Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha valaki kissé aszociális,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki kissé aszociális, az hogyan éli meg az esküvőt? Ismersz ilyen embert, aki házas?

Figyelt kérdés

Nyílván ismerek aszociális, legalábbis elég magányos típusú házas embereket az előbbi generációból, akik elvannak a családban, nem érdekli őket más.

Mostanában több ismerősöm jegyes lett vagy megházasodott. Bár én még nem tartok ott, hogy ezen gondolkodjak, de már előre furcsa érzésem van attól, hogy olyan mintha az esküvő nem csak arról szólna, hogy szeretem a párom, hanem egy "szociális program", amit szégyellnék megtartani, vagy nagy felhajtást csinálni belőle. Inkább olyan elképzelésem van az egészről, hogy elutaznék a jövendőmmel egy szép távoli helyre, és csak kettesben lennénk.(nem nészútról beszélek)

Bár ilyent csak filmekben láttam:D Te az ismerettségi körödben tapasztaltál hasonlót, hogy valakik nem rendeztek nagy, meghívotakkal teletűzdelt ceremóniát?



2017. nov. 26. 13:45
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
nászútról*
2017. nov. 26. 13:46
 2/13 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm valamikor sokat panaszkodott nekem azon, hogy a többszáz meghívottjából néhány ismerőse nem vesz részt:D Én gondoltam magamnak, hát nekem... én nagyon kevés embertől várnám el:D
2017. nov. 26. 14:00
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, van ilyen is, olyan is, már csak ha itt visszaolvasgatod a kérdéseket, látod, h sokaknak volt pl. kéttanús esküvője. Nincs ebben semmi rendkívüli, szívem szerint az enyém is ilyen lett volna, de a férjemnek fontos volt a “körítés” is.
2017. nov. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm a választ!:) Bár böngésztem az oldalt ebben a kategóriában, de nem láttam ilyen kérdéseket.

Szívesen olvasok személyes tapasztalatokat ebben a témában, az ismerettségi körömben nagyon ritka az ilyen. Talán amiatt aggódtam, hogy az a pár ismerősöm furcsállná a helyzetet helyettem is, hogy kevesen vannak.

2017. nov. 26. 15:31
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Régen szokás volt nagy lagzit csapni, ma már szerencsére egy kisebb, szűk körű esküvő is megvalósítható.


22/N

2017. nov. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi szűk családi körben házasodtunk össze, 2 tanú, szülők, testvérek. Egyikünk sem vágyott lagzira, rongyrázásra, habos babos ruhára, ezer éve nem látott rokonokkal való jópofizásra. Pedig egyébként szeretünk társaságban lenni.
2017. nov. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én esetemben a rokonok, család, család számos ismerősei,+1-2 ismerős esedékes volna, csak baráti körök hiánya miatt érezném kínosan magam, pedig barátkozok, csak épp szinte senkiről nem tudom elképzelni, hogy esküvőre hívjam.

2017. nov. 26. 16:05
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem kell sok meghívott. Férjem sem igazán az az idegen társaságban könnyen feloldódó típus. Az esküvőnkre/lagzinkra a család (unokatestvérekig bezárólag) és pár jó barát volt meghívva, nem voltunk 30-an, de jó volt, így is lehet bulizni, beszélgetni, táncolni, jól érezni magunkat, olyanokkal, akiket tényleg jól ismerünk.
2017. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mi, 2 db tanú, anyakönyvvezető, csattogtató haver fotósnak.

5 fő éppen elég volt. Nem tudott róla senki, 3 héttel később kapott a két család 20-20 db fényképet. SLUSSZ!

2017. nov. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ugyanilyen helyzetben voltunk a férjemmel, kevés közeli barát de átlagos mennyiségű jó ismerős, kolléga. Mi is féltünk hogy kínos lehet hogy milyen kevés barátunk van, meglepődne rajta a család és maguk a barátok is, esetleg sajnálnának.


Ebből az lett hogy meghívtuk az ismerősöket, kollegákat is, és szinte mind el is jött és hálás volt érte. Sokan meglepődhettek a meghíváson, de pozitív értelemben, és az esküvő tök jó buli lett. Szóval egyértelműen jó döntés volt, mi is nagyon jól éreztük magunkat és ők is.


Látom egyrészt félsz attól hogy az esküvőd nem felel meg mások várakozásainak (túl kevés ember, túl kevés barát) és félsz attól hogy meghívj olyanokat akikkel nem szoros a kapcsolatod (mit szól majd Ági hogy fél év ismeretség után meghívom, úgyse jön el). Egyiktől se kell félni. Bármelyiket választod jó lesz.

2017. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!