Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Még menyasszony sem vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Még menyasszony sem vagyok, akkor miért várják az esküvőt?

Figyelt kérdés

2 éve együtt vagyunk a párommal. Nem vagyunk jegyesek, mégis majdnem havi rendszerességgel kérdezik a különböző rokonok (szülők is célozgatnak), hogy mikor lesz az esküvő. Nekem elég kellemetlen, mert legszívesebben azt válaszolnám, hogy "nem én nem kértem még meg a kezemet", de tudom, hogy a páromat is legalább ennyire zavarja a kérdés.

Ráadásul az még ront a helyzeten, ha egy olyan rokon kérdezi, akit én lehet, hogy meg sem hívnék.

A legtöbben nem is tudják, hogy milyen a kapcsolatunk, mert nagyon ritkán találkozunk, és volt már, hogy pont a legrosszabbkor kérdeztek rá.

Csak szerintem magánügy ez a téma? Le lehet valahogy rázni az ilyen rokonokat?



2017. szept. 18. 10:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb párt cseszegetik ezzel. Mikor lesz lagzi, mikor lesz gyerek, mikor lesz kistesó, mikor lesz harmadik, mostmár hozzatok össze egy fiút, stb. De Ti mindenképp beszéljétek meg a pároddal, hogy ki mit és mikor tervez a másikkal. A rokonoknak meg mondhatjátok azt, hogy abból a pénzből, amit lagzira meg utána a válóperre költenétek, elutaztok valahová. A lényeg, hogy valami megdöbbentő, akár megbotránkoztató hülyeséget mondjatok, ami után legalább fél perc kínos csend jön. Az alatt meg témát lehet váltani.
2017. szept. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem tahók a rokonaitok. Minket sose kérdezgetnek, pedig mi se vagyunk jegyesek, de mindketten tudjuk h jövőre fogja megkérni a kezem, egyetem után.

Nem tudom, mi családi összejövetelen inkább annak örülünk hogy együtt a család, jót ehetünk, és egészség van, nem pedig illetlenkedünk.

De nem tudom, a mi rokonaink szintén orvosok, ügyvédek, mérnökök, tanárok.

Lehet csak azért nincs ez, mert nem kuglis majmok vagyunk.

2017. szept. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél erőt magadon és mondd meg kutlúráltan, hogy még nincs tervben, de ígéritek, amint megtörténik, tudni fognak róla.

Tényleg bunkóság az ilyen a részükről, de másképp nem hagyják abba.

Saját tapasztalat, utána csend lett :)

2017. szept. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért, hogy cseszegessenek.

Ne pöccenj be ezen, amúgy sem lesz sose vége.

Ha meglesz az esküvő, akkor jön a kérdés: Baba mikor lesz?

Ha meglesz a baba, akkor jön a kérdés: És a másik mikor lesz? (Na én ekkor küldtem el hugom anyósát a búsp.....ába).

(Mármint én voltam a cseszegetés tárgya.)

2017. szept. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%

Amúgy meg, ha hülye a rokonság, akkor bármiből kérdést csinál:

Lányomék két éve járnak, egy éve jegyesek, 8 hónapja együtt élnek, és egy év múlva augusztusban tervezik az esküvőt.

Persze pampog kb a háromnegyed rokonság, hogy hova sietnek (a lányom júniusban államvizsgázik az egyetemen, a vőlegénye már 5 éve dolgozik multinál, mérnök, messze átlag felett jól keres).

De most ezen köszörüli a nyelvét a 90 éves dédimamától a srác főnökén át mindenki, hogy "miééééért?" :((

2017. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%

"nem én nem kértem még meg a kezemet"


hát ez eléggé középkori gondolkodás...

2017. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Hát nemtom, mi is "megkaptunk" anno, de nem éreztük, hogy olyan bazi kellemetlen lenne... mosolyogva megmondtam, hogy most még nem tervezzük, nem tudok válaszolni. Nem tudom, itt kinek milyen rokonai vannak, de nálunk (mindkét oldalról) ennyi elég volt, nyugtázták, és beszéltünk másról.

Bocsi, de szerintem akinek az ilyen kérdések kellemetlenek meg kínosak, az azért van, mert érzékeny pontra tapintottak (akaratlanul, egy full hétköznapi és logikus kérdéssel), szóval mondjuk ha a nő már szeretné a lánykérést, de nem történt meg, meg ilyenek szitukban...

2017. szept. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%
Egyedülàlló elég csúf és szerencsétlen pasi vagyok ez tény! Ez éven 3unokatesómnak lesz/volt az esküvője!Egyik pont most szombaton, ott 4en vagyunk unokatestvérek én a legidősebb. Ebben a rokonságban hatványozottan kapom a kérdést, de a másik oldalról is ott (4edik vagyok) mikor lesz már az esküvőm? De senkinek se tűnik fel, nincs senkim egykönnyen nem is lesz. Amikor meg volt valakim, kritizáltàk! Gyönyörű amikor egy lány talpig szépbe öltözve végigvonúl a rokonság előtt talàn pár idősebb nő rokon erre vágyik, meg a csámcsogásra , hogy szolìd volt a ruha , vagy mutogattad magad...jó volt a kaja de...plebános úr szépen beszélt de...Szóval esemény a szürkülő életükbe. Férfi rokonoknàl inkább az ingyen eszünk iszunk dolog a motiváció! Szintén kitörés a szürke hétköznapokból! Vannak akik, bàr nem tudom hagyomány-e még vagy csak nálunk, de szeretnek készűlni a lagzira. Ha nem is sütnek jól sztàrolják magukat. Ilyenek az emberek mindig a45+osok szoktak ìgy kérdezősködni!
2017. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azért hogy nektek se legyen jobb mint nekik. :)
2017. szept. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
8-as teljes mértékben egyet értek! A legutóbbi kérdezősködő rokon is azt mondta hogy "már úgy buliznék egyet" - épp hogy csak azt nem tette hozzá, hogy "a ti pénzetekből".
2017. szept. 20. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!