Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nászajándék pénz, menyasszonyt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nászajándék pénz, menyasszonytánc pénz. Ez hogy van most?

Figyelt kérdés

Tehát: Ha lagziba hívnak, nászajándékot visz az ember. Ez régen egy tárgyi dolog volt, mostanában jó pár éve viszont már pénz. Mivel a párok többsége már együtt élt pár évig az esküvő előtt. Ilyenkor a nászajándékot pénz formájában adjuk, kb. amennyit rászántunk volna az ajándékra amúgy is (de minimum az egy főre jutó éttermi szolgáltatás értékét illik pénzben odaadni).

Ilyenkor, ha a pénz maga a nászajándék, akkor boríték, borítékban képeslap, rajta pár kedves szó és aláírás, mert tudnia kell, hogy kitől kapták.

A másik, a menyasszonytánc pénz pedig teljesen külön dolog. Az csak akkor van, ha van menyasszonytánc. Vagy borítékkal, vagy boríték nélkül bedobják a tálba (dobozba), ott ha borítékkal megy, akkor sem írják rá, hogy kitől.

Jól gondolom? Ha nem, akkor légyszi egészítsétek ki. Köszi!



2017. okt. 3. 08:29
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek:)
2017. okt. 3. 15:10
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
10-15e-vel lehet számolni per fő per kaja, ha nem ilyen házibográcsos meg menzakaja van, hanem étterem.
2017. okt. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

A legutobbi eskuvon ahol voltam ugy volt, hogy a vacsora elott volt az ajandekozas, gratulacio, akkor adtuk oda boritekban a penzt, kepeslappal, alairva (fejenkent 15 ezret), aztan a menyasszonytancnal meg fejenkent 5 ezret dobtunk be, plusz sorsjegyet.

En mondjuk nem gondolnam, hogy nekem kellene kifizetnem a fogyasztasomat, pl. ha egy puccos eskuvore hivnak, nem hiszem hogy kotelessegem annyit adni, hogy fedezze, mert nem kotelezo puccos helyen eskuvot tartani... azert mert a par igy dontott, en nem fogok adni tobb tizezret. Pl voltam a Mariottban eskuvon, nyilvan nagyon draga volt a nagyterem kiberlese, ami a Dunara nezett, meg a puccos kaja is, de azert nem adtunk fejenkent 50 ezret, mert a par puccos helyen akart unnepelni.

2017. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Legutóbb esküvőn voltam, ott nem volt ketté választva a dolog, egyszerűen leírták már a programtervben is, hogy a borítékot majd menyasszonytánc alatt kosárba kérik. Az adta csak oda külön, aki nem várta meg az éjfélt.

Plusz ők sorsjegyeket kértek, az volt a "belépő". :)

2017. okt. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk menyecske tánc volt csak, menyasszonytánc nem, és akkor adta oda mindenki az ajándékot (pénzt és képeslapot).
2017. okt. 4. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 13 e/fő volt a vacsi és a korlátlan ital. Ebbe nem volt benne a torta ill sütemények, díszítés, köszönő ajándék meg ilyesmik. Mi átlagosan 20 ezret kaptunk fejenként. Nyilván a közeli rokonoktól többet.
2017. okt. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
85%

Mifelénk csak a menyasszonytáncba szokás dobni a nászajándékra szánt összeget (névtelenül).

Viszont mivel nem mindenhol van hagyományos menyasszonytánc, ezért úgy szoktam, hogy borítékba teszem és ha csak ajándékozás van, akkor úgy adom.

2017. okt. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
76%
#15 Igazad van, igazából mindenki a menyecsketáncról beszél. :D
2017. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én eddig egy lagziban voltam, amire emlékszem is, viszont az egy speciálisabb helyzet volt. A mi környékünkön nem pénzért táncol a menyasszony, így a nászajándékokat külön gyűjtötték, a tánckor pedig felajánlásokat lehetett tenni, azokat egy papírra kellett írni, és be kellett dobni egy dobozba. Ilyeneket pl hogy nyaralhattok egy hetet ingyen a nyaralónkban, és társai.
2017. nov. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!