Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek ebben az esetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben az esetben? Illetve mennyit adnátok?

Figyelt kérdés

Két munkatársam összeházasodik nyáron. Meghívtak az esküvőre és a lagzira is több embert, főleg akikkel sokat dolgoznak együtt, köztünk engem is. Nincs megszabva, hogy egyedül vagy párosával menjünk, de hamarosan le kell adni a névsort az ültetőkártyák miatt.

Elég puccos esküvő lesz, 1 órányira, egy birtokon. Nászajándékba pénzt kértek. Mennyit illene adni? Nagyon régen voltam utoljára esküvőn, fogalmam sincs, mi a szokás. Állítólag a kaja fejenként 17ezer lesz (elég nehezen tudom elképzelni, hogy 1 ember meg tud enni egy vacsora alkalmával ennyit, és gondolom nem kaviár meg hasonló lesz a menü). Az egyik csaj aki jön azt mondta, hogy minimum 30ezernek kell lenni fejenként a borítékban, mert az fedezi a költségeket, és még ha adni is akarunk valamennyit akkor ennyi a reális. Amikor a páromnak említettem, az teljesen ki volt akadva, mert ez alapján ketten 60-70 ezret adnánk, és szerinte ennyi pénzt másra is tudunk költeni, esetleg elmenni kettesben valahova.

Aztán kiderült, hogy nem tudna velem jönni, mert dolgoznia kell. Azt mondta menjek nyugodtan el egyedül is ha akarok. Én mondtam, hogy nélküle nem érezném jól magam, ráadásul fordított esetben nekem sem esne jól, ha én nem tudnék menni és ő elmenne nélkülem. Ezért mondtam a menyasszonynak, hogy nem megyek, viszont a vőlegény azt mondta, hogy számomra ilyen opció nincs, mennem kell és kész. Ti elmennétek?


2015. márc. 18. 22:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
79%
Valószínüleg azért mondta a vőlegény mert szeretné ha ott lennétek. A mi esküvőnkön nagyrészben a család volt ott, de meghívtam a barátnőimet is a párjaikkal, akik egyben a kolleganőim is voltak. Senkitől nem vártunk semmit, annyit mondtunk hogy nem kérünk nászajádékot mert mindenink megvan, ha mégis akarnak adni akkor pénzt adjanak. A barátoktol "csak" 10.000 ftot kaptunk, volt olyan családtag akitől Ennyit se. De jól érezték magukat, ettek és buliztak egy egyett. Nekem ez volt a legfontosabb. Az meg hogy a kolleganőd mennyit ad csak rá tartozik. Nem kell szétkürtölni. Én inkább őt látom rosszindulatúnak a történetben.
2015. márc. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
48%
Nem mennék el
2015. márc. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
79%

Jesszus, az emberek tényleg képtelenek szöveget értelmezni. Ráadásul a kommentek alapján rémesen rosszhiszeműek is.


Én elmennék. Bár nem vagyok az a fajta, aki hozzá van nőve a párjához, simán eljárunk egymás nélkül is, ha a másik nem ér rá, vagy ha nem érdekel az adott program. Emiatt nem is esik rosszul.

Ajándékot annyit adnék, amennyit tudok. Voltunk olyan lagzin, ahol összesen csak 2 ezer Ft-ot tudtunk adni, mert hóvégén volt, nekünk meg becsúszott néhány előre nem látott kiadás, úgyhogy összesen csak ennyink volt. Nem lett belőle sértődés, odamentünk a párhoz és elmondtuk hogy mi a helyzet. Egyébként ha nem tettük volna, akkor se történt volna semmi, soha ki nem derül, hogy mennyit adtunk. A lagzi meg így is bőven pluszos lett.


Szóval ne parázz azon, hogy ki mit mond, hanem dönts a saját belátásod szerint.

2015. márc. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Kedves 58%os, vmit nagyon félreértettél.

Nem szoktam 1 este alatt elszórni 15-20ezret, nem járok bulizni, nem szoktam inni sem.


MEGTEHETNEM, TELNE RA A FIZETESEMBOL, de nem akarok penzt kidobni, mitevo legyek?"


Havi 115ezer forintból nem nagyon ugrálhatok...


Nem állítom be őket önzőnek. És nyilván nem gondoltam, hogy emberrablókat küldenek. Azért mondta, mert vele közelebbi kapcsolatban vagyok, mint a menyasszonnyal, együtt kezdtünk dolgozni, hasonlóan látjik a dolgokat, ugyanaz a korosztály vagyunk. A menyasszony idősebb, a közvetlen főnököm, a többiek közül szinte mindenkivel közelebbi a kapcsolata, mint velem. Éppen ezért gondoltam, hogy bemegyek valaki olyan helyett dolgozni, aki egyébként nem tudna menni, mert műszakja van.

Az a csaj mondta aki szerint min. 30 kell a borítékba, hogy többen azért nem fognak menni, mert nem akarnak vagy nem tudnak ennyit adni, és nem akarnak ott égni. Én úgy gondoltam, hogy ha megyek akkor 20at adok, 10et a párom mert ő senkit nem ismer az ottaniak közül. De a fejenként 30után elbizonytalanodtam. Szóval nem akarok senkit negatìvan beállítani. Inkább azt gondolom, hogy rendes dolog volt hogy meghívtak.

2015. márc. 19. 14:30
 25/29 anonim ***** válasza:
68%
21-es vagyok. Szintem a kolleganőd kavarja a szart. Menj nyugodtan. Bőven elég 10.000 ft. Te ismered a párt, Szerinted érdekli őket mennyit adtok?
2015. márc. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
84%

Én is meghívtam a közvetlen kollégáimat az esküvőre és nem azért, hogy "visszajöjjön az áruk", hanem pusztán napi szinten többet vagyok velük, mint a leendő férjemmel és amúgy jól kijövünk egymással, ott a helyük.


Nálunk többen jelezték, hogy sokba kerül nekik az esküvő (utazni kell + nászajándék), és ne haragudjunk meg, de csak 1-2 ezer forintot tudnak adni. Mindenkit megnyugtattunk, hogy nem azért csináljuk a lakodalmat, hogy mindenki kifizesse a magáét, hanem hogy közösen együtt ünnepeljünk. Ha csak egy üdvözlő lapot hoznak, mi annak is nagyon örülünk. Direkt tettünk félre pénzt az esküvőre, hogy nyugodtan megtudjunk mindenkit vendégelni, ne azon kelljen agyalni a menyasszonytánc közbe, hogy na ez is csak egy ezres dobott a szitába...


Azt mondod tehetős a család, akihez mentek. Nem hiszem, hogy azt fogják számolgatni, hogy nullszaldósra kijött-e az esküvő. Menj el nyugodtan, adj amennyit bírsz, a kolléganődre meg ne figyelj. (Nekem is van ilyen barátnőm, aki megmondta, hogy ennyit KELL minimum adni minden barátunknak nászajándékba nekünk, én meg győzöm a násznépet megnyugtatni, hogy zöldeket beszél a csaj...)

2015. márc. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
44%
Nálam ez az "ilyen opció nincs" kiverte a biztosítékot. Ilyet csak a legjobb barátaimtól fogadnék el vicc gyanánt, kollégáktól nem, pedig jóban vagyunk. Nem kötelezhet senki, hogy jelenj meg az esküvőjén.
2015. márc. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg, hogy ezt írom, de én a válaszaidból úgy vettem le, hogy nem nagyon akarsz menni. És nem is kötelező, ha a párod nem akar menni te meg nélküle nem, akkor felesleges ezen rágódnod.


Egy kolléga esküvőjére tényleg sok a fejenként 30, de ha fontos neked, és egyébként barátok is vagytok akkor viszont ne hagyd ki és menj el akár egyedül is! Úgyis lesznek ott ismerősök és nem fogsz unatkozni!Egyébként azt sem kell zokon venni hogy pénzt kértek, mert nászajándékba olyan dolgokat szoktak adni amikre az ifjú párnak szüksége lehet.Viszont mostanában már meg van minden ilyen kellék, és ha visztek nekik egy 5. étkészletet az nem fog betölteni olyan szerepet amit kéne.

A pénzről meg annyit, hogy mindenki adjon annyit amennyit tud. Ráadásul ha borítékban adod és a mondjuk egy dobozba kell be dobni, senki nem mondja meg, hogy melyik volt a tiéd!

De szerintem senki nem úgy készül az esküvőre, hogy abból bevétel lesz, mert nem ez a lényege! Te se erre koncentrálj!

2015. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek aki válaszolt.
2015. márc. 20. 17:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!