Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ilyen esetben elég 30 ezret...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyen esetben elég 30 ezret adni nászajándékba?

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk, nem túl nagy keresettel.

Első unokatestvérem nősül, de nem állunk közel egymáshoz. Az esküvő 500 km-re lenne (tehát a benzint fizetni kell) + a szállást mi álljuk (20 ezer ft) + csokrot és tortát kell vinni ajándékba (ott ez a szokás).

Ennyi kiadás után elég, ha nászajándékba csak 30 ezret adunk?

Igazából nagyon szeretnék többet adni, de így is kb 100 ezerbe jön ki az esküvő.

ti mit tennétek? Mennyit adnátok?


2015. márc. 19. 14:46
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

8-as, igen, a szüleim vidékén is ez a szokás, de az más. Olyanról is hallottam, hogy a násznép viszi a tortát, vacsi után az összeset kiteszik egy asztalra és mindenki abból vesz, amelyik szimpatikus. A megmaradt édességet meg a pár viszi haza.

Itt elméletileg ajándékba kell vinni, de lehet, hogy én értettem félre a dolgot.

2015. márc. 19. 15:12
 12/15 A kérdező kommentje:

Nyugat? :D

Dél- Szerbiáról van szó, de lehet, hogy Koszovó (nem tudom, hogy pontosan hova valósi a menyasszony, mindenesetre unokatesóm tudott választani :D)

Valahol Belgrád alatt lesz megtartva az esküvő és hát innen Magyarországról virágot meg tortát vinni kicsit húzós lenne. Meg tudnám úgy oldani, hogy rendelek ott a közelben valamit és szombaton, ha megyünk, akkor csak bemegyek érte. Igazából eszembe se jutott ilyesmit vinni, csak ángyom szólt, hogy ott ez a szokás és ha már szóvá lett téve, akkor gondolom azért, hogy nekünk is illene vinni.

2015. márc. 19. 15:18
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

"Igazából eszembe se jutott ilyesmit vinni, csak ángyom szólt, hogy ott ez a szokás és ha már szóvá lett téve, akkor gondolom azért, hogy nekünk is illene vinni."


"Szerintem a saját döntéseidben bízz, ne az ángyira hallgass. Az esküvőnk előtt néhányan tőlünk is megkérdezték (bár szerintem csak a hagyomány kedvéért), hogy vágjanak-e egy tyúkot az ebédhez(az ő idejükben ez volt a szokás), de megnyugtattuk őket, hogy az étteremben mindent elrendeznek. Ennyi, nem kell túlparázni. A praktikum egyébként is felülírja néha a szokásokat.


Szóval:

1. Lehet, hogy garasos vagyok, de én nem költenék 100 forintot egy unokatestvérem esküvőjére sem.


2. Lehet, hogy a torta meg a csokor szokás, de szerintem senki nem várja el tőletek, hogy több száz kilométerről cipeljétek a tortát meg a csokrot. Egy összenyomott édesség, meg egy hervadt virág azért nem akkora ajándék. Ezen ne parázz, ha lesz ott legalább 20 torta meg csokor, szerintem fel sem tűnik, hogy valaki nem vitt.


3. 30 ezer forint teljesen korrekt, ne rágódj rajta, elég lesz annyi. Így is van mellette elég kiadásotok. Ha pedig jó a kapcsolat, úgyis inkább annak örülnek, hogy elmentek, nem azt fogják számolni, hogy mennyi pénzt visztek.

2015. márc. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

én is voltam már messzi esküvőben, de ott a szállást állták nekünk. ez lenne szerintem a normális.

a virág helyett én inkább cserepest vinnék, az több mint egy héttel az esküvő után is megmarad.

tortát meg akkor ott helyben vegyetek valahol, ne utaztassátok Magyarországról 500kmt.

és igen, szerintem is elég 10 ezer fejenként. főleg hogy nem fizetik a szállást.

2015. márc. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Ez teljesen korrekt! Gondolom ők is tisztában vannak azzal, hogy nem mindenki a szomszédból megy.

Nálunk is szoktak tortát vinni, de nálunk amikor a meghívót viszik ki ott kérdezik, hogy vigyenek-e tortát vagy a pénzt adják oda rá. Ráadásul nálunk családonként megy a dolog. A pénzt is úgy szokták adni, hogy a családfő ad annyit amennyi a család úgymond része. Vagy inkább amennyit ők szánnak ajándékba, nem külön-külön ad mindenki, és esetleg a menyasszony táncba dobnak még bele. De a torta meg a csokor részetekről szerintem hanyagolható, mert ha nem is álltok közel egymáshoz akkor tényleg ne költsetek annyit. 500 km elég sok és csúnya dolgok tudnak történni a virág csokorral, meg a tortával is.Tapasztalatból mondom!

2015. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!