Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A pár stílusa más, mint a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A pár stílusa más, mint a vendégeké?

Figyelt kérdés

nincs még látható időpontja az esküvőnknek, csak nagyjából tervezzük, de az első dolog, ami nekünk problémának tűnhet, az a stílus.

mindkét oldalról a családtagok, falubéliek révén a mulatós, roma zenei stílushoz szokott parasztalgzikat szereti, meg általában ha a faluban van valami bál, ott is mindig ilyen a zene. tehát a rokonság (akik persze többségben vannak) ilyen stílusban képzeli el az esküvőt.

azonban mi a párommal több évet éltünk le külföldiában itt-ott, innen-onnan vannak barátok, ismerősök, akiket alap, hogy meghívnánk, de ők nem ilyen bulikhoz szoktak.

és őszintén, mi sem vagyunk ilyenek a párommal.

és persze a szöveg, hogy olyan esküvő legyen, amilyet mi akarunk.. azonban hozzánk a legközelebb az éttermes, lassú zenés stílus áll, nem a mulatós. de akkor meg a meghívottak kb. 90%-a nem érezné jól magát...

ilyenkor milyen kompromisszumot lehet kötni? :S


2017. febr. 12. 09:50
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%
#5: Egy esküvő nem műsor, nem a vendégek szórakoztatásáért van. Két ember összeköti az életét amit megünnepelnek. Ebben az én értelmezésemben nincs műsor. Aki elmegy azért megy, hogy a párral ünnepeljen, örüljön, innentől kezdve pedig nem azért, hogy hibákat keressen. Én is voltam már más kedvéért olyan koncerten ahova magamtól nem mentem volna el, de élveztem, mert örültem, hogy vele lehetek. Nem kell mindenben a vendégek igényeit kiszolgálni. Olyan esküvőt szervezzetek ami Ti vagytok, ami rátok jellemző, aki meg meg akar sértődni azon, hogy nem olyan a zene, az étel, vagy bármi, az meg is fog/otthonmarad.
2017. febr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%

#11 Így van, KÖZÖSEN ünneplünk. A pár nem azért öl egy esküvőbe milliókat és hívja meg a fél világot, hogy a vendégek halálra unják magukat vagy ne élvezzék. Akkor újra mondom, el lehet menni kettesben étterembe, tengerpartra, akárhová, és nem kell máshoz alkalmazkodni.


Én személy szerint nem megyek olyan buliba vagy rendezvényre, amiről tudom, hogy nem fűlik fogam hozzá vagy nem érezném jól magam. Egy esküvői szertartásra illendőségből elmegyek, de a buliról hamar lelépek, mert nem fogok ott ücsörögni órákat sehol sem jópofizásból.


Főleg annak fényében visszás a dolog, hogy az esküvők 80%-ánál már elvárják a vaskos nászajándékot meg menyasszonytáncra bedobált tízezreseket. Ha már ki kell fizetnem a buli rám eső részt meg az ifjú pár házának önerejét, akkor hadd érezzem már jól magam...

2017. febr. 13. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
78%

#12: Aha, tehát Te megmondod, hogy mit lehet, mindenki más aki másképp tesz az meg bunkó. Értjük.


Egyébként nem értem, hogy miért gondolod, hogy azért mert Marika néni a lagziján harminc-ötven éve táncolt valamire, azért most is arra kellene ropnia mindenkinek (és arra akkor ugyanúgy ki voltak akadva mint Te most). Ezt az analógiát követve még mindig köveket ütnénk egymáshoz, barlangokban és a falra rajzolnánk.

Az pedig, hogy nem tudsz másokkal együtt örülni és ezt még az ajándéktól is függővé teszed, Téged minősít. Egyébként ha már itt tartunk egy átlag hazai esküvőn 20-25.000 Ft/fő költség keletkezik és igen ritka, hogy a közeli rokonokon kívül valaki ennek a felénél többet adjon nászajándékba. Hozzátenném, hogy a nászajándékot elvárni ugyanolyan suttyó dolog, mint azt, hogy a Te igényeidet szolgálja ki az ifjú pár.


Döntsd el, hogy elmész-e egy esküvőre (inkább ne!), de ha elmész akkor viselkedj normálisan. Ez a nap a párról, az Ő érzelmeikről szól, nem pedig a Te szórakoztatásodról. Ha ezt nem vagy képes tudomásul venni, nincs rád ott szükség.


Kérdező: a legtöbb esküvői zeneszolgáltató (legalább is a jobbak) elég jól képesek felmérni, hogy a násznép mire mozdul és tudnak ennek függvényében változatosak lenni, zenei blokkokba szedni a játszott számokat. :)

2017. febr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%

#13 Így van, el is döntöm. Ha valaki láthatóan a pénzre utazik, egyébként le se szar, akkor el sem megyek. Előfordult már ilyen. (De ez most témától független, azért hoztam fel, mert mi is esküvőszervezés alatt állunk, és ötletgyűjtés közben az esküvői csoportokban olyan elvárások, igényes és elképzelések vannak ilyen téren, hogy a hitemből kitértem. Nem egyedi eset, tömegek...)


A családomban és közvetlen ismerősi körömben olyan emberek vannak, akik akkor csinálnak nagy esküvőt, ha számba veszik a vendégsereg igényeit, vagy igyekeznek kompromisszumot kötni. Normális érzelmi világgal rendelkező emberek ugyanis nem érzik jól magukat, ha az általuk szervezett bulit láthatóan unják. Gondolom szerveztél már te is esküvőt, házibulit, születésnapot. Még utóbbinál is kellemetlen, ha csak a szülinapos élvezi a többi meg kínosan mosolyog...


Márpedig ha táncos mulatságot szervez valaki, akkor számba veszi, hogy a többség mit szeret és mire szeret táncolni. Ha huszonévesekből áll a bagázs, akkor nem célszerű az '50-es évek zenéit hozni, ha viszont a többség erős ötvenes, falusi, akkor nem a diumdisu zenét tolja, mert nem fogják érteni... Ennyi a lényeg, a többi szarköpülés.

2017. febr. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
51%
Úgy látom jól le lettem pontozva, amiért őszintén leírtam, hogy a sógornőmön kívül senkinek nem tetszett a zene és így csalódottan gondolunk vissza a bulira.
2017. febr. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!