Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen ajándékot ilyen esküvőre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen ajándékot ilyen esküvőre?

Figyelt kérdés

Unokatesóm megy férjhez a hónap végén. Csak templomi esküvő lesz, utána még egy állofogadásos hidegtálas büfé sem lesz. Unokatesóm mindenkitől 10-15 ezret vár alsóhangon, de én miért adjak pénzt ha ő még egy szendvicsre sem hív meg az esküvő után ( irónia)?.. Erre nincs pénz arra nincs pénz, de 170 ezres menyasszonyi ruha kell..

Ti mennyit adnátok? Bunkóság lenne ha nem mennék el és helyette elmennék a Balatonra ?



2016. júl. 11. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nem szokás ajéndákot vinni.
2016. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
*bocs, ajándékot
2016. júl. 11. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
35%
Gondolom valami sokkal fontosabbra gyűjtenek, mint egy buli. Ha nem akarsz bankjegyeket adni, akkor adj tárgyi ajándékot, ami illik a céljukhoz, vagy ajándékkártyát.
2016. júl. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pénz kell nekik, abbol akarják megtêriteni az esküvő költségét. De ha ő nem hív meg én miért adjak egy tízest minimum ajándékra??
2016. júl. 11. 17:12
 5/13 anonim ***** válasza:
57%
Abból akarják megtéríteni a z esküvő költségét? -miért mennyibe kerül egy templomi esküvő? kb 20000 ft.
2016. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Diszítés, menyasszonyi ruha, a völegény ruhája, virágcsokor, 2 gyerekük ruhája, templom díja, utána mennek nyaralni. Csak a ruhája 170 ezer, legalább fél milliót akar összeszedni hogy minden kijöjjön. Mert " anyagi gondjaink vannak". Nekem még meghivót sem adott csak szóba mondta hogy meghív. Ezek után nekem nincs kedvem ajándékot adni, fodrászhoz mennem, elkocsikáznom a helyszínre (40 km odavissza), ruhát vennem.
2016. júl. 11. 17:21
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem az ajándék nagysága függ a rád költött pénztől, amiben nem csak a kaja van benne, hanem a hangulat is(díszek templom ruhák emberek), az anyagi helyzetedtől, a köztetek lévő viszony erősségétől. Ha jól tippelem be a helyzeted, te sem állsz fényesen, inkább távoli, de rokon, és minimálisat költött rád. Én 5 ezer ft kpt adnék és egy só és borsszórót. Tehát kb 8 ezer ft értékben.


Az pedig, hogy mire osztották be a pénzt nem a te dolgod, a menyasszony ruhája a helyszín után a legfontosabb dolog szokott lenni. Én megértem a ruha árát, ez csak középkategória amúgy is.

2016. júl. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Én is inkább a Balatont választanám a helyedben...

Az esküvő az ő nagy napjuk. A díszítések, a mennyasszonyi ruha, a vendégsereg mind miattuk van, nem miattam. Ha miattam lenne, akkor ezek mind nem lennének... nekem sem finanszírozza senki a nyaralásomat, a kirándulásaimat, a közös programjaimat a párommal... Ebbe legfeljebb a szülők, max. még a közeli viszonyban lévő barátok és rokonok segítsenek... És ha annyira nincs pénz, akkor tényleg ne ilyen drága mennyasszonyi ruhát válasszon, hanem valami szerényebbet, és ne tőlem várja azt, hogy ezt finanszírozzam.

Más lenne, ha lenne lagzi/vacsora (akár csak zárt körben otthon), akkor természetesen megpróbálnám kifizetni legalább azt, amit rám költenek vagy valamivel többet.

De el lehetek mondva bármilyen kapzsinak, hacsak nem egy nagyon közeli valakim hív így el, nem adnék pénzt... Nemhogy 10-15.000 forintot.

Sosem értettem ezt, hogy ha nincs pénz, akkor miért másoktól várják a finanszírozást...

2016. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
44%
Mivel ti nem vagytok közeli viszonyban, ezért vennék 5000 Ft-ért egy szép vázát, vagy olyan tárgyat amit szeret. Ha antikot, akkor valamelyik oldalon a neten pl Galéria Savaria vagy Vatera. Esetleg egy szép albumot, hogy abba rakhassák a fényképeket. Persze ez az érték attól is függ, hogy ők hogyan jeleskedtek ajándékokkal az én családomnak. Ha például szívük-lelkük kitették már korábban is, akkor nagyobb összegért vásárolnék.
2016. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
Pff.. hát sok sikert :D Ilyenkor nem nagyon szoktak ajándékot adni, nem tudom mi alapján várja el, legalább egy vacsit tartana, vagy ha nem akar az se gond de akkor ne gondolja már hogy bárki egy üdvőzlőlapnál többet szán rájuk.
2016. júl. 11. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!