Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elhunyt szülőről hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elhunyt szülőről hogyan szoktak megemlékezni esküvőn?

Figyelt kérdés
Nekem sajnos apukám meghalt. Olvastam mindenfélét, hogy hogyan szokás megemlékezni elhunyt szülőre a polgári szertartás alatt. Valaki volt hasonló helyzetben, vagy látott ilyet?
2016. ápr. 10. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:

A polgári szertartás alatt nem hiszem, hogy helye van az ilyennek, bocs, de tényleg...

Viszont ilyen kérdés volt már, vannak használható válaszok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__eskuvo..

A 14. Választ én írtam.

2016. ápr. 10. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én úgy nősültem anno, hogy édesapám már 1,5 éve halott volt. Nem tértünk ki rá, csak a szülői-búcsúztató esett vacakul ... de túléltem.


Az a nap nem a kesergésről kellett, hogy szóljon, így jobban jártunk, hogy nem kevertünk bele a szép hangulatba.

2016. ápr. 10. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is es a paromnaknis elhunyt az apukank, az osszes nagyszülők m en a csokromon fogok megemlekezni róluk. Talaltam egy szép ötletet. A csokor nyakan ahol fogod egy pici keretben egy pici kép róluk. Tudom, hogy szivbe markoló. De en szükségét fogom erezni.
2016. ápr. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy eredetileg sok helyen a galamb elengedése volt erre a célra, hogy vigyen hírt a szülőnek az égbe az eseményről.


Olyanról is hallottam, hogy a szertartáson üresen hagytak egy helyet, rajta egy szál virággal, vagy fotóval. Egyik ismerősöm pedig a menyasszonyi csokrát vitte ki a halott szülő sírjára az esküvő másnapján.

2016. ápr. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi a polgári szertartás alatt nem említettük apumat. A fogadás elején viszont a férjem tartott egy köszöntő beszédet, ahol annyit mondott, hogy sajnáljuk, hogy azok a családtagok, akik már nincsenek köztünk, nem lehetnek most itt. A főasztalnál pedig volt anyum mellett egy teríték üresen hagyva. Már csak azért sem akartunk nagy hangsúlyt adni annak, hogy apum elhunyt, mert nem szerettem volna végigbőgni a lagzit. Így is nehéz volt megemészteni, hogy nincs velem :(
2016. ápr. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csináltattam apumnak és a nagyszüleimnek is egy-egy szülőköszöntő csokrot, és az esküvő előtti nap kivittem a temetőbe.
2016. ápr. 11. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy milyen régi a veszteség, és milyen a család és persze a pár hozzáállása. Ha a veszteség nagyon közeli és nem lehet vagy nem akarjátok lemondani az esküvőt, akkor valamilyen formában (pl. egy fénykép kihelyezése stb.) szerintem illik megemlékezni.

Ezen kívül pedig inkább csak rajtatok múlik.

Nekem most volt januárban az esküvőm, volt szülőköszöntő, de apukám nem lett említve, ő már nagyon régen ment el. Férjem nagymamája viszont pont november elején, emiatt el is halasztottuk az esküvőt két hónappal, róla azért nem volt megemlékezés, mert senki, a közeli család sem akarta gyászossá tenni a napot, és ezt maga a mama sem akarta volna. Karácsonykor megemlékeztünk róla.

2016. ápr. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!