Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan mondjam el barátnőmnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el barátnőmnek, hogy soha nem akarok házasodni, ha ő szeretne?

Figyelt kérdés
Felhozta a témát, hogy ő szeretne esküvőt, és nagyon boldog lenne. Viszont nekem szüleim sem házasodtak, és én sem akarok. Mindenképpen én leszek az aki többet fog keresni kettőnk közül, és semmiképpen nem mennék bele abba, hogy akár válás során egy forinttal is több értéket kapjon, mint ami neki jár, vagy amit örökölök abból bármi neki jusson. Nem azért dolgozok keményen és tanultam annyit, hogy bárki igazságtalanul kifosszon. Szerintem az esküvő csak egy felszínes hülyeség, amibe semmi értelme annyi pénzt invesztálni. Lehet önzőség, de pénz terén ilyen vagyok, és ez nemfog megváltozni. Nagyon szeretjük egymást, és nem hinném hogy az esküvő bármilyen mértékben befolyásolná ezt.3 éve vagyunk együtt.23F 22N

2018. aug. 14. 21:03
1 2 3 4 5
 21/44 peca1000 ***** válasza:
8%

Én vagyok itt az egyetlen, aki megért téged kérdező.


Jó, talán nem vagyok annyira fillérba. ....szó, mint te, de igen, a válásra is gondolni kell.


Mert a legcukibb feleség is átváltozhat pènzlehúzó némberré, ha a válás haragban törtènik.


A kérdésedet ne mutasd be neki,mert garantáltan elhagy.


Ja és nem akarsz nősülni, mond meg neki.


Bár én sem akartam soha, de azért 2X összejött :)

2018. aug. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 A kérdező kommentje:
Azért evidens hogy kiforgatna a vagyonomból, mert nagyon sok ember a pénz miatt képes egy teljesen negatív irányba változni, és én ezt tapasztaltam magamon is régebben aminek lettek következményei. Nem engedném azt hogy egy ilyen tönkretegye azt amiért annyit dolgoztunk szüleimmel, mert egy nagyon jólmenő vállalkozásuk van, és elég egyértelműen én is kiveszem a részem belőle. Ha haragban válnánk el, könnyen megeshet hogy megpróbálna kizsigerelni vagy valamilyen módon keresztbe tenni nekem, nagyon sok ilyen van a mai napig. Én nyugodtan belemennék hogy eltartom, de ő nem akarta, szerinte igazságtalanság és ő is szeretne magának normális munkát, mert már egyszer fel lett hozva a téma,de persze nem várom el tőle hogy teljesen tőlem függjön,meg neki is vannak tervei. Én belemennék bármibe kivéve a házasságba. Csak az a probléma, hogy nagyon boldog lenne tőle, és engem is bánt a dolog, főleg ha megmomdom neki lehet szakítani akar.
2018. aug. 15. 00:36
 23/44 anonim ***** válasza:
94%

Hát pénzügyi kultúra: 0

Érzelmi intelligencia: 0

Esély arra, hogy jó apa legyél: 0

Elég szar élet vár arra aki bekapja töled a legyet, ha már ennyire az elején kijelented, hogy te neked nem lesz időd idézem : "Biztos nem szórakoznék ilyennel 9es. Nem lenne időm ilyenekre, akkor inkább eltartanám"

Köttesd el magad, nem kell, hogy hozzád hasonló ostoba emberekkből még több legyen ebben a kis országban.

2018. aug. 15. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
91%

"Ha haragban válnánk el, könnyen megeshet hogy megpróbálna kizsigerelni vagy valamilyen módon keresztbe tenni nekem, nagyon sok ilyen van a mai napig. "


Hogy ezt elkerüld, na, azért kell a házasság meg komolykapcsolatosdi előtt megismerni a másikat.


Amúgy, egy ilyen példát láttam. A szomszédunk- ott viszont, a hapsi költözött kvázi két bőrönddel a csajhoz és a szüleihez,akiknek több tíz hektáros, felszerelt családi gazdaságuk volt. Majd eltartasi szerződés volt, amikor idősebbek lettek stb..

Aztán, meghalt az anyós, majd az após is, a hapsi egyik napról a másikra odaköltöztette a szeretőjét, a feleségét meg kitették a nyári konyhába lakni. Amikor az új nő elkezdett királynőként viselkedni, persze kitört a balhé és a feleséget egy szál hálóingben elzavarta az új nő- tudom, mert én vittem a szomszédasszonynak pl ruhát, hogy ne fagyjon meg az októberi mínuszokban és legyen miben elutaznia a testvéréhez.

4 évig pereskedett, hogy kifizessék részét, idegileg tönkrement, szanatórium stb.

És igen, itt a férfi volt, aki kizsigerelte, lehúzta, megalázta a nőt.


Van még egy hasonló a környéken, ott a nő dolgozik 3 műszakban, 2. munkahelyként minden nap jár takarítani házakhoz, a férfi meg otthon vakarássza- és ő is a csaj szüleihez költözött be, sőt, ameddig ők éltek, dolgos srác is volt....


Olyan igazi, magát eltarttató golddiggert pedig csak itt a gyakorin "láttam".


Érdekes.

2018. aug. 15. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
93%
Szóval ismersz olyanokat akik a pénz miatt negatív irányba változtak... magatokról beszélsz?
2018. aug. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
93%
A 9-es megfogta a lényeget. Kérdező, biztosan nem szórakoznál ilyennel, inkább eltartanád? Komolyan ez volt erre a válaszod? Miért mit gondoltál, csak a pénzbeli kiadásokat kell felezni? Gyerekként ne akarj felnőttest játszani.
2018. aug. 15. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
96%

Fogadd meg egy idősebb, tapasztalt nő tanácsát: szakítsatok!

1. A házasság csak egy papír. Semmibe sem tart aláírni, hogy boldoggá tedd azt, akit szeretsz.

2. Ez itt nem az USA. Ami házasság előtt különvagyon volt, és amit örökölsz, az 1000 év házasság után se lesz közös.

3. Élettársi kapcsolatban is van gyerektartás, vagyonmegosztás, és nem teheted ki csak úgy az utcàra. Ezzel az erővel el is vehetnéd....

4. De: akiből kinézed, hogy a pénzedre hajt, kisemmiz, lehúz, és ilyen szinten nem bízol benne, azzal egy pohár sörre ne ülj be. Minek akarsz kapcsolatot olyannal, akivel az alap bizalom sose lesz meg? Tessék szépen elengedni azt a kislányt, hadd találjon olyat, aki bízik benne, hisz benne, tiszteli, és nem úgy fogja teherbe bacni, hogy nem akar vele egy család lenni. Tudod, elválni lehet, de a gyereket hogy csinálod vissza? Sehogy. Pont ezért mindig a nő vàllal nagyobb kockázatot. Tönkreteheted az egész életét, ha nem tàmogatod a SAJÁT gyereked.


Neked fontos a pénz, a vállalkozás, és a saját családod, aminek a barátnőd sose lesz része. Ő örökké "csak egy barátnő" lesz, akit időnként lecserélsz. Ezzel addig nincs semmi baj, amíg nyílt lapokkal játszol, nem hazudsz neki arról, hogy el akarod-e venni, és nem csinàlsz gyereket.


Ha meg átvered, haragban váltok el, simán alád tud tenni úgy is, hogy csak jártatok pàr hétig. ;)

2018. aug. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
61%
Èn nő vagyok, de megèrtem a kèrdezőt valamilyen szinten. Èn is a fuggetlenseget kepviselem, bar nem igy es nem ilyen gondolatokkal. Anyam egyedul maradt ket gyerekkel, bankhiteles hazzal es az elete rament nagyon nehez korulmenyek kozott h felneveljen, ő sem es meg sok mas a kornyezetemben nem ugy hazasodott h el fog valni megis ez lett. Persze hinni kell h a hazassagbirokke tartHAT, de mint valami dedos vergodni h tuti .... semmi nem tuti, az is lehet holnap eluti a 30 eves szomszedot munkaba menet a villamos... en ugy voltam vele h addig nem vallalok gyereket mig nokent nincs onallo egzisztenciam. Van sajat lakasom stb. Mikor lett akkor nyilvan olyan ffire vagytam aki annyit letesz az asztalra mint en nokent a nyomorbol feltorekedve. Lett is szeretjuk egymast gyerekunk van. Penzben nincs enyem tied, nagyobb vagyontargyban pl lakas a tulajdonjogok megmaradtak mindkettonknel. Ha barmi gond lenne mindkettonk tudna hol elni, de mivel nincs elvezzuk a pluszban kiadott lakas berleti dijat kozosen, mely a gyermekunke lesz ha felno. Azert ez igy nem olyan rossz... nem kell kiforgatni mindent negativan, ha valaki gondol arra is mi lesz ha valami nem jol alakul.
2018. aug. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
100%

28: Az normális, hogy te így àllsz hozzá.

De a kérdező hozzáállása nem az.

Kezdve azzal, hogy hazudik a párjának arról, hogy lesz-e házasság. Az se normális, ahogy a kérdésben beszél róla.

Ha a te párod hirtelen lebetegedne, 6 hónapig táppénzt kap, és anyagilag kevesebbet tesz az asztalra, akkor te úgy éreznéd, hogy kihasznál? Ugye, nem?


Egyre jobban terjed ez a gusztustalan hozzáállás, hogy azért nem házasodik szegény férfi, mert a neje viszi a teljes vagyonát és a fedelet a feje fölül, aztán a gyerektartasból dőzsöl.

Te is leírod, milyen nyomorban éltetek a válás után.

Akkor mire fel ez a hiszti?

Akinek meg ennyivel fontosabb a pénz, a maradjon is egyedül!

2018. aug. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
100%

Házassági szerződés.

De írd bele, hogy kirúgnak és csak ő keres, akkor az a rész az övé...

2018. aug. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!