Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti mit gondolnátok a menyasszo...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mit gondolnátok a menyasszonyról?

Figyelt kérdés
...ha a menyasszony a ruháját maga készítené és a ruha alapvetően szép lenne, de egy cipit azért az is látszana, hogy nem tökéletes, mint egy bolti. Gondolkodom rajta, hogy szívesen megcsinálnám a ruhámat. Ügyesen varrok, de azért nem lenne olyan tökéletes, mint egy bolti. Égőnek gondolnátok a menyasszonyt? Kiröhögnétek? Mit gondolnátok a ruhájáról? Meg úgy eleve arról, hogy ő csinálta?

2015. márc. 25. 21:00
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Hú, erről a babonáról nem hallottam még, de ha igaz, akkor ám nagy bajban vagyunk, mert szinte nincs olyan, amit ne én csinálnék! A meghívókat is én csináltam, az asztaldíszeket is én fogom, még a tortára a marcipán rózsákat is én akarom elkészíteni, no meg a menyasszonyi csokrot is én szeretném csinálni. Ha már a menyasszonyi ruhát megvarrom, akkor alap, hogy a menyecske ruhát se venni fogom. Szerintem akkor csokor helyett inkább egy fekete macskeszt viszek majd a kezemben, hátha ellensúlyozza a babonát :D :D :D

Egyébként csak nagyon kicsit vannak rám hatással a babonák, ebben például egyáltalán nem hiszek. A szüleim semmit nem csináltak sajátkezűleg, mégis elég rosszul sült el a házasságuk. Ezek a babonák gondolom úgy születnek, hogy az emberek igyekeznek minden fajta felelősséget hárítani magukról, aztán egyszer régen valami okos asszony erre fogta azt, hogy elhagyta az ura :)

2015. márc. 26. 12:58
 22/28 anonim ***** válasza:

Életem egyik legmeghatóbb pillanata volt, mikor a feleségem felém sétált az általa készített gyönyörű ruhájában én pedig vártam az oltár előtt a saját kezemmel készített cipőmben. Hát bekönnyeztem férfi létemre, ciki vagy sem... :D


Bocsánat, ez nem élménybeszámoló akart lenni, hanem bátorítás. :)

2015. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

A babona a ruháról szól és egészen pontosan úgy, hogy bánatot hoz majd, ha a menyasszony maga varrja a ruháját és annyi könnycseppet ejt, ahány öltéssel a ruha készült.


Na de azt is mondják, ha esik az eső az esküvőn akkor is sírós lesz a menyasszony.


Mondjuk nekem is van kézügyességem, de én nem varrnám magamnak. Magadról a méreteket se tudod megbízhatóan levenni csak másra utalva. Persze, egy egyszerűbb kis koktél ruhát megvarrni nem olyan nagy szám. De a drága igazi esküvői ruhák nem véletlen drágák. Azokhoz a technikákhoz nem értesz, amiktől azok szépen állnak, meg maradnak úgy, ahogy felveszed, nem csúszkálnak, az anyaguk szépen mozog, stb. Ahogy ahhoz sem értesz, hogy pontosan miből legyen, hány rétegben hogyan. Ahogy egy átlagos méteráru boltban nem fogod megkapni azt hozzá, amit kell.

2015. márc. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatásokat! :)

22, igazán megható és nem baj, hogy élménybeszámolót tartottál, hiszen ezzel is ösztönöztél engem :)

23, talán nem olvastad, de korábbi hozzászólásban írtam, hogy nem először készítenék ilyen ruhát. Ugyan az nem menyasszonyi ruha volt, hanem báli, de a kettő között csak a szín a különbség. Átlátom, hogy hogyan kell elkészíteni egy ilyet, sőt a technikát is le tudom utánozni. Korábban is egy barátnőm menyasszonyi ruhájáról másoltam az esélyit, amit készítettem. Kicsit felháborodást érzek az írásodon, gondolom, te szakmabeli lehetsz, ezért érint így téged a vállalásom.

2015. márc. 27. 13:33
 25/28 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakmabeli, inkább pár ismerősöm vállalta már túl magát azzal, hogy majd ő megvarrja a ruháját, pedig nem is esküvőről volt szó. De ha már csináltál ilyet akkor mégjobb, akkor meg kit érdekel ki mit gondol, ha neked megfelel? Hidd el az esküvő olyan, hogy ha valami nem tetszik, vagy nem jól sikerül a párnak soha senki nem mondja a szemébe, hogy szar volt/hülyeség volt stb. mert nem illik, mindenki biztosít majd arról, hogy minden a legszebb volt, minden a legjobb volt, hidd el ha lesz is olyan, aki szerint nem jó a ruha, a te kedvet úgy sem fogják elrontani vele. (Amennyiben meg olyan parasztok, hogy mégis, akkor meg úgyis találnának mást, amit szóvátesznek.) Neked meg úgyis tetszeni fog és jól fogod érezni magad.


A babona meg olyan, hogy minden szarra van egy babona, ha mindent a babona szerint csinálsz, akkor majd a végén jön az öregasszony a szomszédfaluból, hogy terméketlen lesz a házasságod, mert nem tartottak párnát a fejed fölé és nem ült az öledben egy kisegyerek se, szóval érted...

2015. márc. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
65%
23as, honnan tudod, hogy ő mennyire ügyes, meg milyen technikákat ismer?
2015. márc. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy a jól nevelt emberek úgyis azt mondják, hogy tök oké a ruha, közbe meg lehet, hogy teljesen mást gondolnak. Igazából sokszor gondolkodtam rajta, hogy szívesen belevágnék ilyen ruhák gyártásába, mert az affinitásom megvan hozzá. Természetesen egy képzésre elmennék előtte, mert nem feltétlen elég az, hogy az embernek jó szeme, jó keze van hozzá, azért vannak olyan dolgok, amiket muszáj iskolában megtanulni. A kérdésem is leginkább azért a véleményre irányult, hogy ki mit szólna, ha tudná, hogy az ott egy nem megvásárolt ruha, mert tudom, hogy képes vagyok olyan szinten megcsinálni, hogy a hibák csak akkor tűnnének fel, ha oda jönne valaki és tüzetesen megnézné az öltésvonal egyenességét, megmérné miliméter pontosan a tükörképes részeket, hogy egy az egyben akkorák-e és hasonlók.


A babonákról annyit, hogy nekem is vannak rossz napjaim, meg van, hogy nem sikerülnek dolgok, de azért rettenetes nagy balszerencsék nem értek még, pedig sok ruhámat én varrtam és sokszor úgy tudom jól belőni a hajtásokat, ha magamon öltögetem össze. Na erre mondják, hogy "magadra varrod a szerncsét". Ha ez igaz lenne, akkor kb. már nem élnék :) Ez a sok hülye babona csak arra jó, hogy az ember se jobbra, se balra ne merjen elindulni az életben, inkább csak vegetáljon egy helyben, mint egy növény, vagy ha kilép az utcára, akkor fogja folyamatosan a kabátján a gombot, mikörben az ujjai keresztben vannak és fél lábon ugrál előre egyet, hátra hármat, miközben folyamatosan köpköd és a másik szabad kezével az állát kopogtatja hármassával :) Ha meg a babonákat sikerül megúszni, akkor valaki úgyis elátkoz a tekintetével az utcán, szóval eleve esélytelenül indulunk az életnek...

2015. márc. 27. 15:02
 28/28 anonim ***** válasza:
Én még meg se születtem, engem már leírtak a babonák miatt, mert anyám terhesen megnézett egy borjút és azt mondták, hogy a gyereke is olyan bamba lesz mint a borjú...
2015. márc. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!