Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pécsen a Székesegyházban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pécsen a Székesegyházban esküvőhöz szükséges, hogy meg legyünk bérmálva? Vagy ha elsőáldozók voltunk csak, az is elég?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 6. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Az egyházjog szerint elegendő, ha legalább az egyik fél meg van keresztelve. Ha mindkét fél meg van keresztelve, akkor külön engedély se kell. Azonban ha ilyen kérdést teszel fel, valószínűsítem, hogy nem vagy gyakorló keresztény - ez esetben azonban kétszer is gondold meg az egyházi esküvőt. Komolyan gondolod a tartalmát is, nem csak a formáját?
2015. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy nem vagyok nagyon gyakorló keresztény, egy ideje nem járok templomba, viszont megpróbálok mindig Istennek tetsző életet élni, szerintem ez a lényeg, nem azt fogják számolgatni odafent, hogy hány vasárnap délelőttöt töltöttem templomban. Hiszek Istenben, és szeretném, ha áldását adná ránk.
2015. ápr. 6. 12:33
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2015. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. ápr. 6. 13:15
 5/13 anonim ***** válasza:
Viszont ha egyikőtök sem elsőáldozott, akkor nem lehet misét tartani (hiszen ki áldozna?), csak a szertartást. Bár úgyis az utóbbi a szokás.
2015. ápr. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Írtam a kérdésben, hogy voltunk elsőáldozók, de misét egyébként sem akarnánk, csak szertartást.
2015. ápr. 6. 17:36
 7/13 anonim ***** válasza:

5-ös úgy látszik, nem csak a kérdést nem olvasta el, hanem misén sem volt még. Csak tudnám, akkor miért válaszol butaságokat. Akkor is lehet misét tartani, ha senki nem áldozik (a papon kívül, persze).


Kérdezőnek egy provokatív kérdés: ha nem azt nézik majd odafent, hogy hányszor voltál templomban, akkor azt sem nézik, hogy meg van-e áldva a házasságod, nem igaz? És ne felejtsd el, hogy a templomi esküvőben az örök hűség mellett azt is megígéritek, hogy a gyerekeket kereszténynek fogjátok nevelni. Nem "maga módján", mert akkor az esküvőt is tarthatnátok magatok módján valami szép helyen, hanem az Egyház közösségében.


Persze semmiképpen nem akarlak lebeszélni a templomi esküvőről, és mivel meg vagy keresztelve, nem is lesz semmi akadálya. Csak légy következetes, és gondold végig, mit jelent ez az egész.


Sok boldogságot nektek!

2015. ápr. 8. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem tudom, miért kell kötekedned, nekünk fontos ez az egész attól, hogy nem járunk egyfolytában templomba, a hit nem ezen múlik, hanem hogy úgy éljünk, de úgy látszik, ezt hiába magyaráznom. Nem fog tudni erről lebeszélni senki. A gyerekeinket, ha majd lesznek, nyilván keresztelni fogjuk, ez is fontos. Nem igazán értem az ellenérzésedet, tudod rengeteg olyan emberrel találkoztam már, aki állandóan járt misére, áldozni, gyónni, csak közben fajgyűlölő volt, ocsmányul beszélt mindenkivel, de főleg velem, csak magát nézte mindenben, senki más nem számított, csak az, hogy neki jó legyen. Hát így aztán van értelme hirdetni, hogy jaj, hát ő komolyan gondolja a vallást. Szerinted az ilyen ember, mikor templomban esküszik, az rendben van? Velem szemben, aki nem gyakorlom agyon a vallást, de mindent megteszek, hogy segítsek másokon, és ne ártsak soha, és szeretettel legyek mindenki iránt? Akkor kinek is kellene meggondolni, hogy Isten áldását kérje???
2015. ápr. 8. 16:51
 9/13 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a jókívánságot.
2015. ápr. 8. 16:57
 10/13 anonim ***** válasza:

Nyugalom, semmi kötekedés vagy ellenérzés nem volt, és egy szóval sem mondtam olyat, hogy gondoljátok meg a dolgot. Éppen azt kívánom nektek, hogy éljétek meg minél jobban az esküvőtöket. Csak az volt a tanácsom, hogy gondold meg, hogy pontosan mit akarsz.

Csak válaszold meg ezt a kérdést: miért akarsz templomi esküvőt? Kinek az áldását kéred? Ha az egyházét és rajta keresztül az Istenét, akinek a templomába mész, akkor azt nem teheted az egyházon kívülről. Akkor magadra kell vállalnod a katolikus létet - vallás szerint és nem csak hit szerint. Ezért van az az ígéret az esküvőben, hogy a gyerekeidet is az egyház tagjának neveled.

De az is lehet, hogy csak Isten áldását kéred, az egyház nélkül. Ezt akárhol tehetnéd, ehhez nem kell egy katolikus templomba menned. De persze mehetsz templomba is, mert megvan az a hangulata, ami segít Istenhez emelni a lelket. A templomi esküvő szépsége, hangulata lesz fontos számodra, de maga Isten egy erdő közepén is ugyanúgy megáldana. Ekkor a templom díszletté halványul, a kimondott szavak a ceremónia részeivé - de nincs ezzel semmi baj, a templom díszletnek is szép, és külsőségeiben is pont arra van kitalálva, hogy segítsen kiemelkedni magadból, és meghallani Isten hangját. És persze az élet nem fekete-fehér, a válasz valahol a kettő között lesz. De fontos, hogy a templomi esküvőd előtt válaszold meg magadnak azt a kérdést, hogy mit jelent számodra a templom és a templomi esküvő.

Nyugi, nincs támadás, nincs jó válasz, nincs elvárás. Nem kell előítéleteket és közhelyeket puffogtatni, mindenki tudja, hogy egy szuper templomi esküvő sem garancia a jó házasságra, és templomi esküvő nélkül is lehettek mintacsalád. Biztos vagyok benne, hogy ti azok lesztek.

2015. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!