Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy öt tagú családnak mennyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy öt tagú családnak mennyi pénzt illik adnia egy lakodalomban ajándékba?

Figyelt kérdés

2015. jún. 24. 18:21
1 2 3
 21/29 Mumusan ***** válasza:
37%
Egyetértek abban higy nem a násznép dolga hogy kifizesse a cehhet. Aki meg azon aggódik meg puffog hogy a Juliska csak 10 ezret adott, az szégyelje össze magát, mert egy pénzéhes, számító dög. Soha és semmikor nem alacsonyodnék odáig hogy elvárjam távoli rokonoktól, barátoktól hogy kifizessék a bulit amit mi magunknak szerveztünk. És igen!!! Ki lehet hozni bőven 10 ropiból/fő a lagzit. Irány a konyha, és tessék kisütni a lagzira a sütiket. Agyam eldobom...50 ezer...frászt
2015. jún. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
82%

Amennyit ki tudtok gazdálkodni, anélkül, hogy számlák, kaja, stb. rovására menne.

Gonodolom pl. a gyerkőcök közül van, akinek új ruha kell vagy cipő, vagy magadnak.


Mi senkitől nem vártuk el tavaly, hogy legalább a fogyasztását kifizesse. Mindenki adott amennyit tudott, vagy akart. Az esküvőre fordított összeg harmadát kaptuk vissza, de annak is örültünk, mert annyira sem számítottunk.

2015. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
66%
Mégis miért kéne a fogyasztásomat kifizetnem ha VENDÉG vagyok? Viszek amennyit akarok, és semmi köze nem lesz ahhoz hogy mennyibe került a vacsora.
2015. jún. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
82%

Mi most tartottunk lakodalmat.

Az étel/ital/süti kb 10 000 ft/főre jött ki. Az étteremben 0-2 év közötti gyerek után semmit nem kellett fizetni, 3-12 kor között a felnőtt ár felét. A legtöbb étteremben adnak kedvezményt a gyerekekre.

A gyerekes szülők max 25 ft-ot adtak, de mi ennyit se vártunk volna el tőlük, költség inkább magukra.

2015. jún. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Vidékiek vagy városiak vagytok?
2015. jún. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Vidéki esküvő, egy pár ezres faluban.
2015. júl. 17. 09:10
 27/29 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy kinek mennyi egy átlagos éttermi fogyasztása egyáltalán nem releváns. Egy esküvői menü jóval drágább mert általában a bérleti díj, a magasabb áramfogyasztás, a nagyobb számú személyzet bére és még egy halom olyan dolog bele van számolva amit nem egyben fizetsz ki amikor egy normál nyitvatartási napon bemész enni ugyanabba az étterembe.

Egy átlag esküvői menüsor 10.000 Ft körül mozog/fő, kis szerencsével erre mondjuk még 2-3ezer forint jön italcsomagra. Ezt lehet számolni egy főnek. Az pedig, hogy nem a násznép dolga kifizetni nyilvánvaló, de a kérdés az volt, hogy mennyit ILLIK és erre az a válasz, hogy annyit amennyibe Te magad kerülsz. Így szerintem a 35 a minimum, de ha belefér akkor adhattok 50 körül is.

Tudom, hogy divat most pénzéhes dögözni, de azért megnézném én azokat akik itt baromira fel vannak háborodva, hogy a saját lagzijukon mennyire számolták/fogják számolni a befolyó összeget és örömködni/sírni rajta. Nem elvárás, de örülsz ha van. Ez egy ilyen dolog. Amúgy ha engem kérdeztek gyereknek semmi keresnivalója a lagzin, unatkozik, ha sok van akkor bandáznak és sajnos nagyon sok szülőnek fogalma sincs róla, hogy mi az amit ilyenkor illik és mi az amit nem. A gyerek és Ti szülők is jobban jártok ha a lagzi idejére mamánál vagy máshol hagyjátok felügyelet alatt a gyerkőcöket, de ez is csak egy vélemény. Láttam már jól nevelt gyereket esküvőn aki nem tépte szét a dekort, nem borogatta szét a szolgáltatók eszközeit, nem volt útban, viszont baromi cukin táncolt a másik gyerekkel és 9-re bealudt az étterem kanapéján amitől csak még cukibb lett, de nem ez az általános.

2015. júl. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
74%

Mi saját magunk vittük a sütiket, tortákat. Az étterem a helyet, kiszolgálást, étkezést, italt biztosította. Semmiből nem volt korlátlan mennyiség, így fejenként 9800Ft-ra jött ki, attól függetlenül, hogy gyerek vagy nem.


Korlátlan sörfogyasztással +4600Ft , korlátlan tömény esetén +9500Ft, korlátlan mindkettő + 12 500Ft, korlátlan üdítő +2000Ft

Az árak fejenként értendők, talán érthető semmiből nem vettünk korlátlant, valamint volt 60 000Ft foglalási díj, cakk pakk 1 040 000Ft-ba került, ajándékokból és menyasszonytáncból bejött összesen 384 200Ft. Erősen mínuszos lett a mutatvány!


Az egyik ajándék bögreszettől kórházba is kerültem, mérgező lead és ólomfestékkel készült, de elfelejtették megemlíteni, hogy kizárólag díszítésként használatos.

Még egyszer köszönjük a bögréket, nagyon szépek!


Részemről, ha nincsen annyi pénzem, hogy legalább az étkezés árát állja az ajándékom, akkor nem vagyok olyan bunkó, hogy elmenjek. Továbbá ezt előre jelzem is, hogy ne verjék feleslegesen költségekbe magukat. Sokan "nem tudják", de a meg nem jelentek után is fizetni kell.

Mi is értékeltük volna, ha az a 9 meghívott jelezte volna akár SMS-ben, hogy kösz de nem érek rá, nincs baj csak 100e-em bánta, köszönjük nektek is!


Ti hogyan vagytok ezzel, csak egy jót akartok más költségén bulizni, vagy fontos nektek ez a párocska?

2015. júl. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

Hát lássuk: a 3 gyereket természetesen visszük! Fel sem merülne, hogy mamákra hagyjuk őket, mivel 2-en koszorúslányok lesznek, és viselkedni is tudnak, 12 és 15 évesen...

Tortát is viszünk, kb. 15.000 Ft lesz.


Vittünk csomagot a készítéshez, ami ilyenkor illik: liszt cukor, stb. Nem számoltam, mennyibe került.


Mi nem a pofátlan kategória vagyunk, kedves utolsó...

2015. júl. 17. 11:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!