Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mit "kérjek" nászajándékba,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit "kérjek" nászajándékba, ha a vendégek ragaszkodnak hozzá, hogy ajándékot vesznek és nem pénzt adnak?

Figyelt kérdés

Engem őszintén meglepett, hogy milyen sokan vennének inkább ajándékot. Én mindig pénzt adtam mindenhol. A problémám csak annyi, hogy mindenünk van a háztartásban, mert évek óta együtt élünk. És mivel korábban mindketten saját háztartást vezettük, így szinte mindenből kétszer annyi van, mint szükséges. (Edények, poharak, kávéfőző, mosógép, ágynemű...) Már így is rengeteg dolgot elajándékoztunk vagy eladtunk amikor összeköltöztünk,és így is tele a pince. Ilyesmire tényleg semmi szükségünk. Egy-két embernek még tudtam tippet adni (pl. egy szép ágytakaró), de tényleg nem tudom mit mondjak nekik azon kívül, hogy rájuk bízom.

És nem arról van szó, hogy mindenképpen pénz kell. Nem azért hívom meg őket, mert bármit is elvarok, hisz tudom jól, hogy ajándék nélkül is sokban van egy esküvő a vendégeknek. De nem tudom kezelni a szituációt, mert nem akarok számomra haszontalan dolgokat kapni, viszont ha azt mondom, hogy nem kérünk ajándékot, elég ha velünk ünnepelnek, az sem tetszik senkinek. Ha azt mondom,pénznek,esetleg ajándékutalványnak örülnénk,az sem jó,mert személytelen szerintük. Ti hogy oldottátok ezt meg?


2015. márc. 7. 11:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
79%

na értelmes vendégek

most hoznak20 pohárkészlete?

kérjetek vásárláni utalványt, vagy olyat amit utazásra lehet beváltani. de neki az se jó?!

ha tudják hogy együttlaktok, megvan minden akkor mégis mi kéne még?

mondjátok,hogy vmire gyűjtötök és pénz jobb lenne (kocsi/nászút vagy akármi)

2015. márc. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
75%

Kérjél festményt, fa keretben, 120*70 cm-est, ami mitológiai lényeket ábrázol rajzfilmfigurákkal a hátukon.


(Komolyan, ez a te harcod, neked kell megvívni. Te megmondod mit szeretnél ők meg adják amit ők szeretnének, te meg reagálsz rá ahogy te akarod. Minél jobban képviseled az érdekeidet annál több az esély rá, hogy azt kapd amit szeretnél = pénzt vagy utalványt.)

2015. márc. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
80%

Mert illik adni, viszont ha vesznek valami párezres vackot, akkor nem tudod mennyit költöttek.

Kérd meg az érdeklődőket, hogy amennyit rászánnának, annyiból vegyenek kaparós sorsjegyeket. Mondjuk a kétszáz forintosakból.

Barátnőmék csinálták, én száz darabot vettem.

Nyertek egy jó nászútravalót.

2015. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
64%
Ahogy az első írta, mondjátok meg hogy pénzt adjanak mert valami gyűjtötök. Amúgy ha a falak nincsenek tele festménnyel, azt is lehet.
2015. márc. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
82%
Vegyél egy nagy, nem átlátszó falú pénzes perselyt és mondd meg, hogy tegyenek be annyit, amennyit egy számodra felesleges tárgyra szánnának. Mellékelj a persely mellé üres borítékokat, arra írják rá, hogy milyen tárgyat képvisel az a pénz amit a borítékba tettek, aztán a pénzes borítékokat dobják a perselybe.
2015. márc. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
15%

ami hiányzik a konyhádból, vagy bárhonnan


pl új lábasok, tepsik (kicsi lábasok nem ártanának majd a babának, vagy aprító, pépesítő gép)


mikro, grillező


én egy millio dolgot össze tudnék írni amiket szeretnék

2015. márc. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
16%
*szerintem pénzt nem illik kérni..
2015. márc. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
86%
Ha valaki nem akar pénzt adni, az akkor sem fog ha fejre állsz. Probalkozhatsz a fel sorolt mégiscsak pénzt kérek javaslatokkal, de nem fog sikerülni. Nem létezik, hogy nincs semmi, amit szeretnétek, amire szükség van. Rengeteg üzletnek van már nászajándék lista szolgáltatása. Szetnezel, megcsinalod a listat aztán megmutatom nekik, hogy itt van, ezeket szeretnéd, ha lehet, ebből válasszanak
2015. márc. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk kis esküvő volt, tényleg csak azok jöttek, akikkel szorosabb kapcsolatban voltunk, nos, nekik meg tudtuk mondani, hogy inkább az ajándék árát adják.


Viszont a többség rá is kérdezett, hogy mit szeretnénk.


Engem például abszolut nem zavar, hogy "személytelen". Egy olyan tárgy, ami felesleges, nem személytelen?

2015. márc. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Képeket, dekort a lakásba magam szeretek venni, ilyesmit én sem ajándékozok soha. Nászútra gyűjtenénk egyébként, ezt is megmondtuk. Mondtuk pl., hogy vehetnek ajándékutalványt az utazási irodánál, ahol majd foglalni szeretnénk (megkérdeztük, van 10000 Ftos utalványuk), és akkor nem pénzt kapunk, mégis örülünk. De ők mindenképpen inkább tárgyi ajándékot vennének. Nem tudom, miért ilyen értetetlenek,és hogy nekem erre mit kellene mondanom azon kívül, hogy rendben, de nem tudok ötletet adni.
2015. márc. 7. 11:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!