Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Egy 4,5 milliós esküvő meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy 4,5 milliós esküvő meg tud térülni?

Figyelt kérdés
Egyik kollegám megházasodik (tanár) és elmondta, hogy mennyibe fog kerülni az esküvő. Én bórzasztó soknak tartom és ezt el is mondta, erre azt válaszolta, hogy ez meg fog térülni. Hoznak vendégeket erdélyből is meg innen onnan. Honnan tud ez megtérülni? Meg tud egyáltalán?
2017. máj. 23. 18:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
93%
Az ismerőseimnél megtérült- úgy, hogy nászajándékként az egyik fél szülei kifizették az egészet. Nem tudom pontosan, mennyi gyűlt össze a többiektől, de szerintem jóval kevesebb.
2017. máj. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
96%
Ha csak gazdag rokonokat hívnak meg, és azok is nagylelkű kedvűkben lesznek, akkor megtérülhet simán.
2017. máj. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
95%
Meg hát, ha gazdag, tehetős és adakozó a rokonság.
2017. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
30%
Ha nagyon csúf a menyasszony, akkor talán...
2017. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 Fatal_3rror_ ***** válasza:
74%
Mondjuk sosem értettem miért kell ennyit elverni egy esküvőre. Főleg akkor, ha utána meg a filléreket kell számolgatni.
2017. máj. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

Attól függ, Erdély melyik területéről van szó.

Ahonnan az én rokonságom egy része származik, ott simán adnak 100-150 ezer Ft-nak megfelelő összegeket is ajándékba a párnak (ha mondjuk egy család van meghívva). Persze a közeliek, nem ilyen kolléga kategória.

Ahonnan a férjem származik, ott ennél jóval kevesebbet adnak ajándékpénzként.

Ez megint olyan, hogy ahány ház, annyi szokás.

Meg tud térülni, ha olyan vendégeket hív, akiknek van miből adni és ki is nyitják a pénztárcájukat.

Nagy költekezést nem érdemes csapni, ha csak a rongyrázásra megy ki a játék. Mi csak arra költöttünk, ami nekünk fontos volt. Jó, nyilván vannak dolgok, amiken nem nagyon lehet spórolni (kaja, pia), de az extrák is elég sokba tudnak kerülni (galambok, tűzijáték, lovaskocsi, hintó, sztárfellépő, stb. - ilyenekre gondolok). Ezeken érdemes elgondolkodni, hogy tényleg kell-e.

2017. máj. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim válasza:
55%

"Mi anno, kb. 70 fővel, kihoztuk a 90-es években. - ha jól emlékszem - úgy 200 ezer alatt."


200 ezer forint 90-ben annyit ért mint most 3,1 millió.

2017. máj. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
33%

17-es


Kedves 17es.


...és akkor ehhez képest ne is beszéljünk a 90-évek fizetéséhez képest a mostani munkabér fizetésekről.


Még a végén igazad is van.

(sajnálattal az árakkal kapcsolatban)


Haladunk. Visszafele: az Arab emírséghez képest visszafele.

Ahol a "hatóság" a született gyermeknek nagykorúvá válása után kiutal és automatikusan lakást kap a nevére.


Magyarországon a 4,5 milliós lakodalom valljuk be, nem átlagos.

- Kivéve a tehetősebbek.

Szerintem 500 és 1 mill.-ból ragyogóan kihozható.

Ezt a 4,5 mill. inkább üzletszerű befektetés, akár pl. a tőzsde.


Nem hiszem, hogy a házasulandók ettől lennének majd örök életükre boldogok.

Pénzügyi alap az nem árt. Jól jön.

Ez tény.

De milyen áron?

2017. máj. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
50%
Ennyiből inkább elmennénk utazni lol.
2017. máj. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
40%
Nem biztos,ere számitani nem érdemes lutri.
2017. máj. 24. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!