Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Te mi alapján döntöttél, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Te mi alapján döntöttél, hogy ki lesz a tanúd?

Figyelt kérdés

Kicsit nehéz helyzetben vagyok, ugyanis 4 testvérem van és ugyebár általában a tesók közül szokott kikerülni a tanú. De most én mi alapján válasszak a 4 tesóm közül? Nem akarok sértődést a dologból.


Másrészt viszont a legeslegjobb barátnőm több, mint 15 éve van mellettem jóban és rosszban. Már a gimiben megbeszéltük, hogy ha valaha férjhez megyek, csakis ő lehet a tanúm. Szívesen vállalná is. Azonban anyósom szerint ez így nem illendő, és a testvéreim közül kellene megkérnem mondjuk a legidősebb öcsémet (amúgy én vagyok a legidősebb gyerek a családban), mert az úgy illik.


Egyébként mind a 4 testvérem féltesó, anyu meg apu második házasságaiból valók. Jó a viszonyom velük, szeretjük is egymást, és sose emlegetem így külön senkinek, hogy ők "csak féltesók", hanem mindig mindenkinek úgy mondom, hogy "az öcsém" vagy "a húgom", nem szoktam kiemelni, hogy nem vagyunk édestestvérek, mert én úgy gondolok rájuk. Édestesóm amúgy nincs is.


Szerintetek mi alapján lehet ezt a tanú-kérdést eldönteni?



2015. aug. 28. 14:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én az egyik barátnőmet fogom megkérni, mivel nekem nincs tesóm és rokonokkal se nagyon tartjuk a kapcsolatot. Barátnőkkel megbeszéltük még rég, hogy ki kinek lesz a tanúja, eddig egyikünk ment férjhez és ő tartotta is a megbeszélteket.

Valóban szokás testvért, de szerintem ebben az esetben legyen inkább barátnő, és hivatkozz arra, hogy nem akarsz sértődést a féltesók között.

2015. aug. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Nálunk volt hasonló vitatéma a gyerek keresztanyján, merthogy mindenki szerint a húgomnak kellene lennie. Én meg nem akarom őt, mert teljesen megbízhatatlan, és egyáltalán, nem vagyunk jóban, ráadásul nincs még 18. Egyelőre kerülöm a témát, de nem lesz könnyű meccs. Pláne hogy másik jelöltem sincs az igazat megvallva. Na mindegy.


Más kérdésben már volt ilyen konfrontációm, általában én azt szoktam mondani, hogy én nem úgy gondolom. És nálam ezzel a kérdés le van zárva, nincs vita, nem próbálok érvelni, mert felesleges. Úgyis az lesz, amit én akarok. Nyilván nálunk is elő fog kerülni a tanú kérdés, nekem is a barátnőm lesz, a páromnak is az egyik nagyon jó barátja.

2015. aug. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én szerencsés vagyok, nálam egyszerűen eldőlt ez a kérdés, nem is kellett rajta gondolkoznom.


Hárman vagyunk tesók, először a legidősebb házasodott, ő felkérte a másik tesómat (ő a középső). Nem sértődtem meg rajta, teljesen logikusnak gondoltam. :) Aztán a középső tesóm házasodott, ő dilemmázott két barátja között, végül nagyon meglepett, mert engem kért fel tanúnak. Persze örültem neki nagyon, de meglepett, egyáltalán nem számítottam rá.


Így nekem már nem is kell azon gondolkoznom, hogy melyik testvérem lesz. Az idősebbiket fogom felkérni, és akkor körbeért a sor. :) Én mindenképp valamelyik tesómat szerettem volna, imádjuk egymást hárman, így azért fejtörést okozott volna, hogy mi legyen.. Megoldódott, ők lerendezték a dolgot, így nekem is megvan a tanú és sértődés sem lesz belőle.


Egyébként kérd fel azt, akit szeretnél. Ha a barátnődet szeretnéd, akkor legyen ő. Az meg teljesen mindegy, hogy anyós mit mond.

2015. aug. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Nem a tesóid a probléma itt, hanem anyósod.

Amúgy nekem könnyű dolgom lesz, én megbeszéltem bátyámmal legalább 10 éve, hogy mi egymás tanúi leszünk. Ő jövőre nősül, és fel is kért természetesen.

Anyósoddal ne törődj, az legyen a tanúd, akit te választasz, ne azt, aki szerinte illendő.

2015. aug. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!