Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői helyszínt mi alapján...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői helyszínt mi alapján választottatok és egyéb problémákat hogy oldjátokmeg?

Figyelt kérdés

Probléma a következő: van egy hely, amit nagyon szeretünk, de oda csak 80 ember fér be.

A rokonság ellenben barátokkal együtt kábé 120 fő.

Most hülyén érzem magam, mert feltettünk a facebookra egy lagziscsoporto, és meghívtuk a barátokat, viszont ezt nem használja mindenki. A rokonok még kevésbé.

Meghívókat még nem rendeltünk, viszont van egy jó kis esküvői app amit kifejlesztettünk, erről értesülhet mindenki, de sokan nem reagálnak.

A helyszínre pedig nem tudunk mindenkit elhívni, akkor most mi legyen?

Nem akarom hogy sértődés legyen belőle, de a vőlegényem rokonságát nem igazán ismerem, nem annyira érdekelnek, az egykorú lány unokatestvéreinek például pasijuk sincsen, és akkor szingliként jöjjenek?

Ellenben a kisebb unokatesóit muszáj meghívni, mert a faterjuk adott anno kölcsön, amikor a vőlegényem még egyetemista korában megvette a lakását.

Nem tudom, hogy tudjuk mind ezeket a problémákat rendezni, helyszínt cserélni késő.

Viszont ha mondjuk a rokonságot csak a templomba hívjuk, és a lagzira csak a barátokat, az nem bunkóság?

Tanácstalan vagyok, kérem segítségeteket.



2018. ápr. 18. 08:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%

Facebbok-csoport... app...


"de a vőlegényem rokonságát nem igazán ismerem, nem annyira érdekelnek, az egykorú lány unokatestvéreinek például pasijuk sincsen, és akkor szingliként jöjjenek?" - ha én lennék a vőlegényed és így állnál a rokonságomhoz, kidobnálak a francba.


Te nem tapasztalatlan vagy, hanem bunkó!

2018. ápr. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
82%

ÉS nem kell csodálkoznod, hogy nem jeleznek vissza.


Ha valaki engem ennyire tisztelne, hogy "ott a faxbúk-csoport", koolyan elgondolkodnék, egyáltalán menjek-e.

2018. ápr. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
82%

Úgy illik, hogy szólsz, hogy lesz esküvő, kb mikor, és aztán ha fix az időpont kiküldöd postán vagy személyesen a meghívót.

Face csoportot nincs sok értelme csinálni. Meghívóba ki lehet küldeni, hogy milyen számon lehet szólni hogy jönnek e vagy sem, kérnek e szállást, van e ételallergia meg minden egyebet!

2018. ápr. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

Akit már nem hivatalosan, de valamilyen formában már meghívtatok, azt nem illik visszamondani azért, mert "bocsi, nincs elég hely". Ha egyértelműen vendégként tetted az fb csoportba és erről ő is tud, akkor szerintem pofátlanság törölni a listáról. Ez alól az sem ment fel, ha nem használja napi szinten.


A vőlegényed rokonai egyelőre idegenek, ezért nem érdekelnek, de ez így is marad, ha kizárod őket ilyen gyenge indokkal a buliból. Ha a vőlegényednek fontosak (valószínűleg ezért kerültek fel a listára), akkor már csak miatta sem szabad őket kidobni a barátaid miatt.


Az előbbi véleményem nem áll azokra, akiket "illik meghívni, mert a szüleitek azt mondták vagy kölcsön adott, stb.", akik kvázi idegenek.


A helyszínt a 120 főre terveztétek első körben is? Ha nem, akkor már itt hibáztatok. Jó lenne tudni, hogy kit pontosan mire hívtatok meg. Ha csak annyit mondtatok, hogy az esküvőre, akkor a szertartást és a lagzit is érthették alatta.


Most már azt csinálnám a helyedben, hogy visszajelzést kérnék mindenkitől egy megadott határidőre és aki szól, az jön. De nem vágnám el a 80. válasznál, hanem az utána jelentkezőket is megpróbálnám elhelyezni.


Sértődés mindenképpen lesz, de maximális elégedettséget nem nagyon érhetsz el.

2018. ápr. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%

"Nálunk volt sértődés,de megmondom őszintén nem érdekelt.Az ÉN esküvőmre az jön el akit ÉN meghívok és akivel tartom is a kapcsolatot."


Az enyémre az akit a menyasszonyom és én hívunk meg együtt.

2018. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező te egy igazi belbudai pitscha lehetsz, aki életében nem volt még a fővároson kívül (bocs a normális belbudaiaktól, sajnos tapasztalat a sok bunkó arrafelé, nem mindenki az, viszont a kérdező fix hogy odavalósi).

A magadfajta azt hiszi, hogy a kis trendikeségek felülírják a családot, a rokonságot. Bocs, de nálam kicsaptad a biztosítékot azzal, hogy a férjed, akivel tervezed leélni az életedet, az ő rokonsága ennyire nem érdekel már most, mire lehet tőled később számítani?

Neked ez az élet, amit itt egyes tahók szintén megerősítettek a "nem érdekel senki csak én számítok és az én esküvőm" okádékaikkal?


Nem érdekelnek, mert szinglik AZ UNOKATESÓK? Vagy esetleg JOBB CSAJOK NÁLAD nem? Biztos ronda vagy és félsz, hogy ellopják a showt - pszichológiai elemzés, nem lehetsz túl jó nő, ha szingliséget figyelsz a férjed rokonainál, egy normális gondolkodású, családcentrikus embert ez nem érdekel.


Arra nem gondoltál, hogy A SZINGLI UNOKATESÓKNAK SEGÍTHETNÉL BEPASIZNI AZZAL, HOGY MEGHÍVOD ŐKET?

Talán lesznek ott szinglipasik is.


Egyáltalán, hogy képzeled el az életedet ezzel az emberrel, ha így beszélsz a családjáról, akit saját bevallásod szerint nem is ismersz?


Bezzeg aki pénzt adott, azt meg kell hívni?


Kérdezted már a vőlegény véleményét?


Templomba a kollégákat és a távolabbi embereket szokás hívni, de bocsi, az unokatestvérség, keresztkomaság nagynéniknagybácsik TÚL KöZELI rokonság, őket tényleg tahóság csak az esküvőre hívni. Az esküvő komoly családi esemény normális emberek között.


Még valami, azoknak, akik az illemmel alapszinten sincsenek tisztában: az esküvő TÁRSADALMI ESEMÉNY is. Rólatok is szól, de legalább annyira a vendégekről is, nekem égett volna a pofám, ha agresszor módon odaszúrom hogy ez az ÉN NAPOM és mindenki KUSS. Kinek képzeled magadat?


Ahhoz pedig, hogy voltatok olyan síkagyúak, hogy először kiromantikáztátok a helyszínt, mert mittomén ott dugtatok először, majd utána eszetekbe jutott, hogy bocsi 2x annyi vendég van...hát a magadfajta kerüljön el messzire minden normális családot, mert te egy igazi bomlasztó lehetsz.


Fogadjunk, hogy még a családot is üzikével értesítettétek arról, hogy egybekeltek.


Ha a pasidnak van esze, esetleg ezt olvassa, otthagy, ilyen ember ne alapítson családot. Egyébként pedig ünnepeljetek ketten, illetőleg aszerint hívjatok 10 vendéget, hogy kiből mennyi hasznod volt eddig az életed során, majd ezt leírva küldj nekik egy jó kis facebookos meghívót. Vagy appot vagy mittomén. Kérj kimutatást, hogy ki mennyi pénzt adna ajándékba és hívd őket ezek alapján, biztos nagyon boldog napod lesz.


Szánalmas ember vagy te kérdező.

2018. ápr. 19. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
17%
Ha marad a helyszín, azt javaslom, írjatok 2 listát. Az elsőre azokat, akiket mindenképp meg akartok hívni, ez 80 fős legyen. A másodikra azokat akiket szeretnétek meghívni, de nem férnek bele a keretbe. Úgyis lesz, aki nem fog eljönni pl. utazás, kisgyerek vagy anyagi okok miatt, és akkor meghívhatjátok azokat akik beférnek helyettük. Ehhez viszont javaslom, hogy időben kezdjétek kiosztani a meghívókat és mindenképp kérjetek visszajelzést (és igenis válaszoljanak, lehet őket telefonon is zaklatni) de ne az utolsó pillanatra, hogy még legyen idő elhívni a 2. körös vendégeket.
2018. ápr. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben én inkább néznék más helyet. Nem hiszem, hogy csak EGYETLENEGY jó étterem van a környéken.


Arról meg, hogy mennyire gáz ez a f..zbuk csoportos dolog, ne is beszéljünk. Ne te legyél már felháborodva, hogy nem mindenki intézi az ilyen fontos ügyeit a fb-n és nem mindenki zsizseg ott. Ilyet azért illik személyesen, telefonon intézni.


Én inkább megpróbálkoznék a helyszíncserével, vagy ha nem, akkor bevállaljátok, hogy sértődés lesz. Ebben az esetben meg inkább a szívetek döntsön, ne az, ki mennyi lóvét dobott hozzátok az évek során. Ja, és senki nem fog a kardjába dőlni azért, ha nem épp az aktuális dugópajtival, hanem egyedül megy lagziba.

2018. máj. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!