Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan mondjam el barátnőmnek,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjam el barátnőmnek, hogy soha nem akarok házasodni, ha ő szeretne?

Figyelt kérdés
Felhozta a témát, hogy ő szeretne esküvőt, és nagyon boldog lenne. Viszont nekem szüleim sem házasodtak, és én sem akarok. Mindenképpen én leszek az aki többet fog keresni kettőnk közül, és semmiképpen nem mennék bele abba, hogy akár válás során egy forinttal is több értéket kapjon, mint ami neki jár, vagy amit örökölök abból bármi neki jusson. Nem azért dolgozok keményen és tanultam annyit, hogy bárki igazságtalanul kifosszon. Szerintem az esküvő csak egy felszínes hülyeség, amibe semmi értelme annyi pénzt invesztálni. Lehet önzőség, de pénz terén ilyen vagyok, és ez nemfog megváltozni. Nagyon szeretjük egymást, és nem hinném hogy az esküvő bármilyen mértékben befolyásolná ezt.3 éve vagyunk együtt.23F 22N

2018. aug. 14. 21:03
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%

"Nem engedném azt hogy egy ilyen tönkretegye azt amiért annyit dolgoztunk szüleimmel, mert egy nagyon jólmenő vállalkozásuk van, és elég egyértelműen én is kiveszem a részem belőle."

Egy "ilyen". Süt rólad a szeretet és a megbecsülés a barátnőd felé. Totálisan alkalmatlan vagy a házasságra, egyetlen pozitívum, hogy nem is akarsz házasodni, csak sunyi vagy megindokolni.

Ha csak eléállsz és a felét elmondod annak, amit itt leírtál, az lenne a legjobb. Legalább ő találna valaki megfelelőbb férfit magának és nem húznád az idejét.

2018. aug. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

Szép elképzelés... Egy baj van csak vele, hogy süt belőle, hogy egy tanulatlan, tájékozatlan, belecsücsücsültem a jóba 20 évesen, éretlen kisfiú írta. Az élet nem így működik...

Alapvetően el tudom fogadni, hogy vannak olyan emberek, akik nem akarnak pénzügyileg is közösködni a párjukkal. Ha mindkét félnek megfelel, akkor fektessék le a szabályokat és szívük joga, hogy hogyan élnek. Van viszont Magyarországnak (és a többi országnak is) sok-sok olyan jogszabálya, ami érinti az emberek közti vagyoni viszonyokat. Ezek közül sok totálisan független attól, hogy házasságban élsz vagy sem. És akkor ezen a ponton jegyeznék meg pár dolgot, amiben óriási nagy tévedésben vagy kedves kérdező:

1. Az örökölt vagyon vagy annak értékén vásárolt dolog különvagyon, akkor is, ha házas vagy.

2. Egy házasságban is lehet házassági szerződést írni, így nincs veszélyben a szüleid vagyona (mert erős lenne azt mondani, hogy a tied).

3. Nem kell ahhoz házasság, hogy vagyonközösség keletkezzen. Vagy együttélni sem fogtok és gyermeket sem vállaltok, nehogy lenyúlja bármidet is?

4. Ha gyeremetek születik és te persze, ahogy le is írtad, semmit nem vagy hajlandó tenni érte, mert a munkád a mindened, akkor bizony a gyermek anyja lesz vele otthon, neki kell hazaszaladnia, otthon maradnia, ha a gyerek az ovi/suli alatt beteg lesz. Nos ebben az esetben szép, hogy te odaköpöd nagy kegyesen, hogy majd eltartod addig, de nézz utána, hogy ez a hozzáállásod a jövőre nézve milyen jogokat és kötelezettségeket keletkeztet. (Megsúgom, fogják érinteni az olyan nagyon szeretett vagyonod.)

5. Honnan tudod, hogy nem lesz olyan pillanat az életedben, amikor a párod fog többet keresni, ne adj isten neki kell eltartania?! Ebben az esetben hogyan változik ez a fellengzős hozzáállásod?


Tisztázd a barátnőddel, hogy nem szeretnél esküvőt, mert ő szeretne és az őszintességgel megadod neki a lehetőséget, hogy ha úgy gondolja, találjon egy olyan párt, akinek hasonlóak az elkézelései. Légy őszinte vele (azért az itteni okfejtésed azon részeit hagyd ki, hogy mindig te fogsz többet keresni meg az esküvő felszínes hülyeség), mondd el neki normálisan, hogy nem szeretnél soha esküvőt, de ne fellengzősködj, ne szóld le a házasság intézményét, mert neki fontos valamiért, csak megbántanád vele.

2018. aug. 15. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

3 éve együtt vagytok.

Szerinted mikor fog neki leesni, hogy nem fogod elvenni? Egy év? Kettő?

Az örökkévalóságig nem lehet hárítani, hogy mikor akarod elvenni feleségül. Legfeljebb csak halogatni tudod, de már azt se sokáig.

2018. aug. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
95%

Pontosan erre való a házassági vagyonjogi szerződés. Nem te vagy az első, aki gondol erre.

Egyenesen és nyíltan mondd meg neki. Ez egy fontos kérdés, nem szabad célozgatni, meg homályos utalásokat tenni, mert később visszaüt.

2018. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

Szakíts.

Aki szerelmes, az nem ilyen irigy dög.

És még kommunikálni se tudsz vele...

Fantasztikus kapcsolat!


"amit örökölök abból bármi neki jusson"

Ezt meg IMÁDOM, azoknak az ultimate érve a házasság ellen, akiknek rózsaszín f!ngjuk sincs arról, hogy mi a házasság.

De azért kapálóznak ellene :DDDDDD

2018. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy is szerencséje, -kívánom legyen-, megnyeri a lottó ötöst és hazavisz 3 milliárdot, aztán képen röhög téged a "biztosan én fogok mindig többet keresni"-vel, faképnél hagy és hozzámegy a hentes Gyurihoz, szül egy fészekalja gyereket, aztán boldogan élnek, míg meg nem halnak, az járna neked.
2018. aug. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
92%
Így: szívem, keress mást, mert én az életben foglak elvenni, ráadásul még ostoba is vagyok.
2018. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
Hát hogy pl ne alacsonyítsátok le annyira a szerelmet, a szerelmeteket, hogy papír kelljen róla, hogy azt kelljen róla kiállítani. Hogy ha igazán szeretitek egymást, nem szükséges, hogy az állam, vagy bárki más áldását adja rá, mert ti tudjátok , hogy szeretitek egymást; nincs szükség rá, hogy egy hivatalban egy csapat idegen, akinek egyébként semmi köze a dolgaitokhoz, kimondja, hogy jól vna, okés, együttvagytok. Meg a barátoknak, rokonoknak sem kell bizonygatni. Ha meg magához akar láncolni akár egy papír erejével, akkor lehet, hogy fél , hogy elhagyod, biztosíték kell neki, hogy nem szeretitek annyira egymást, hogy azért egy papír nélkül is el tudnátok köteleződni. AZ a papír nem oszt, nem szoroz semmit. Ha igazás szeretitek egymást , akkor nem foglalkoztok a külvilággal, hogy elfogadja-e , hogy együtt vagytok, hanem csak boldogok vagytok és élvezitek az együtt töltött időt, fittyet hányva arra, hogy más, -akár egy hivatal, -mit szól hozzá. Egyébként lehet, hogy ő ponthogy csak meg akarná ünnepelni a családdal-barátokkal, hogy együtt vagytok, tehát lehet, hogy neki nem a papírforma kell, hanem a buli, de azt meg megtarthatnátok esküvő , meg házassági papírok nélkül. Tényleg a házasságkötéskor már készülnek a válásra, mert hogy bele van írva, Ha elválnak, milyen arányban osztják fel a vagyont, és egy válás még évekig is elhúzódhat, addigis együtt vagytok, nem tudjátok elengedni egymást, mert folyton a válással kell szórakozni. Eléggé felnőttek vagytok ahhoz, hogy ti eldöntsétek, hogy nektek mi a jó; tehát nem kell még egy hivataltól is engedélyhez járogatni , hogy 'Jaaj, most együtt szeretnénk lenni, mondjátok már rá, hogy oké"; meg a másik "Léégyszi engedjétek már meg hogy elváljuuunk!" Mintha kisgyerek könyörögne az anyukájához. Miért fontos neki ez a hivatal. Lehet, hogy fél, hogy elveszít, eleve kicsi az önértékelése, és fél, nem akarja, hogy egyedül hagyd őt , +már megszokta a jelenlétedet (amúgy lehet ez nem játszik, mert alapból szeret); vagy pedig... Hát, ha a külvilágnak kell mutogatni , hogy milyen boldogok vagytok, ahelyett; hogy megélnétek magát a boldogságot, és nem a boldogsággal foglalkoztok, nem vagytok ott a pillanatban ,mert villogni kell vele kifelé... Aztán a másik variáció már nemtom,mi lett volna, amit le akartam írni, lehet, hogy tényleg ez a külső megfelelés. Vagy büszkélkedés vele, de az esetleg megint önbizalomhiány, de ha pl szülői nyomásra, mert az anyja elvárja, mert úgy ildomos, hogy ha együtt akartok lenni, vegyed is el... Szal lehet még ilyne kimondatlan külső nyomás is esetleg, hohgy lehet ogy fél, hogy az anyja elítélné,Đe még konkrétan nincs kimondva; viszont egy ilyen bulit tarthatnátok egyébként, csak ne nevezzétek esküvőnek akkor; fogadatlmat úgyis egymásnak tesztek, és az úgy sokkal meghittebb; mintha kifelé a világnak szól, világnak akarjátok, hogy szóljon. Egy párkapcsolatba nem tartoznak bele a pl a rokonok vagy bárki más véleményei. Hanem ott ketten vagytok, és te döntitek el, hogy ehgyütt akartok lenni,vagy emn.
2018. aug. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Te draga, te csak akkor fogsz ennyit keresni, ha nem lesz gyereked, vagy nem foglalkizol vele. A baratnod biztositsa neked a nyugalmas korulmenyekhez, hogy jol keress, es ne a gyerekkek legyel otthon, de ne kapjon egy Forinttal sem tobbet, mint amennyit megkeresett?


Ugy baasznalak ki, mint macskat sz.rni.

2018. aug. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Hallottál már a házassági szerződésről?
2018. aug. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!