Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valóban drága 300 ezer egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valóban drága 300 ezer egy menyasszonyi ruháért?

Figyelt kérdés
2015. szept. 6. 13:16
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
50%
Nem számít soknak, hiszen tényleg vásárolod, nem bérled egy napra.
2015. szept. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
48%
11.: aha, csak 300.000 -ért normális ruhát kap, amit a boglárkában árulnak a meg műanyagszemét. Ez a különbség, tudod.
2015. szept. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
63%
13: Nekem nem tűnt műanyagszemétnek, voltam ott próbálni. Kinek mi, a kérdés az volt, drága-e, szerintem az. Biztos vagyok benne, hogy lehet jóval olcsóbban minőségi ruhát venni vagy akár varratni.
2015. szept. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
34%
A minőségi anyag és a ruha kiszabása és megvarrása fix összeg, a ruhák árának töredékét adják ki. Párezer forintos tétel. Ha nincsenek gyémántberakások és aranyszegély, akkor a legdrágább ruha előállításai költsége sem veri a 20e Ft-ot, hiszen az anyagok ára nem terjed a csillagos égig (a megrendelő úgyis üzletember, csak annyit ad érte, amennyit muszáj), és meghatározott méter kell belőle egy ruhához.. Tehát egy 30e Ft-os ruha pontosan annyira lehet minőségi, mint egy 300e-s, csak utóbbi esetben az élelmes kereskedők tisztában vannak vele, hogy sokan az esküvőláz miatt a fél veséjüket is eladnák egy jobbnak vélt ruháért, és feltételezik, hogy a drágább jobb. Szabó-varró családból származom, úgyhogy tudom.. Ugyanaz a ruha megy az olcsó butikba és a drága szalonba. Ha igazán jót akarsz, varrass magadnak töredéke összegből és akkor az pont olyan lesz, mint amilyet szeretnél, vagy vedd meg olcsóbban, mert a drágább sem jobb, csak kifizettél még a ruha mellé egy külföldi nyaralást ajándékba a kereskedőnek.
2015. szept. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
64%

"A minőségi anyag és a ruha kiszabása és megvarrása fix összeg, a ruhák árának töredékét adják ki. Párezer forintos tétel. Ha nincsenek gyémántberakások és aranyszegély, akkor a legdrágább ruha előállításai költsége sem veri a 20e Ft-ot, hiszen az anyagok ára nem terjed a csillagos égig (a megrendelő úgyis üzletember, csak annyit ad érte, amennyit muszáj), és meghatározott méter kell belőle egy ruhához.. Tehát egy 30e Ft-os ruha pontosan annyira lehet minőségi, mint egy 300e-"


Ebben óriásit tévedsz- az anyagok ára és a szakképzett munkások ára teszi ki a LEGNAGYOBB különbséget.


Csak példának kedvéért: műselymet, műszatént kapni már 2-3.000 ft között is. Ellenben természetes selymet vagy szatént 10-15.000 ft-os ár alatt nem találsz.


Ha azzal számolsz, hogy egy sima, egyszerű ruhához kell 5 méter selyem - nos, a rossz minőségű ruha kijön már 10.000 ft-ból is, és erre jön rá a munkadíj, díszítés, stb., míg egy jó minőségű ruha 50-75.000 ft ANYAGÁRNÁL kezdődik, és erre jönnek rá az egyéb költségek.


És ez akkor csak egy egyszerű, testhezálló, szimpla ruha. Egy ballgown fazonú ruhához 15 méter anyagra is szükség lehet, de többre is akár, elkészítése pedig többhetes munkafolyamat, díszítettségétől hónapokig is eltarthat.


Nyilván van abban is van igazság, hogy egy nagy, neves gyártó több profitot rak rá. De nem ez az egyetlen és nem is a legjelentősebb árbeli különbség.

2015. szept. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Venni ennyiért nem sok, akkor, ha van rá kereted. Nyilván, akinek nincs rá, annak sok lenne.

De ez sok dolog függvénye: nyilván egy rosszabb szabású, nem túl jó anyagú ruháért sok, egy csipke-habos-babos, hercegnős, sosem hordott, minőségi ruháért nem.

2015. szept. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
56%

Drága. Felesleges pénzkidobás.

Nem a ruhán fog múlni a boldogságod, olcsóbb, akár kölcsönzős ruhában is ez lehet életed legszebb napja, a pénzkülönbözetet meg fordíthatod hasznos dologra.

2015. szept. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
56%

15-nek

Persze, lehet ráaggatni toronyórát láncostól is, de most őszintén: minek?

2015. szept. 7. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
68%
Nem drága, közép, középfelső árkategória. Mi varrattuk a páromét, az kb. 200-ra jött ki. (Az anyag majdnem 50 volt pedig semmi extra nijcs a ruhán, nem hernyóselyem, nem szűzlányok hajszálaiból fonták vagy ilyesmi).
2015. szept. 7. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekem drága lenne, én tizedennyirét veszek használtan. De viszonyításképp nekem az autóm nem került ennyibe, nemhogy EGY darab ruhám.


Ha neked nem drága, megengedheted magadnak, akkor hajrá. Egy jó minőségű, felső-középkategóriás ruha ára ennyi.


Az anyagok árának határa egyébként konkrétan a csillagos ég. Kínai csipkét kapsz 2000-ért, kézzel vertet meg 20-szor ennyiért.

2015. szept. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!