Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Te mi alapján döntöttél, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mi alapján döntöttél, hogy ki lesz a tanúd?

Figyelt kérdés

Kicsit nehéz helyzetben vagyok, ugyanis 4 testvérem van és ugyebár általában a tesók közül szokott kikerülni a tanú. De most én mi alapján válasszak a 4 tesóm közül? Nem akarok sértődést a dologból.


Másrészt viszont a legeslegjobb barátnőm több, mint 15 éve van mellettem jóban és rosszban. Már a gimiben megbeszéltük, hogy ha valaha férjhez megyek, csakis ő lehet a tanúm. Szívesen vállalná is. Azonban anyósom szerint ez így nem illendő, és a testvéreim közül kellene megkérnem mondjuk a legidősebb öcsémet (amúgy én vagyok a legidősebb gyerek a családban), mert az úgy illik.


Egyébként mind a 4 testvérem féltesó, anyu meg apu második házasságaiból valók. Jó a viszonyom velük, szeretjük is egymást, és sose emlegetem így külön senkinek, hogy ők "csak féltesók", hanem mindig mindenkinek úgy mondom, hogy "az öcsém" vagy "a húgom", nem szoktam kiemelni, hogy nem vagyunk édestestvérek, mert én úgy gondolok rájuk. Édestesóm amúgy nincs is.


Szerintetek mi alapján lehet ezt a tanú-kérdést eldönteni?



2015. aug. 28. 14:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én senkit nem kérdeztem meg, egyedül döntöttem.

Egy barátomat kértem fel. A mi családunkban a keresztapa szokott lenni a tanú. A szüleim kicsit mondták a magukét, de én elengedtem a fülem mellett. Elvégre az én esküvőm volt, nem az övék...

2015. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Girgoy ***** válasza:
Szerintem hívd össze a tesókat, mondd meg nekik, hogy mi a szitu, hogy a legjobb barátnődnek már megígérted, hogy ő lesz a tanúd, de ez nem ellenük irányul. Ezeke után a tesók azt fogják modnani, hoyg persze, semmi gond, legyen így. Aztuán menj el édesanyádhoz és közöld vele a tárgyalás eredményét, hogy a tesók beleegyeztek. Kénytelen lesz ő is. Kismillió más dolgot is meg kell még beszélni az esküvővel kapcsolatban, ezen ne problémázzanak már.
2015. aug. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A 2-es valaszolo ötlete szerintem tök jo, beszeld meg velük, es akkor leendö anyosod sem szolhat semmit, mert rögtön mondhatod ra, hogy a tesoid tamogatnak abban, hogy a baratnöd legyen a tanud. Egyebkent minek mondtad neki?:) A te esküvöd, a te döntesed.
2015. aug. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Csak szóba került, hogy a vőlegényem tanúja az öccse lesz, és erre anyósom megkérdezte, hogy na, és akkor nálunk melyik öcsém lesz a tanúm? Erre mondtam neki, hogy hát én úgy gondoltam, hogy a legjobb barátnőm lenne ezért meg azért, nem szeretnék sértődést a tesók között sem, vagy hogy az legyen belőle, hogy kivételezek az idősebbik öcsémmel, stb, és mi már amúgy is régen megbeszéltük ezt a dolgot a barátnőmmel. Erre mondta anyós, hogy márpedig a két öcsém közül illik valakit felkérnem, nem holmi barátnőt, mert igenis, úgy illendő, hogy a tanúm valamelyik fiútestvérem legyen, és lám, nézzem meg, hogy a vőlegényem is az öccsét kérte fel (neki nincs is több tesója mondjuk, szóval náluk nincs abból probléma, hogy esetleg besértődjön bárki is a döntésén), és azóta ezen megy itthon a huza-vona, mert én már felkértem a legjobb barátnőmet, anyós viszont rágja a fülemet érte, hogy mondjam vissza és az öcséim közül válasszak, mert mit fognak szólni a rokonok, stb. :/
2015. aug. 28. 15:01
 5/14 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm szépen a válaszokat, a tesóim valószínűleg nem is csinálnának belőle gondot, mondom, jó a kapcsolatom velük, csak a "mostohaanyám" miatt aggódom picit, a két öcsém édesanyja miatt, tőle kitelik, hogy puffogna talán, és nem akarom, hogy esetleg bogarat ültessen az öcséim fülébe. Bár valószínűleg nem tudna.


A vőlegényem megmondta az anyjának, hogy ne szóljon bele ebbe, hagyjon nekem békét a témával, és igenis azt kérek fel tanúnak, akit szeretnék. De anyós erre jól megésrtődött, és persze ugyanúgy lovagol a témán, ha a vőlegényem nem hallja, akkor mindig jön és mondja a magáét... :S

2015. aug. 28. 15:08
 6/14 anonim ***** válasza:

Hu, ha mar ebben is ilyen mi lesz kesöbb? Ne hagyd magad, es vedd elejet az egesznek azzal, hogy minel elöbb megbeszeled az öcseiddel.


Anyos puffogasat meg zard rövidre azzal, hogy az ö esküvöjen ö dönthetett, ez a te esküvöd, itt a te döntesed, többet nem vagy hajlando erröl beszelni.

2015. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Annal szoktak igy probalkozni, aki hagyja magat. Gondolom te is ilyen bekesebb termeszet lehetsz, aki kerüli a konfliktust, ezt sajnos van, aki megerzi, es nem szall le rolad. Hatarozottnak kell lenni, es nem vitat nyitni erröl. Mi lesz kesöbb, gyereknevelesnel, amikor amugyis mindenki ugy erzi majd, hogy beleszolhat? Most zard rövidre, tanulja csak meg, hogy tanacsot elfogadsz, de utasitasokat nem.
2015. aug. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat. :) Igen, hát erre jól ráéreztetek itt páran, elég béketűrő típus vagyok, nem szeretem a konfliktust, ezért sajnos igyekszem is kerülni, ha csak lehet. Biztos, hogy anyós is ezt érzi rajtam valahol, ezért próbálkozik. De megpróbálok határozottabb lenni és erélyesen megmondani neki, hogy ez most az én döntésem, és legyen kedves, tartsa tiszteletben. Köszi a támogatást és a válaszokat, aranyosak vagytok. :)
2015. aug. 28. 15:38
 9/14 Girgoy ***** válasza:
Ja, most látom, hoyg nem az édesanyád, hanem az anyósod puffog itt. Akkor meg pláne ne hagyd magad. Az anyósoknak bizony - még ha szelíden, diplomatikusan is - de meg kell szabni egy határt. Minél előbb, annál jobb. Úgyhogy ő ne szóljon bele olyanba, ami nem az ő dolga. Akkor pláne a tesós terv, aztán szerintem az anyósnak nagyon nem is kell magyarézkodni, csak közölni vele a döntést, slussz. Nehogy már úgy érezze, hogy ebbe neki van beeleszólása. Sok sikert és sok boldogságot!
2015. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Girgoy ***** válasza:
Ha puffog, egyszerűen mondd szó szerint azt, hogy "Neked erről lehet véleményed, amit meghallgattunk, de nincs beleszólásod." Ennyi. Tök mindegy, erre mit reagál, Te itt befejezted a témát, és nem mondasz rá semmit. Más témával elbeszélgethettek, nem kell ráborítani a szekréényt, de ilyeneket szépen tömören egyenesen meg kell neki modnani. Fog ez menni! Nekem is domináns anyósom van, 15 éve vagyunk házasok, időnként helyre kell tenni, de ha normális, akkor normális vele a viszony. De ha nem tenném időnként helyre, akkor nem tudná, hol a határ, és a feleségem is bizony jobban hallgatna rá, mint rám, aztán már nem lennénk házasok.
2015. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!