Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő, menyasszonytánc,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő, menyasszonytánc, költségek-"bevétel"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztusban lesz az esküvőm párommal, templomi plusz lagzi egy étteremben. Kiszámoltuk, az összes költségünk nagyjából 1.3M forint lesz, ebből jelenleg rendelkezésre áll olyan 800e forint.


120 meghívott vendég lesz, tervezünk menyasszonytáncot, stb.. Szerintetek hülyeség így belevágni, hogy nagyjából félmillió forinttal kevesebbünk van?


A költségeket a lagzi után pár nappal kell kifizetni, tehát abban reménykedünk, hogy "bejön" még legalább félmillió az ajándékokból, táncból.


A rokonságunk anyagi helyzete egyébként változó, a 120 főből olyan 20 gyerek, összesen 30-40 családról van szó egyébként. A szüleink nem tudnak segíteni anyagilag.. és ajándékot sem várunk tőlük (szegények).


Előre is köszönöm a válaszokat! Tudom, az ember addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.. nade egyszer van az embernek esküvője és a kérdés arról szól, hogy mennyire féljünk a párommal:)



2014. máj. 9. 15:32
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
88%
A félmillió baromi sok. Én valahonnan még pénzt szereznék, ha nem jössz össze nászajándékból, táncból mit csináltok??
2014. máj. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
55%
Én belevágtam, mondjuk mi csak 50-en voltunk, és sokkal szolidabb volt az esküvő. Egy fillér nélkül mentünk el a vacsorára. Hát azt hiszem az összes extrem sport kutya füle ahhoz képest, amikor közeledik az este vége. Ma már nem mernék belevágni, de akkor nem igen volt más választásunk. Igencsak elszámoltuk magunkat, lemondani meg nem akartuk. Kockáztattunk, és nyertünk. Mondjuk sok nem maradt a számlán felül, de megérte :) Jó volt nagyon. Sokat nevetünk a hülyeségünkkel a férjemmel a mai napig is.
2014. máj. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
40%
Ha nem próbálod meg nem tudod meg soha! Sok szerencsét-sok boldogságot! Nekem is augusztus 31-n volt! :D :D
2014. máj. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
76%
Ha a többség normális anyagi helyzetben van és ragaszkodika szoksáokhoz, már ami azt illetve, hogy illik a vacsora árát odaadni a menyasszonytáncál, akkor szerintem nem esélytelen a fél millát összehozni. Célozhattok erőteljesebben arra is akár, hogy "mindenetek" megvan a közös élethez és a legtöbb használ a pénznek vennétek.
2014. máj. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
94%

120 fő az sok. Főleg, hogy pénz sincs rá, így elég nagy rongyrázás az egész.

Nem lehet spórolni terítéken vagy a vendégek számán?

Én tuti nem vállalnám be.

2014. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

Igaz nekünk megvolt rá...

De 1,4 m volt, és 1,7 jött be ( 500e a szüleimtől)


Énha tuti 1,3 ból megvagytok akkor neccesen mernék belevágni,


120 vendég eseten végülis igen...de akkor szerntem nem 1,3 m lesz...

..

Én 1,1-et számoltam az elején, úgy lett 1,4

2014. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Ui

Ez 100fő

2014. máj. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
77%
Nem kockáztatnék. Mi van, ha a vendégek egy része nem pénzt, hanem ajándékot hoz? Vannak ilyenek, még ha megkérdezik is, hogy mit szeretnétek? Augusztus még kb. 3,5 - 4 hónap, szerintem keressetek mindketten valami plusz munkát, vagy nézzetek utána, hogy ki tud kölcsönadni nektek. Legrosszabb esetben vennék fel hitelt.
2014. máj. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
91%

Nem hívnék ennyi vendéget, ha nincs elég pénz. Azt csak mostanában mondják, hogy minden vendég fizesse ki a vacsoráját! Ez soha nem volt szokás. Nem étterembe mennek, hanem meghívott vendégek. Akiknek ugyan illik ajándékot vinni, de nem kötelező annyit, amennyibe a vacsora kerül.

Akiknek nem magas a jövedelmük, azok nem is fognak, vagy nem tudnak adni annyit egy vacsi kedvéért, ami esetleg pár heti kaja pénzük.

2014. máj. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
88%
Minek kell flancolni,ha nincs rá pénzetek ? Szerintem féljetek,ha ennyire buták vagytok,már bocs.
2014. máj. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!