Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért gondolják azt sokan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért gondolják azt sokan, hogy az esküvőjük az életük legfontosabb napja?

Figyelt kérdés
2017. márc. 18. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Ezt látják a filmekben, na meg valakinek szajkozzák a szülei is..én láttam már erre példát....
2017. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Mert összeházasodsz azzal a személlyel, akit jó esetben szeretsz. Csupán ennyi.
2017. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
24%
Mert hülyék. El vannak butítva a hollywoodi romantikus komédiák által.
2017. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
75%
Nem a filmekből ered.
2017. márc. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én azoktól kérdezem akik tényleg így gondolják... nekem még jó ideig nem lesz... szerencsére :D (16 éves vagyok) de a suliba kell írni egy fogalmazást az életem legfontosabb napja címmel, megkérdeztem anyut ő ezt mondta de megindokolni nem tudta sajnos :( pedig legalább 2 oldalas esszé kéne :(

Mostmár asszem nem ez lesz a téma,de érdekel mégis, h miért tartja ennyi ember ezt a legfontosabbnak mert itt is meg az újságokban is ezt olvasom mindig.

2017. márc. 18. 09:25
 6/18 anonim ***** válasza:
79%

Mert sokan akkor hoznak először egy életre szóló döntést. Mindenki úgy áll hozzá, hogy a sírig együttmarad azzal az emberrel, akit házastársául választ, és ezt világgá kürtölik a násznép és a törvény előtt.


Itt a törvény és a násznép a kulcs.


Mondhatod magadnak, hogy mostantól nem iszol alkoholt, de a következő 60 évben, ha mégis innál, feloldozod magad a büntudat alól márha egyáltalán érzel majd ilyet.


A házasokat egy társadalmi és erkölcsi nyomás is összeköti. A fogadalom, melynek szövege és nyílt kimondása is egy összetartó erő. Mint az orvosoknál vagy a bíróságon az eskü. Érzed, hogy ennek súlya van. Nemúgy, mint egy újévi elhatározásnak vagy az épp aktuális szerelem érzésének.


Itt mások is elvárnak tőled valamit, és te is jobban igyekszel ezt megtartani, mintha csak te vagy egy kis közösseg tudna róla.


Én ezt jónak tartom, hogy az ember erőn felül próbáljon teljesíteni. Ez akkor van, ha nem csak magának tartozik elszámolással. A társadalmi nyomás nagy úr.

2017. márc. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem a saját életed legfontosabb napjáról írj, mondjuk mikor testvéred született. Ha egyke vagy, írhatod a szüleid válását, az első iskolai napodat, egy életreszóló barátság legmeghatározóbb napját, vagy amikor először próbáltad ki a hobbidat, amit már évek óta űzöl.
2017. márc. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nem a sajátunkról kell hanem képzeletbeli emberről. De mindegy is, teljes kitaláció lesz az egész, valami filmből lopok majd ötletet :P

De a kérdés azért foglalkoztat továbbra is. A törvény egy dolog de manapság már el lehet válni. Én nem hinném h bárki (legalábbis a fiatalok) úgy gondolnák ez egy életre szóló döntés. Meg aztán egy bírosági eskü tételkor nem kell meghívni 200 embert, nem kell többszázezerért ruhát csinálni és milliókat elkölteni.

Azért költenek ennyit az emberek mert ezt gondolják eléetük legfontosabb napjának. Egyik rokonom fél évig nonstop erre készült. Még a szalvéta fajtáját is egy 1000 oldalas katalógusból választotta ki, amit 2 óra alatt nézett végig. Az esküvőn perre ki volt számolva mikor mit kell csinálniuk végig rohanták az egészet... 2.5 milliót költöttek el egy este alatt. És még azt se mondatnám h annyira jó lett volna a buli... De ők is a 2.5 milliót azzal indokolták ez életük legfontosabb napja. Pedig nem milliomosok.

Számomra érthetetlen az egész... de ha szóvá tettem akkor lehurrogtak h majd megtudom meg h ne rontsam el mások boldogságát. Mégis mi lehet boldog abban h 2 milliót elköltesz és fél évig agyonstresszeled magad, meg az egész nap tiszta stressz?

2017. márc. 18. 09:55
 9/18 anonim ***** válasza:
27%
Nem tudom, en sem gondolom, hogy az eskuvo lenne eletem legfontosabb napja majd. Inkabb az, amikor beinditom a vallalkozasom, vagy ilyesmi. Mondjuk en nem is vagyok tul szentimentalis, szeretem a romantikat, elvezem, ha eskuvore kerulne sor biztos izgatott lennek meg minden, de legfontosabb napomnak azert nem tartanam.
2017. márc. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%
mert szűk látókörűek
2017. márc. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!