Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan mondjam el neki?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el neki?

Figyelt kérdés
A ruha választásra én nem szeretném elhívni a nővéremet és az anyukámat sem. Nagyon erőszakosak és mindig mindennek úgy kell lennie, ahogy az nekik tetszik. Félek , hogy a ruhánál is ez lenne. Viszont anyukám párját elhívnám mit férfi szemlélő és a fiának a feleségét, nagyon jó ízlése van és jóban vagyunk ( a tanum is ő lesz , bár ezt is még csak a párom tudja) De félek , hogy sértődés lenne a vége, meg hogy majd nem olyan ruhát választok stb stb. De akkor sem szeretném ha rám erőltetnének egy olyan ruhát amibe nem szeretek bele. Volt valakinek hasonló problémája, aki nem hívta el az anyukáját vagy testvérét?

2015. máj. 5. 16:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Azt mondtam, meg akarom őket lepni ezzel, azt szeretném, ha a hozzám legközelebb állók lennének a legmeglepetebbek! :)
2015. máj. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hát félek, hogy ez nem működne...anyukám az egész esküvőbe bele szeretne szólni...pedig nem ők fizetik, és azon is kiakad mikor árajánlatot kértem a helyszínről ahova szeretnénk az esküvőt...a nővéremmel meg szimplán nincs jó viszonyom.
2015. máj. 5. 16:58
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
"Anya, én esküvőm, én intézem, ez nem a te dógod"
2015. máj. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj, ideje elkezdeni a "kamaszkori" lázadást. Egy dolog jusson mindig eszedbe: aki megsértődik, majd megbékél.


Én is 30 fölött kezdtem a lázadást, nem volt egyszerű, de sikeres.:)

2015. máj. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
ohh köszönöm, akkor megkérlek hogy álljál elé és mond el...adok egy pajzsot, hogy tudd magadat védeni. Tudom ,hogy egyszerű a megoldás és elmondom neki ,de sajnos még sem olyan könnyű
2015. máj. 5. 17:04
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos önérvényesítési problémáid vannak. Ismered anyád és a nővéred természetét, azt is tudod, mi az, amit akarsz, csak nem tudod, hogyan védd meg magad, hogyan érvelj, mindezt úgy, hogy ők is belássák, igazad van. Szerintem kezdj el ebben a témában olvasgatni, ha még jut időd az esküvői szervezés mellett, mert nagy hasznodra lesz a jövőben. Pedig nem kell semmit sem megtenned, amit szeretnének, egyszerűen csak "be kell fognod" valamivel a szájukat. Elmehetsz velük ruhát nézni, felpróbálsz néhányat, meghallgatod a véleményed. Majd elmész anyukád párjával is és sógornőjével is, elsőre úgysem kell döntened. Aztán kitalálod, melyiket szeretnéd, és kész tények elé állítod a családot. Az esküvővel ugyanúgy. Ha valamibe bele akar szólni, hallgasd meg, és mondd, hogy majd átgondolod. Semmiről nem kell döntened azonnal, és az például jó érv, hogy a vőlegényeddel is át akarsz beszélni dolgokat, valamint minden részletről fontos, hogy illeszkedjen az összképbe, úgyhogy vársz még a végleges döntéssel. Aztán majd adagolod az információkat, vagy szembesülnek vele az esküvőn. Még az is lehet, tényleg mondnak néhány jó ötletet, ami megtetszik. Az alap viszont az legyen, hogy te és a párod intéztek mindent együtt, közösen, úgyhogy semmi nem lesz úgy, ahogyan egy harmadik személy akarja, még ha te egyébként beleegyeznél, akkor sem.
2015. máj. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm, igazából máshol nincs ilyen problémám, hogy elmondjam mit gondolok ,de velük szemben túl sokáig nyeltem és lehet már nem merek megszólalni sem... de rendben megpróbálom
2015. máj. 5. 17:15
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

El szokták hívni az anyát vagy nővért? Ezt nem tudtam.


Nos, az látszik, hogy valamiért nem tudod megvédeni magad. Ha én akarnék ruhát venni, engem senki nem tudna befolyásolni, elég önfejű vagyok a legtöbb dologban :) De megértem, ha Te más vagy és jobb elkerülni a problémás szitut.. Nem tudom, mit mond nekik, hiszen én egész mást mondanék. Pl. semmit, csak elmennék és kész, de simán tudok nemet is mondani vagy közölni, hogy egyedül megyek vagy bárki mással. Nem lennék udvariatlan, de ha megsértődnek, legalább nyugtom lesz tőlük egy ideig.

Ideje határozottabbnak lenned a saját életed saját döntéseivel kapcsolatban.

2015. máj. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Anya, és kedves nővérem: felnőtt vagyok, felnőtt lettem. Nemsokára a saját magam családi életét élem. Szeretném az életemet saját magam iránytani, nem akarom, hogy még mindig gyereknek nézzetek. Majd ha nem boldogulok valamivel, akkor kikérem a tanácsaitokat, de most szeretném, ha elengednétek.


Mi ebben a kijelentésben a félnivaló??

2015. máj. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Megegyezel a szalonnal, hogy mikor lesz a ruhaválasztás, szólsz annak, akinek akarsz, a többieknek (anyád, növéred) nem.


Ha nem jelented be nekik, akkor nem fogják tudni,tehát nem lesznek ott.


Ha megsértödnek, akkor megsértödnek, utólag nem tudnak mégis ott lenni.


Ha azonban annyira éretlen, gyerekse vagy, hogy ennyire sem vagy képes, akkor inkább ne menj férjhez, mert nem vagy még elég felnött hozzá.

2015. máj. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!