Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Pécsen a Székesegyházban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pécsen a Székesegyházban esküvőhöz szükséges, hogy meg legyünk bérmálva? Vagy ha elsőáldozók voltunk csak, az is elég?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 6. 12:17
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, és a jó szándékú tanácsaidat(nem irónia, még véletlenül sem!). Értem, hogy mire gondolsz, gyerekként sokáig gyakoroltam a vallást, voltam elsőáldozó, jártam hittanra, templomba minden vasárnap, szabad akaratomból, sokáig. Ezt szeretném majd a gyerekeimnek is tovább adni, mindenképpen. Kicsit akkor rendült meg (nem a hitem) a vallásban való gyakorlásom, mikor a gyónáskor az egyik pap nagyon csúnyán letorkolt, szidott, mikor azért olyan nagy bűnt nem követtem azért el gyerekként. Akkor elég sokáig rossz érzésem volt, nehezen sikerült feloldani. Ráadásul, ahol nagyimék laknak, ott csak egy pap volt, aki üvöltve tartotta a miséket, és nagyon agresszív felhangja volt a mondanivalójának, sokat beszélt a pénzről, hogy több kellene a katolikus egyháznak. Emiatt kicsit kiábrándultam. Ezután sok évvel megismertem egy nagyon kedves papot, és még azóta is párat, mert zenészként sok esküvőn játszottam. Szóval megtanultam, hogy ők is különböznek, nem egyformák. De a hitem nem változott semmit. Csak azért írtam le Neked, hogy teljes legyen a kép. Még egyszer köszönöm, hogy leírtad a véleményedet, elgondolkodtam rajta. Minden jót Neked is, remélem, boldog életed van :)
2015. ápr. 8. 18:39
 12/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én az első válaszoló vagyok. Ha a papokból, miséből kiábrándultál is, nagyon ajánlom, hogy keress magadnak egy jó közösséget. Ez nagyon sokat segít abban, hogy élő hited legyen. Lehet, hogy egy idő után a miséhez is kedvet fogsz kapni :-) Valóban vannak mogorva papok, de azért a mise lényege, az átváltoztatás ott is megtörténik.
2015. ápr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló, igen, én is szeretném erősíteni a vallási dolgokat magamban, érzem, hogy a jelenlegi állapot kevés. Köszönöm Neked is a tanácsot, remélem sikerül találnom egy kedves papot az esküvőnkre kezdetnek, aztán lehet, hogy minden szépen visszaáll a gyerekkori kerékvágásba :)
2015. ápr. 10. 00:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!