Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy a nagy nap...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy a nagy nap közeledtével elkezdek aggódni az esküvő részletein?

Figyelt kérdés

Tehát nem azon, hogy egyáltalán kell-e meg hasonlók, hanem az apróbb részleteken: az időpont biztos jó-e, nem lett volna-e jobb máskor, a fotózási, vagy akár a tényleges lagzis helyszínek, a ruhaválasztás, menü, zene, ceremóniamester, szóval a részletek, amik miatt elromolhat esetleg az este vagy valaki nem érzi jól magát.


Normális, hogy elkezdek ezeken aggódni és bizonytalankodni? Másnak is volt ilyen? A már megmásíthatatlan döntések (időpont, helyszín, lefoglalózott szolgáltatók, stb) esetében hogyan tudnám magam megnyugtatni, hogy tuti jól döntöttünk, és biztos minden tökéletes lesz?


2016. nov. 16. 15:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de nem te vagy a hibás. Az esküvőbiznisz bábfiguraként rángatja az embereket, elhitetve, hogy milyen sok múlik ezeken az apró részleteken. Pedig semmi sem múlik rajtuk. Csak ha ezt az emberek tudnák, az nem lenne jó üzlet a ruhaszalonoknak, a ceremóniamestereknek és a többinek. Ezért agyonstresszelik a párokat azzal, hogy ez a nagy nap és tökéletesnek kell lennie, és ha rossz szolgáltatót foglalsz le, abból katasztrófa lesz. Pedig igazából ezek rohadtul lényegtelen dolgok. Csak az számít, hogy ti jól érezzétek magatokat, számotokra meghitt és emelkedett lehessen. És nem a részletektől lesz az, sőt. Azok csak elvonják a figyelmed a lényegről.
2016. nov. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Felesleges aggódni ilyeneken. Mi eldöntöttünk kiket/miket szeretnénk és onnantól bíztunk benne hogy minden szuper lesz. Minden le volt foglalva. Felesleges lett volna ezen agonizálni hogy jól valadutittunk e . Mondjuk én se a ruhánál se a többinél nem éreztem szemernyi kétséget se, hogy jól választottunk e.
2016. nov. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Normális, bár én - esküvőbizniszben dolgozóként - nem gondolnám, hogy az esküvőbiznisz hibája. Ha az ember ennyi pénzt elkölt valamire akkor bizony azt szeretné ha tökéletes lenne, meg amúgy is igyekszik mindenki a legjobbat kihozni mindenből, miért pont az esküvőjével lenne ez másképp?


Nekem a legjobb barátom az esküvőm reggelén ezt mondta:

"... annyira úgysem tudjátok elb45zni, hogy a végén ne legyetek házasok..." és tényleg nem tudtuk. Ez a lényeg, a többi csak körítés. Persze ettől még lehet fontos a körítés is és teljesen rendben van, hogy Te azt szeretnéd, hogy valóban az is legyen. Az esküvő napjáig még izgulhatsz ezen, de aznap reggel el kell tudni engedni és sodródni az árral. Akit meghívsz azért hívod meg, hogy veletek ünnepeljen, hogy Nektek örüljön, így valószínűleg olyan emberekkel osztod majd meg a nagy napod akik szeretnek Titeket. Hidd el, hogy senki nem fog hozzád azzal odamenni aznap, hogy "ellépted a nyitótáncot" (a többség észre sem fogja venni, de aki igen, az sem fog érte beszólni), vagy, hogy "hülyeségeket beszéltél az oltárnál" (én is elrontottam, pedig évente kb. húsz szertartást fotózom végig, elhiheted, hogy betéve tudom a szertartások szövegeit felekezet szerint álmomból felébresztve is). Aki meg akar találni valamit amibe beleköthet az fog találni, de nem ez a jellemző.

Amúgy meg szeretettel ajánlom olvasásra ezt a posztot:

[link]


Sok boldogságot! :)

2016. nov. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Alapvetően nem is magam miatt aggódom, mert szinte biztos vagyok benne, hogy az esemény jelentősége lévén életem egyik legszebb/legjobb napja lesz, hanem azon parázok, hogy a násznép, a teljes vendégsereg jól érezze magát. És persze igen, minthogy nekem ez egy meglehetősen egyedi és különleges esemény, azt szeretném, ha más is különlegesnek érezné, akár az ott jelenlévők, akár azok, akik csak képeken látják.


De köszönöm a válaszaitokat, megnyugtató egyik-másik :)


És utolsó: köszönöm :)

2016. nov. 17. 12:52
 5/5 anonim ***** válasza:

Hé, az apró hibákból lesznek a legnagyobb aranyköpések a leendő összejövetelekre! :)

Egyik ismerősöm a templomi esküt szúrta el:

Valami olyasmi a kérdés a katolikus részen, hogy "megfontoltad-e, hogy akarod őt", a rendes válasz az lenne, hogy "akarom", a csaj meg simán rávágta, hogy "igen", amit ugye a megfontolásra lehet csak érteni... :D Egy perces kínos csönd után a pap felnézett, és csak annyit kérdezett: "...és hogyan döntött?" Jót derült az egész násznép.

Szóval azért a résztvevők is segítenek menteni a helyzetet. :)

A helyszínből meg mind a fotós, mind a többi szervező ki tudja hozni a legjobbat akkor is, ha éppen gond van - a fent említett esküvőn nekik összejött minden, a polgári házasságkötőnél felújítás volt, a fotózási helyszínt pont akkor fedték le reklám transzparensekkel, a templom mellett focimeccs volt, petárdákkal, mindennel, és még az eső is eleredt... :D De a robbanásokat a pap elpoénkodta, a reklámtáblákból emlékezetes képeket hozott ki a fotós, az eső után meg szivárvány volt, az egyik legszebb képe lett a párnak. :)


Szóval szerintem itt totál igaz murphy, ami elromolhat, az el is romlik, de attól szép az egész, hogy nem egy betanult színház. :)

2016. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!