Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit tennétek ebben az esetben?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek ebben az esetben? Illetve mennyit adnátok?

Figyelt kérdés

Két munkatársam összeházasodik nyáron. Meghívtak az esküvőre és a lagzira is több embert, főleg akikkel sokat dolgoznak együtt, köztünk engem is. Nincs megszabva, hogy egyedül vagy párosával menjünk, de hamarosan le kell adni a névsort az ültetőkártyák miatt.

Elég puccos esküvő lesz, 1 órányira, egy birtokon. Nászajándékba pénzt kértek. Mennyit illene adni? Nagyon régen voltam utoljára esküvőn, fogalmam sincs, mi a szokás. Állítólag a kaja fejenként 17ezer lesz (elég nehezen tudom elképzelni, hogy 1 ember meg tud enni egy vacsora alkalmával ennyit, és gondolom nem kaviár meg hasonló lesz a menü). Az egyik csaj aki jön azt mondta, hogy minimum 30ezernek kell lenni fejenként a borítékban, mert az fedezi a költségeket, és még ha adni is akarunk valamennyit akkor ennyi a reális. Amikor a páromnak említettem, az teljesen ki volt akadva, mert ez alapján ketten 60-70 ezret adnánk, és szerinte ennyi pénzt másra is tudunk költeni, esetleg elmenni kettesben valahova.

Aztán kiderült, hogy nem tudna velem jönni, mert dolgoznia kell. Azt mondta menjek nyugodtan el egyedül is ha akarok. Én mondtam, hogy nélküle nem érezném jól magam, ráadásul fordított esetben nekem sem esne jól, ha én nem tudnék menni és ő elmenne nélkülem. Ezért mondtam a menyasszonynak, hogy nem megyek, viszont a vőlegény azt mondta, hogy számomra ilyen opció nincs, mennem kell és kész. Ti elmennétek?


2015. márc. 18. 22:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
48%
A szertartásra elmennék, a vacsira egyedül nem. Amúgy szerintem 30-40 kettőtöktől bőven elég (lenne, ha mennétek)
2015. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Nem lehet csak a szertartásra menni. A birtokon belül lesz az egész, elejétől a végéig. Nincs olyan aki csak az egyik felére van meghívva, a másikra nem. És az bunkóság lenne, ha lelépnék a szertartás után egyedül. És haza se tudnék menni, mert többen mennénk 1 kocsival.
2015. márc. 18. 23:01
 3/29 anonim ***** válasza:
70%
én nem mennék el egy esküvőre, ha csak azért hívnának, hogy több legyen a bevétel
2015. márc. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
Nem ők mondták, hogy ennyit kérnek. Hanem az egyik munkatársam, aki már nagyon készül az alkalomra. Nyilván nincsenek rászorulva a pénzre (orvoscsalád), és a vendégek nagy része igencsak bőkezű lesz kérés nélkül is, mert megtehetik.
2015. márc. 18. 23:15
 5/29 anonim ***** válasza:
80%

"mert ez alapján ketten 60-70 ezret adnánk, és szerinte ennyi "


Na mert miért is????


SZépen megköszönném a meghívást és nem mennék. Ne nézzenek már fejős tehénnek!!!!

2015. márc. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
49%
Csinálj, amit akarsz, én garantáltan nem mennék. Nem mintha nem lenne 70 ezrem, de egy ilyen sznob, paraszt párnak egy kanyi vasat nem fizetek. Rohadtul nem érdekel, ki sértődik meg, és ki nem.
2015. márc. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%

"viszont a vőlegény azt mondta, hogy számomra ilyen opció nincs, mennem kell és kész"


Ha bábu vagy akkor igen, és akkor is, ha csak takarózni akarsz ezzel.


Nekem mondana valaki ilyent, képen röhögném :D


Azzal szórakoznak, aki vevő rá, mint te is.


39N

2015. márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
89%
Közlöm veled, egy dolog a kötelező, a halál. Ez elől egyetlen egy ember sem menekül, az összes többi szarságból viszont igen.
2015. márc. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

" mondtam a menyasszonynak, hogy nem megyek, viszont a vőlegény azt mondta, hogy számomra ilyen opció nincs, mennem kell és kész. "


Na ezért nem mennék el. Ha már kötelezővé teszik akkor nem mint vendéget várnak hanem csak a pénzt..

2015. márc. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Valószínűleg nem fogok menni. Nem azért, mert nem lenne annyi pénzem. Csak ez az egész fura nekem így. Mert ha egy rokonról lenne szó, vagy egy nagyon közeli régi barátról... De velük nem járunk össze. Jóban vagyunk, de ez csak a munkára korlátozódik. Csak kíváncsi lennék, hogy mások mit tennének ebben a helyzetben.
2015. márc. 18. 23:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!