Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogy mondjam el, hogy nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el, hogy nem megyek el az esküvőjükre? 20 L

Figyelt kérdés
Az egyik régi barátnőm kérdezte, hogy ha elmennék az esküvőjére, és én gondolkodás nélkül igent mondtam. Aztán később rájöttem, hogy ez mégse lenne jó ötlet, mivel rengeteg pénzbe kerül (még tanuló vagyok), és messze is lesz (100km). A barátnőmmel régebb jóban voltunk, most is, de mivel elköltözött, már nem nagyon tartjuk a kapcsolatot. A vőlegényét se ismerem. Pár héten belül jönne hozzám látogatóba, és gondolom, hogy hozza a meghivót. Nem tudom, hogy mit tegyek...
2016. febr. 9. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

100km az olyan sokba kerül?:D ne röhögtess már.

Erre még a szüleid is adnának pénzt.

Igazából miért nem akarsz menni?Mert ez csak kifogásnak tűnik.

2016. febr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kényszer elmenni, de lehetőleg nyomósabb indokot találj ki, mint hogy nincs pénzed 100km-re, mert

1. azonnal kiröhögne

2. akkor az fogalmazódna meg benne, hogy ennyit se képes megtenni az állítólagos barátnőm?


Most mondok valamit, amitől le fog esni az állad a saját példámon: diákként mikor Budapestről Veszprémbe mentem az km-ben 110 km és képzeld, csak 1275 Ft-ot kellett fizetnem.

Na most neked nincs buszra kb 1500 Ft-od és ha még esküvőre adsz 5000 Ft-ot akkor kb 6500Ft-ból ki is jössz.

2016. febr. 9. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem az út drága, hanem, ha elmegyek egy esküvőre, oda ajándékot is kell adjak (a legtöbben pénzt várnak el). Keveset nem adhatok..
2016. febr. 9. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Értelmes felnőtt emberek nem várnak el ajándékot. Nyilván tisztában van azzal, hogy tanulsz, nincs önálló fix kereseted. Ezért ha csak pár ezer forintot teszel a borítékba akkor sem sértődik meg. Az egész kijön max. 20.000 Ft-ból útiköltséggel együtt.
2016. febr. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jó barátnő akkor ezt meg tudjátok beszélni,ha meg nem az akkor nem kell ott lenned az esküvőjén.
2016. febr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

mondd el neki, hogy nem tudsz sokat adni az esküvőre, ez nagyon frusztrál. biztos mondja,hogy nem is azért hív stb..

amúgy diákként is elmehetsz dolgozni. kb 3 nap munka és egy tizest tudsz a borítékba rakni. az már elég jó, főleg diákként. nekem ennyit megérne a barátnőm.

2016. febr. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Kifogás, kifogás hátán. A 100km az nem egy egetrengető összeg, ráadásul nem kizárt, hogy a barátnőd egy utat is tudna neked szervezni.. Pl. más barátok/rokonok kocsival mennek ugyanonnan, mint te, vagy útbaesik nekik. Tehát az utazásod az 2000 Ft-ból megvan.


Az ajándék pedig.. Én egy 10est szoktam adni, ha közelebbi barát/rokon és épp megtehetem, akkor esetleg többet, de szerintem ez simán megbeszélhető.

Megmondod, hogy nem igazán van pénzed ajándékra..úgyis azt mondja majd, hogy nem ezért hív és jobb esetben az embert tényleg nem ezért hívják. Beleraksz egy 5ezrest a borítékba és le van tudva. Az egészet megúsztad 10ezerből (ha netán szállást kéne fizetni).

2016. febr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hoztál kapásból két hasznavehetetlen kifogást (útiköltség, ajándék)... Tanulóként 100 km-t kb 3000 ft-ból megúszol vonattal, vagy busszal. Ajándéknak meg megtenné egy tizes a menyasszonytáncba, meg mellé esetleg 3-4 db kaparós sorsjegy, hátha beüt nekik a főnyeremény.... Neked inkább ez a bajod, hogy nem nagyon tartjátok a kapcsolatot. És amúgy ez ilyen alapon tök jogos. Én a helyedben megmondanám neki, hogy te figyi, elköltözél az Isten háta mögé, szerintem kb az esküvődön kívül soha az életben nem találkoznánk többet, így azt gondolom, hogy ha van még egy szabad hely az esküvődön, akkor hívj meg inkább egy kollégát, vagy valakit, akivel rendszeresebben tudtok találkozni. Ennyi. Őszinteség. Ez a lényeg.
2016. febr. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!