogyan másszon ki belőle...Valószínű követték azt a gyakorlatot, amit már páran annál a cégnél, hogy mivel jól kereső emberek dolgoznak ott, turbóztak kicsit a bevételeken, és olyan kedves, ámde határozatlan embert is meghívtak, aki udvariasságból nem mer nemet mondani, és úgyis megy és viszi a pénzt....Hát most nem jött be. Nem fogom soha megérteni, hogy minek a rokonok és közeli barátok közé becsődíteni olyan embereket, akikkel még olyan kapcsolatban sincsenek, hogy néha közösen leüljenek egyet beszélgetni...
2015. márc. 19. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
78%
Ha akarsz mész, ha nem akarsz nem. Csak tényleg szólj határozottan, előre.
2015. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
66%
Nem mennék, vagy ha mégis, akkor is csak annyi pénzt adnék, amennyit tudok. Én általában 10 ezret szoktam, kivéve, ha közeli rokonròl van szó. Egyébként meg más vendégnek marhára semmi köze hozzá, hogy mennyi pénzt engedhetek meg magamnak, ha meg menyasszonytánc lesz, akkor meg utólag nem is lehet majd tudni, hogy mennyit dobtál, mert egyben lesz az összes pénz..
2015. márc. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
39%
Én alapesetben nem mennék, ha tudom, hogy elvárják, hogy pénzt adjak. Viszont, ha kapok egy ilyet, hogy "viszont a vőlegény azt mondta, hogy számomra ilyen opció nincs, mennem kell és kész", akkor elmennék, de nem vinnék pénzt, hiszen ellenkezik az elveimmel. Ha balhé lesz belőle, akkor legalább tudod, hogy milyen emberek a kollégáid valójában.
2015. márc. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
62%

Azért nem kell mindjárt a rosszindulatot látni mindenben, ahogy néhány hozzászóló gondolja.


1. Nem írtad, mennyire szoros a kapcsolat a munkatársaiddal. Ha jóban vagytok, akkor lehet, hogy azért hívtak meg, nem pedig bevételszerzés céljából.


2. Orvoscsaládból származnak, valószínűleg az ő rokonságukban az a divat, hogy megadják a módját az esküvőnek, ezért van a vidéki kúria, meg a 17 ezres menüsor. Szerintem ez a felhajtás inkább a család többi részének szól. Ebből nálam nem következik egyenesen, hogy el is várják, hogy annyit adjatok. Főleg, ha nem szorulnak rá.


Azt gondold végig, hogy a vőlegény miért mondta, hogy számodra nincs olyan opció, hogy nem mész. Ennyire jóban vagytok? Mert ha igen, akkor nem hiszem, hogy a boríték miatt hív meg.


Összességében:

1. eset: nem olyan szoros a kapcsolat a vőlegénnyel és a menyasszonnyal, biztos, csak udvariasságból hívták meg a kollégákat (nem gondolom, hogy a pénz miatt), akkor valahogy kimenteném magam.


2. eset: Tényleg szeretnék, hogy elmenj, ebben az esetben kérd meg a párodat, hogy ütemezze át a munkáját, vegyen ki szabadságot, és menjetek el. A borítékba meg annyit tegyetek, amennyit meg tudtok engedni magatoknak. Nem muszáj nevet írni rá, ha kényelmetlenül érzed magad az összeg miatt.


Az esküvőnkön volt olyan, aki "csak" ötezer forintot tett a borítékba. Viszont majdnem mindenki ott volt, akit szerettünk volna, hogy eljöjjön, ez volt a lényeg, nem a pénz. Sok barátot hívtunk, és volt kolléga is.

És igen, én is voltam puccos esküvőn, párom egyetemista barátjáéknál. Ott is volt olyan barát, aki azon pörgött, hogy mennyit dobjunk össze, hogy meglegyen a drága, márkás porcelánkészlet, mert hát mégis...

Aztán a menyasszony legjobban egy olcsóbb, de nagyon személyre szabott ajándéknak örült, amit az egyik barátnőjétől kapott. A drága holmikat összedobta a rokonság.

2015. márc. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
54%

Csatlakozom, nem feltétlenül kell a legrosszabb oldalát látni a dolgoknak. Azt is kár felvenni, hogy a vőlegény azt mondta, hogy menned kell...van olyan típusú ember, aki ezzel azt szeretné kifejezni, hogy nagyon szeretné, ha ott lennél és ennyi...

A kaja-pia pedig simán lehet 17 ezer, nálunk kb. 15 ezer lesz az ebéd, az éjféli menü és az ital.

Ezektől függetlenül, ha kellemetlenül éreznéd magad, ne menj.

2015. márc. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
46%

Én elmennék. A párod nélkül biztos kibírsz egy napot és végül is biztosan jól fogod érezni magad. Gondolj arra, hogy nekik most nagyon fontos az, hogy ne csak a család legyen részese az eseménynek és az örömüknek, hanem a barátok is. Nekem is idén lesz, én nagyon szomorú lennék, ha valaki lemondaná :(

Pénz: nekünk 15 lesz fejenként, de ebben természetesen nem csak a kaja, hanem terembér és korlátlan italfogyasztás is benne van, így nem tartom kirívóan soknak a 17ezret se. Valószínűleg ilyen összeg mellett ők is úgy készülnek, hogy nem biztos, hogy vissza fog jönni az esküvő ára, tehát téged semmilyen felelősség nem terhel. Annyit adj, amennyit jónak látsz, amennyi nem megterhelő számodra. Én a helyedben 15-öt adnék, 10 borítékba, 5 menyasszonytáncba. Ha táncolni nem akarsz, akkor pihentesd meg a menyasszonyt, ilyet is szoktak :)

2015. márc. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
54%
Egyetértek a 16-ossal. Az hogy valaki más szerint minimum 30 ezer kell a borítékba nem jelent semmit. Én úgy venném hogy a vőlegény azért mondta hogy menjek mert szeretné ha ott lennék, vinnék 10 000 forintot vagy egy ezüst képkeretet és kész.
2015. márc. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
25%
18-as vagyok: őszintén szólva elgondolkodtató a kérdés és a további kommenteid. Én azt gondolom, hogy 10, akár 20 ezer ft-ot is elkölt az ember egy nap alatt, ha elmegy vacsorázni, utána meg bulizni a barátokkal. Ilyen esetben azonban nem nagyon szokott a penztarcaja folott sirankozni az ember. Érdekes módon nem ez az egyetlen ilyen kérdés itt a gyk-n, ami arról szól, hogy "MEGTEHETNEM, TELNE RA A FIZETESEMBOL, de nem akarok penzt kidobni, mitevo legyek?". Szerintem abszolut onzoek az emberek. Nem vagy hajlando 10-15-20 ezer ft-ot arra raszanni, hogy reszese legyel valaki boldogsaganak, helyette inkabb beallitod oket onzo, burzsuj, eroszakos embereknek... Miert is? Mert azt mondjak, hogy nincs olyan, hogy ne legyel ott? Gondolod, 100%ig komolyan gondoltak es ha ellenszegulsz, akkor emberrablokat kuldenek majd utanad?! Vicceltek, basszus! Ne vegyunk mar mindent veresen komolyan... Szerintem magadba kellene nezni es belegondolni abba, hogy neked hogy esne, ha a te eskuvodre a vendegek fele menne csak el, mert a masik fele azt gondolna, hogy adjon ennek penzt az, akinek 2 anyja van, akkor hogy erezned magad? En is hivtam meg kollegakat, akik mind nagy orommel fogadtak a meghivast es azota is folyton arrol beszelnek, hogy majd milyen jot fogunk bulizni, de azt kivanom, hogy ha csak 1 is van, amelyiknek ekkora nagy lelki vivodast okoz, hogy eljojjon-e, mennyi penzt adjon/ne adjon, stb hattyuhalal, az inkabb kimeljen is meg a jelenletetol! Nimcs szukseg olyan vendegekre, akik majd bekanalazzak a finom vacsorat, benyomnak egy szelet tortat, szivszakadva odaadnak egy boritekot, aztan az este tovabbi reszeben meg az orajukat nezegetik, hogy mikor lehet mar lelepni...
2015. márc. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!